לתפארת העיר אשדוד: אלה האשדודים שבזכותם העיר טובה יותר

לרגל יום העצמאות ה- 75 של מדינת ישראל ולאור העובדה שבין מדליקי המשואות בשטקס המרגש שהתקיים אמש לא היו אשדודים - החלטנו אנחנו להעניק כבוד ובעיקר להביע הערכה לכמה מתושבי ותושבות העיר על פועלם בתחומים שונים, לומר תודה לאלה שמרגשים אותנו, שאנחנו מעריצים בחשאי ואפילו משעשעים אותנו - ובשמנו אנו רוצים כעת לומר להם תודה גדולה. ולתפארת העיר אשדוד!

image 2301 imageתגובות imageהדפסה
article

הזדמנות לומר כל הכבוד ותודה לאשדודים ולאשדודיות שבזכותם העיר טובה יותר.

חברי מערכת "אשדודי" החליטו להעניק השנה אות של כבוד כ"משיאי משואות" לכמה מתושבי העיר על פועלם בתחומים שונים: נכון, הפעם לא מתקיים טקס חגיגי כלשהוא והם אפילו לא יודעים כי הם זוכים להשתתף בכתבה עד רגע כתיבת שורות אלה, . אבל לתושבים ולתושבות הבאים מגיע כל הכבוד –  ועוד איך!

 

את חלקם אתם אולי מכירים טוב וחלקם פחות, אבל תהיו בטוחים שבחרנו אותם אחד- אחת בקפידה. הם עושים את מה שהם אוהבים ומאמינים בו, מעוררים השראה או לכל הפחות מעלים חיוך אצל רבים בסביבתם,  ובדר"כ הן לא הדמויות הראשונות שיפקצו לכם לראש בתחומים השונים שבחרנו. בואו להכיר ולפרגן, לתפארת העיר אשדוד!

 

בתחום הצעירים – אתי לוגסי טורקניץ' (מנהלת מרכז "כיוונים")

 

לוגסי טורקניץ' (51, נשואה + 2) היא ה:אבאמא" של מאות צעירים בעיר אשדוד שרואים בה ובמרכז שהיא מנהלת ("כיוונים") לפני הכול בית ומקום לעוף ולהתפתח בו. היא עם ראש צעיר ומדברת בגוגבה העיניים עם הסטודנטים הצעירים והיא הכי מדליקה שיש. האנרגיות שלה מורגשות בכל מקום שרק אפשר, בלא מעט פרויקטים שהיא מובילה יחד עם הצוות הבכיר שלה כמו למשל: האב טכנולוגי ועסקי, גלריה חדשה, מגזין אמנות מודפס, בית אמיתי למוזיקאים, פודקאסט "בקטע מקומי", פסטיבלים ואירועי תרבות שונים ועוד- לוגסי מובילה את המקום הכי שווה בעיר עבור צעירים ונותנת להם בית ליצירת תוכן, קהילה, קשרים ונטוורקינג ויחד עם הצוות שלה פועלם מידי יום על מנת ליזום ולבצע עוד ועוד רעיונות של יזמות אורבנית, חברתית וקהילתית.

 

sss

מלאת אנרגיות טובות . אתי לוגסי טורקניץ.

בתחום הדת- הרב אילן גוזל (מקים עמותת ילדי שגיא ויעקב)

 

הרב אילן גוזל הוא איש חסד אמיתי. לפני 21 שנה הוא ומשפחתו חוו טרגדיה נוראית כשאחיו שגיא נהרג בתאונה קשה,  ולזכרו האח אילן הקים את מרכז הצעירים 'ילדי שגיא ויעקב', פנינה תורנית מעוררת השראה ברחוב אח"י אילת בלב רובע א'.

העמותה מקרבת אליה שנה אחר שנה מאות בני נוער ומבוגרים משני המינים , עורכת בראשותו של הרב אילן שיעורי תורה רבים ומארחת את בכירי העולם התורני המגיעים לחזק בשיעורים והרצאות,  ומקיימת שלל פעילויות שמקדשות את הדת כמו סיורים אל מקומות קדושים, תפילות ובעיקר קירוב לבבות שמחזירים צעירים רבים בתשובה.

