זקן השבט: כצנלסון מגיע לבחירות האחרונות

הוא בעד קיום הבחירות המקומיות למרות המלחמה ("החמאס לא יכתיב לנו את הלו"ז"), נמנע מלתקוף ישירות את ראש העיר הנוכחי אך בטוח כי העיר צריכה שינוי, גאה בפיתוח המרינה והשלמת הקאנטרי ("ייפתח יום אחרי הבחירות") וחושב שבזמן מלחמה לא צריך לעסוק בפוליטיקה ובביקורת ("חשבונות נעשה בסוף"). סגן ראש העיר שמעון כצנלסון מגיע לבחירות שייערכו בחודש הבא עם יותר ניסיון מכל מועמד אחר, ויודע מה הדבר הראשון בו יטפל לאחר שייבחר לראשות העיר

image 982 imageתגובות imageהדפסה
article

הכי ותיק הוא גם הכי מנוסה? סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון

 

הכינוי "שועל פוליטי זקן" הוא לא עלבון לסגן ראש העיר, אינג' שמעון כצנלסון. להיפך, הוא רואה בו מחמאה שזכה בה ביושר, ומצביע בחיוך על דמות מצויירת של שועל שיש לו על כוס התה.

"אני יותר שנים מכל אחד במערכת הפוליטית, ראיתי הכל, אני מכיר את הכל… ולכן אני גם אומר לך בלי להצטנע – אני יודע יותר טוב מכולם. איך המערכת עובדת, מה דרוש תיקון, איך צריך לקדם  תהליכים… ולכן אני אני רץ לראשות העיר".

ובתור שועל פוליטי, הוא לא נופל לאף שאלה טריקית. נזהר מלתקוף את ראש העיר הנוכחי, אפילו שהוא קורא להחליפו. אפילו בנושא הקאנטרי, אחד הפרויקטים שכצנלסון גאה בו יותר מכל בקדנציה האחרונה  – הוא נשאר מאופק ושקול, אפילו שבמקום לגזור סרט (וקופון), הוא רואה כיצד תושבים שכבר עשו מנוי – מבטלים אותו בכעס בגלל העיכובים הבלתי נגמרים, כאשר כולם יודעים כי הסיבה לכך היא כניעתו של יחיאל לסרי ללחצים של תומכיו החרדים במועצת העיר.

 

לא בעד לדחות את הבחירות

 

כצנלסון מסרב לדחות את מועד הבחירות, שנכון לעכשיו עומד על 30 לינואר. ממש אוטוטו.

"יש כאן ממשלה שנבחרה, אמנם לא לרוחי, אבל היא קיבלה החלטה וזה מחייב גם אותי. אני סומך על הצבא ופיקוד העורף, אם יחליטו שאפשר לעשות בחירות אז זאת ההחלטה".

 

אבל מה אתה חושב?

 

"אני חושב שאסור שהחמאס ינהל לנו את לוח הזמנים. אם הייתי בגיל אחר, הייתי בעצמי יוצא לחזית, אנחנו הקמנו מערך התנדבות עצום ועושים ככל שביכולתנו לעזור ולתרום…"

 

אתה לא חושב שקיום בחירות בזמן מלחמה משרת מגזר מסוים ומקפח אחרים?

 

"החרדים הגיעו במאה אחוז להצביע גם ב2018, וגם עכשיו יגיעו 100 אחוז להצביע. אנחנו צריכים להגיע ולהצביע, בלי קשר למועד הבחירות. אני חושב שאחוז ההצבעה לא יהיה נמוך, כי אנשים רוצים להיות מעורבים".

 

אבל את התושב הממוצע לא מעניין בחירות… אתה לא חושש מהתחרדות גדולה יותר במועצת העיר הבאה?

