המחאה ברובע ט’: התושבים מחשבים את צעדיהם הבאים

במהלך חג הסוכות תושבי רובע ט' בהובלתו של נציג התושבים מארק אבו דנו על הצעדים הבאים במאבק שלהם בכל הקשור לנושא התחבורה באזור הקמת הבריכה והבניינים. בשלב זה נמסר להם על ידי מהנדס העיר כי נושא התחבורה בבדיקה נוספת. היו"ר אבו מתקומם נגד הטענות של סגן ראש העיר, אינג' שמעון כצנלסון: בתחילה אמר כי הבנייה במסגרת הסכם הגג, אח"כ כבר אמר דברים אחרים"

image 241 imageתגובות imageהדפסה
article

המתחם בו ייבנו הבניינים והבריכה

עושה רושם כי סאגת רובע ט’ תלווה את תושבי העיר עוד תקופה ארוכה. לפני החג הם ערכו הפגנה בצומת הראשית בה מתוכננות העבודות ונכון לעת עתה לא מתוכננת הפגנה נוספת. אנשי הוועד ביקשו לקבל הסברים מהעירייה בכל הקשור לבעיות התחבורה שהוצגו שם ובשלב זה נשלחו מכתבים למנכ”ל העירייה והמהנדס של העיר אשר השיבו כי נושא התחבורה בבדיקה נוספת.

בשלב זה ועד רובע ט’ בוחן את דרכי הפעולה הנוספים שלהם. רק נזכיר למי ששכח כי הטענות הרבות הן על גודל הבריכה שצפויה להיבנות, אשר לטענתם היא קטנה יותר ממה שנקבע תחילה ובנוסף,נושא התחבורה שעתיד להיות עמוס במיוחד בהמשך.

יו”ר ועד התושבים ברובע ט’, מארק אבו, התייחס לדברים שאמר שמעון כצנלסון: ”תקציב הבריכה הינו 7.5 מליון ש”ח. תקציב  בהיקף זה נמסר לנו בפגישה שקיימנו עם מנכ”ל חפא”.

על הבריכה:  ”מעולם לא דובר על הקמת בריכה אולימפית ברובע ט – בפעם השנייה שתוכננה בריכה ברובע ט היה מדובר על בריכת שחייה למשחקי כדור מים גם וזאת בהתאם לזכיית העירייה בקול קורא, מידות הבריכה 33*25 מ”ר עם תקציב 25 מליון ש”ח, מתוכם העירייה הייתה אמורה לקבל 11.5 מליון ש”ח מענק”.

על בניית המבנים וצמצומה של שטח הבריכה אמר: ”מר שמעון כצנלסון ציין בפנינו כי  בנייה  של שני המבנים הינה במסגרת הסכם הגג. לאחר בדיקה שערכנו נמצא כי זה לא במסגרת הסכם הגג ואז נפגש עימו נציג הוועד, שם התחיל לספר דברים אחרים”.

ובענין התחבורה סיכם: ”נכון הדבר שהעירייה מקבלת ייעוץ מיועצי  חיצוניים – במקרה הנוכחי מי שאישר את התוכנית היה מנהל אגף התשתיות של העירייה שיצא לפנסיה. הנ”ל ציין בפנינו כי זה המקום היחיד שניתן להיכנס ולצאת מהאתר הבנייה. שוחחנו עימו בטלפון והוא ציין בפנינו כי הסיבה הנה שיש ילדים ביציאה והכניסה העתידית למתחם החניות של הבריכה והמגורים. אזור זה מסומן בצהוב לפיכך בתרשים, בסמוך למתנס ט’. ציינו בפניו כי גם בעתיד יהיו ילדים במקום זה, לפיכך זה מעיד שיועץ התחבורה של העירייה לא מקבל את פתרון התחבורה העתידי כך שיש לפסול את כל התכנון כבר בשלב זה”.

מטעמו של סגן ראש העיר, אינג’ שמעון כצנלסון נמסר לדברים: “הטענות חוזרות על עצמן, אני עומד מאחורי התשובות שלי”.

imageעוד כתבות

imageתגובות

בודק...