עומס סוכר: בהפקת פסטיבל הקינוחים מתנצלים ונערכים לערב השני

לצד ההצלחה הגדולה - בחברה לתיירות מפנימים את הביקורת המוצדקת של אלפי האנשים שביקשו להגיע לאירוע המדובר - אך נאלצו לשוב על עקבותיהם. בפוסט מתנצל שפרסמה החברה לקראת הערב השני נאמר: "זאת השנה הראשונה לפסטיבל והופתענו מהיקף הביקוש והמבקרים. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש". לצד האכזבה, בתקשורת הארצית מפרגנים וגם בעלי העסקים המקומיים מרוצים: "זה ניצחון לעיר ולעסקים, אנו בטוחים שמכאן זה רק יילך וישתפר"

image 298 imageתגובות imageהדפסה
article

לא הפסיקה לפרגן. הקונדיטורית אור שפיץ בין הדוכנים (צילום: שירן כהן-שי)

ב”תיירות אשדוד” החלו עוד אתמול בלילה בהפקת הלקחים מהערב הראשון של פסטיבל הקינוחים “קרם דה לה קרם” שזכה להצלחה מסחררת (מידי?) כאשר אלפי אנשים צבאו על רחבת המשכן לאמנויות עד שהמשטרה נאלצה לעצור את הכניסה למתחם האירוע.

בהודעה שפורסמה לפני זמן קצר, הודיעה החברה לתיירות:

 

“שלום לכולם,

אנחנו רוצים להודות לכל המבקרי והמבקרות הרבים שהגיעו לפסטיבל קרם דה לה קרם אתמול  ומתנצלים על עוגמת הנפש לאלו שלא הצליחו להיכנס או נתקעו בפקקים.

 

הפסטיבל התקיים זו הפעם הראשונה במסגרת פרויקט ארץ חדשה של המשרד לפריפריה נגב גליל וכולנו הופתענו מהיקף הביקוש והמבקרים.

 

*תכולת המקום 3,000 מבלים.ות *

 

חשוב להדגיש! אנחנו מודעים לעומס ולצפיפות הרבה שנוצרה, לאור היקף המשתתפים שלא צפינו לו.  המקום מאפשר 3000 מבקרים בו זמנית ולאחריו הכניסה תיסגר עד ליצאת מבקרים.

 

אנו ממליצים לתושבים להגיע ברגל או בתחבורה ציבורית או בחניון חוף יא’ או בחניון חוף ט”ו (בחניון זה יעמדו לרשותכם שאטל  הלוך ושוב ).

כמובן שהפקנו לקחים לפסטיבל בשנה הבאה, בו יוכפל ויורחב השטח.

 

אנחנו פועלים להצלחת הפסטיבל הראשון מסוגו בארץ המקדם את בעלי העסקים בעיר המתמחים בתחומים הקולניארים.

 

מומלץ להתעדכן במהלך הערב במוקד העירוני ובאתר האינטרנט של העירייה והחברה לתיירות.”

 

 

 

sss

"כולנו הופתענו מהקיף הביקוש והמבקרים". רחבת המשכן אמש (צילום: מייק אדרי)

התקשורת הארצית מפרגנת – התושבים שנותרו בחוץ פחות

 

נתחיל מהחלק החיובי: החברה לתיירות הצליחה שוב למתג את העיר אשדוד כמעצמה קולינארית ברמה הארצית. לאחר שעשתה זאת בהצלחה גדולה עם פסטיבל “עמים וטעמים” בגן אלישבע, כעת היא מבריקה שוב עם הרעיון לקבץ את מיטב הקונדיטוריות המקומיות לאירוע אחד גדול ושמח. אין ספק כי המקום שנבחר קטן מלהכיל את אלפי האנשים שהגיעו מכל רחבי הארץ והאזור – ובוודאי כי בשנה הבאה כבר יימצא לוקיישן אחר , גדול ורחב יותר.

בגזרת העסקים שהשתתפו – נרשמה לא פחות מאופוריה: בדומה לחבריהם בתחום המזון שנהנו לקבל את הבמה בפסטיבל האוכל של “עמים וטעמים”, כעת הגיע תורם של המעדניות והקונדיטוריות לקבל את הבמה המרכזית – וזכו להציג את עצמם בפני אלפי אנשים ולקבל הכרה גדולה בתקשורת הארצית והמקומית כאחד. “אנו בטוחים ששנה הבאה דברים ישתפרו, ככה זה.. לא ידענו למה לצפות, עכשיו אנחנו יודעים”, אמר אחד המשתתפים.

 

גם בתקשורת הארצית פרגנו לפני ובהמשך הפסטיבל – כתב של “ישראל היום” שהגיע אתמול לאירוע – לא נבהל מהעומס הרב והבוקר כבר העלה את רשמיו החיוביים מהפסטיבל המתוק (קישור לכתבה).

הקונדיטורית המוכרת אור שפיץ – הגיעה יחד עם כל משפחתה לאירוע ולא הפסיקה להעלות סטורים נלהבים למאות אלפי עוקביה – כמעט מכל דוכן ודוכן.

 

לעומתם, אלפי אנשים שהגיעו במיוחד לאירוע – נאלצו לחזור מאוכזבים לאחר שחלקם לא הצליחו להגיע בעקבות פקקי התנועה הגדולים, וחלק נשארו בחוץ בעקבות החלטת המשטרה (המעט היסטרית יש לומר) לאסור את הכניסה למתחם במשך שעה ארוכה, גם לאחר שהמוני אנשים יצאו החוצה.

ברחבי הפייסבוק ניתן היה לראות המון תגובות כועסות ומאוכזבות – יש לומר בצדק – של מאות אנשים שביקשו להגיע לאירוע המתוק – אך נותרו עם טעם מר בפה.

 

 

פסטיבל “קרם דה לה קרם” – הערב משעה 19:00 עד 23:00 ברחבת המשכן לאמנויות.

 

 

 

 

הצליחו מעל למשוער - ומפיקים לקחים. (צילום: שירן כהן-שי)

imageעוד כתבות

בודק...