 

"התושבים רואים מה המחיר של חוסר מעורבות, ולראיה הממשלה הנוכחית. בממשלה הנוכחית הכל זה פוליטיקה ושום דבר לא זז. שר האוצר – פוליטי. שרת התחבורה – פוליטית. שרים לענייני כלום. כולם. סמוטריץ' הבטיח את הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים לאשדוד בחודש נובמבר והלאה. ואז ביטל את הכל. אבל מה זה מעניין אותו? הטילים ממשיכים ליפול על אשדוד ולהם זה לא משנה בכלל. שום דבר לא נעשה לגופו של עניין, מעניין רק הבייס ומה יגידו עליהם. אז אם הממשלה לא יודעת לקדם כלום, אז לפחות תנו לנו לעבוד. תנו לתושבי אשדוד לקבוע לעצמם מה טוב עבורם ובאיזו צורה. אני מאמין שכולם יבואו להצביע עכשיו, ולא משנה אם הבחירות יתקיימו חודש הבא או בעוד חודשיים. ההתחרדות לא תהיה קשורה לתאריך הבחירות, כל שאר התושבים צריכים להבין שאם הם רוצים כוח מול החרדים – הם צריכים להגיע ולהצביע".

sss

לא חושש מהתחרדות. "הקאנטרי ייפתח יום אחרי הבחירות". ראש העיר הנוכחי יחיאל לסרי וסגנו הרב יחיאל ויינגרטן על רקע הג'קוזי העובד לשווא בקאנטרי החדש

"מבחינת שמעון כצנלסון – הכל יפעל ויעבוד בשבת"

 

על הפארסה של פתיחת הקאנטרי כתבנו רבות כאן באתר, ורק בשבוע שעבר קיימנו סיור במקום שם מצאנו קאנטרי חדש ונוצץ, עם מים זורמים בברכיה ובג'קוזי ומכשירי ספורט המחוברים לחשמל, רק מחכים למנויים הרבים שיבואו. בגלל שיקולים פוליטים של ראש העיר הנוכחי יחיאל לסרי, שמפחד לאבד את תמיכת החרדים האשכנזים בו בבחירות – הוא נמנע מלקדם את פתיחתו של הקאנטרי טרם הבחירות, וכך הסיפור מתעכב חודשים רבים, בזמן שמנויים רבים כבר התייאשו וביטלו את המנוי שעשו.

 

אתה חושב שאתה צריך לבקש סליחה מתושבי אשדוד שעשו מנוי לקאנטרי?

 

"אנחנו נפתח את הקאנטרי"

 

גם המשיח יבוא..

 

"מה לעשות שאסור היה לפתוח?, עכשיו מותר התקהלות עד 5,000 איש. אנחנו נעשה הכל כדי לפתוח את הקאנטרי, אנשים סומכים עלי כי 25 שנה הייתה שם אורווה.. והנה עמדתי בהבטחה שלי והקאנטרי מוכן".

 

מוכן זה נכון. אפילו יש כבר בועות בג'קוזי שעובד בלי אנשים

 

"הכל עובד. נו מה לעשות שאנחנו במלחמה? לא נראה לי הגיוני שבזמן אזעקה אנשים ירוצו מהבריכה והג'קוזי למקלטים. אנחנו בתהליך, סיימנו עם הליקויים, הגשנו את התכנית לחתימה וכשיחתמו נפתח את הקאנטרי".

 

מי צריך לחתום?

 

"מהנדס העיר. הוא אומר שאין לו חתימת בעלים אז הוא לא מוכן לחתום"

 

אבל בעל הבית זאת עיריית אשדוד!

 

"בדיוק. הוא אומר שאין לו חתימה של מועצת העיר, על התכנית החדשה שהגשנו… אז אני אומר לך, זה יהיה יום אחרי הבחירות".

 

מתי בפעם האחרונה דיברת עם יחיאל לסרי על הקאנטרי?

 

"אם לומר לך את האמת? באותה מועצה. באוגוסט. חשבתי שב30 לאוקטובר כבר תהיה מציאות אחרת עם ראש עיר אחר. ה-7 לאוקטובר טרף את הקלפים לכולם…  אנחנו בחפ"א עשינו הכל, על חשבון החברה ולא על חשבון התושבים, אני יכול לבוא לתושבים ולומר בפה מלא – הבטחתי וקיימתי".

 

ומה לגבי המרינה?

 

"אותו דבר. 25 שנה לא היה שם כלום, והנה היא מוכנה. תיכף נקבל את החניון שיש בו 400 מקומות והוא מהווה גם את המרחב המוגן לכל מי שמגיע לאזור. אז ייקח עוד חודש עד הבחירות, או חודשיים… טיפה סבלנות. יום אח"כ הכל ייפתח. שאף אחד לא יבטל את המנוי שלו".

 

המרינה תפעל בשבת?

 

זה לא בידיים של העירייה. חברת אשטרום מכרה לידיים פרטיות.

 

לא צריכה להיות מעורבות של העירייה בקביעת אופי פעילות של מקום מרכזי שכזה?

 

"עם כל הכבוד לכולם, אי אפשר לסגור בתי מלון בשבת, לכן לא משנה מה יהיה… מבחינת שמעון כצנלסון – הכל יעבוד בשבת. הכל פתוח. משפחה שתבוא לטייל בשבת במרינה – יהיה לה איפה לשתות קולה. מבטיח."

 

כולם נרתמו לעזור בציוד ובאוכל. כצנלסון יחד עם הפעילים מכינים ארוחות לחיילים

 

"אדאג למיגוניות בכל השכונות הותיקות ובתי הספר בעיר"

 

עם תחילת המלחמה, כצנלסון וצוותו היו אחראים להקמת ותפעולה מרכז מתנדבים עירוני עם מעל 400 מתנדבים, כאשר 122 יחידות צבאיות זכו לעבור אצלם ולקבל ציוד רב, מאוכל ועד ציוד טקטי.

"לא עסקנו בפוליטיקה, שמנו אותה בצד.. עסקנו מהרגע הראשון בדאגה לחיילים. ההתגייסות לעזור היא מדימה, קשישים בהוסטלים התעקשו לתרום כסף מהקצבה הזעומה שלהם, העיקר בשביל החיילים זה מדהים", הוא אומר.

 

אתם ערוכים להמשיך גם הלאה?

 

"אנחנו ערוכים עד הניצחון. אנשים ממשיכים להגיע ולעזור ולתרום מזמנם ומכספם, זאת פעילות מבורכת ויש לנו זכות גדולה להתעסק בכך, ולא בפוליטיקה.

 

אתה מעיד שעברת כבר לא מעט מלחמות וסבבי לחימה. ובכל זאת, המלחמה הנוכחית חידדה את ההפקרות של השכונות הותיקות ומוסדות החינוך. איפה הייתה הנהלת העיר, שאתה היית חלק ממנה לפרקים – במשך 15 שנה?

 

"אחד הדברים שאמרתי שחשובים לכלל תושבי אשדוד, בלי יוצא מן הכלל – זה ביטחון אישי. ערערו לנו את הביטחון ב-7 לאוקטובר, אי אפשר לחזור אחורה. הצעתי לראש העיר בועדת מל"ח (מועצה לשעת חירום), שלדעתי צריך לדאוג למיגון מלא לכל בתי הספר – לא על ידי המיגוניות – אלא ע"י בניית ממ"ק בכל קומה, דבר שייתן ביטחון מלא.

 

הדבר השני שהצעתי לראש העיר והוא לא קיבל זאת, זה שבתי הספר יפעלו ב-2 משמרות. יש לנו ב"ס מוגנים, קח בית ספר כמו "רימונים" שהוא מוגן לגמרי. שב"ס אחד ילד עד השעה 13:00, ולאחר מכן ייכנסו בו ללמוד בית ספר אחר".

 

אבל ראש העיר לא הסכים.

 

"הוא אומר שבגלל הסכמים עם המורים לא אי אפשר לעשות את זה, אני חושב שבשעת מלחמה לא צריך לקבל זאת, והוא היה צריך לבקש מהם שבזמן מלחמה יש לעשות זאת עבור הילדים. זה כבר עניין של חשיבה… לי יש חשיבה אחרת. הדבר הראשון שאעשה אחרי הבחירות זה לעשות בינוי מקיף בבתי הספר כדי שיהיו מוגנים, ובכל השכונות הותיקות. יש בעיר מעל 7,500 יחידות דיור ללא ממ"ד. אף אחד לא יישאר בלי הגנה בעיר הזאת."

 

15 שנים לא היה זמן לעשות זאת?

 

"אני לוקח אחריות על התחומים שבאחריותי ב-5 השנים האחרונות, לא על 15 שנות כהונת ראש העיר. אני פיתחתי את התיירות, יש כמה בתי מלון הנבנים, כולל הילטון במרינה. אניות נוסעים החלו להגיע לכאן ואחרי המלחמה זה יחזור. החברה לתיירות מחזקת את הקולינריה המקומית כל הזמן, ובכוונתי לדאוג לביטחון הכלכלי של העסקים המקומיים."

 

איזה ציון אתה נותן לראש העיר על תפקודו במהלך המלחמה?

 

"היום כולנו מתחת לאלונקה אז אני לא אתן ציונים לאפאחד כרגע. אנחנו במלחמת קיום. אחרי 50 שנה שאני כאן, אני אומר לכולם שזאת לא עוד מלחמה… אנו מוקפים באויבים וכולם מסתכלים עלינו. זה זמן להיות ביחד.

 

ועדיין יש כאן ניהול של עיר, בזמן משבר.

 

"אחרי המלחמה נעשה את החשבונות. עכשיו הכי חשוב שננצח במלחמה, אחרי זה נעשה זמן לחשבון נפש, על המיגוניות, על הכל. זה לא הזמן לביקורת עכשיו."

 

אבל מתעקשים על קיום בחירות בזמן המלחמה

 

"אז התושבים יעשו את החשבון שלהם בקלפי, וישפטו ויחליטו איך להצביע לפי המעשים של כל אחד. אני מציג את הניסיון שלי ומה שהצלחתי לעשות ב-5 שנים בקואליציה. להערכתי צריך לעשות שינוי בעיר הזאת, אבל זאת שאלה פוליטית ולא אתעסק בה עכשיו.

הצלחנו להזיז פרויקטים שלא זזו במשך שנים על גבי שנים. הקאנטרי, המרינה, חודש הבא ייפתח המחלף הצפוני, למרות המלחמה ולמרות הכל.  יש לנו פרויקטים בסגרי גודל של 5-6 מליארד שקל שצריך לבצע, זה מה שבכוונתי להוביל ולבצע ב-5 שנים הבאות וזה מה שצריך להיות לנגד התושבים.

 

חודשיים וחצי של התנדבות עבור החיילים והעורף, ועוד היד נטויה.

imageעוד כתבות

baner

הלן גלבר ללסרי: דורשת הפחתת מחיר הקייטנות ומציעה לו ללמוד מרה"ע אשקלון

11:02 | 22/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

מפגש פסגה אופיזציוני: טוענים להדרה מוועדות – מה הצעדים שינקטו?

13:32 | 09/04/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הלן גלבר ללסרי: דורשת הפחתת מחיר הקייטנות ומציעה לו ללמוד מרה"ע אשקלון

‫חן בוקר‬‎ אמר

11:02 | 22/05/2024

sss

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

מערכת אשדודי

20:52 | 13/05/2024

sss

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

‫חן בוקר‬‎ אמר

20:31 | 17/04/2024

imageעוד כתבות

baner

הלן גלבר ללסרי: דורשת הפחתת מחיר הקייטנות ומציעה לו ללמוד מרה"ע אשקלון

11:02 | 22/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

מפגש פסגה אופיזציוני: טוענים להדרה מוועדות – מה הצעדים שינקטו?

13:32 | 09/04/2024
WordPress Ads