העמותה תחת הרב דוגלת גם בעזרה לאוכלוסיות מעוטות יכולת ועושה את הכול באהבה ובנתינה.

איש תורה וחסד שאהוב במיוחד על הדור הצעיר. הרב אילן גוזל

בתחום התרבות – מוזיקה – דיג'יי קוש אביאור חוטובלי

 

לפני כ-6 שנים חברים של דיג'יי קוש (אביאור חוטובלי) הפתיעו אותו בזמן שחגג בפאב ה״זה״ יום הולדת והגיעו עם קונטרולר חדש כמתנה- ומה שנקרא "מאז הכל היסטוריה".

אפשר לומר שהיו לחוטובולי שתי פריצות דרך משמעותיות: הראשונה והחדה ביניהן – הרגע בו 'דודא' (יובל ניאזוב) הכניס אותו להיות חלק מההרכב שנקרא ״מבוא הדודאים״… משם השם "דיג׳יי קוש"  הפך למותג. הפריצה השנייה היתה כאשר ״נומי״ (נועם כהן ז״ל) הזמין אותו להופיע ו"לחמם" את האחד והיחיד רביד פלוטניק בסיבוב ההופעות שלו לפני כשנה וחצי שזה היה חלום שהתגשם.

 

חוטובלי ללא ספק מתפרנס ועושה מה שהוא הכי אוהב, התמזל מזלו וכל האמנים שהוא עובד איתם הם משפחה אחת גדולה, מדודא (יובל) דרך מבוא הדודאים (עידן רז, אלמוג גוזלן, יובל ניאזוב) ליעד מאיר, רון חיון וזיו שביט ילדי הפלא, ביג סאזו, דוד לב ארי ועוד… הוא מנגן ב- די הרבה מקומות אבל המקומות שהוא הכי אוהב לנגן בהם נמצאים דווקא באשדוד אם זה במטילדה, בשלומפר, בתאכלס ובנאפו.

 

נותן בראש. אביאור חוטובלי

בתחום איכות הסביבה- תמי טרם

 

תמי טרם, תושבת רובע ט"ו, אמנם עוסקת בתחום המזון אבל בשנה האחרונה היא החליטה להצטרף למאבק נגד זיהום האוויר בעיר בכל הכוח. זה קרה ברגע שהיא שמעה ש"כימיקלים" מחיפה מיועדים לעבור העירה. החיפאים נאבקים כבר עשור כדי להוציא את הכימיקלים החוצה וההחלטה להעביר את חלקם לאשדוד הייתה בלתי מקובלת עליה.

 

הידיעה כי יש בקרבתה מפעלים בדרגת זיהום גבוה, המהווים מפגע בריאותי ראשון במעלה (ועוד לא דיברנו על הצחנה באוויר…), הדירה שינה מעיניה. אחרי ששמעה כי הורים בחוג טבע של הילדים דיברו על זיהום האוויר כאן, היא החליטה להרים את הכפפה וחברה לתושבים שפעילים כבר הרבה שנים, כמו תושבי יבנה הסובלים מריחות רעים מדי יום.

 

על מנת לעורר את המודעות החליטה טרם, ביחד עם מספר הורים, לערוך מספר פגישות של מחאה שבה הם והילדים יוצרים פרחים ממסכות, בכדי לעורר מודעות אצל הציבור, במפגשים היא עונה על שאלות עבור אנשים שלא יודעים מה הסכנות ובקרוב מאד, בסוף התהליך, היא מתכננת עם שאר ההורים להכין מיצג גדול בו ישתלו כל הפרחים בחוף הים בכדי שהילדים יוכלו להצטלם עם הפרחים.

 

דואגת לאוויר של כולנו. תמי טרם.

בתחום החינוך- אהוד דנן (מוזיקאי, סקייטר, מדריך "הגלגשת" – חוג לסקייטבורד)

 

עם כל הכבוד לאנשי החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי (של תנועות הנוער וכאלה), מי שמכיר מקרוב את פועלו של אהוד דנן מבין שהוא האדם שהיינו רוצים לסמוך ולהפקיד בידיו את ילדינו.

מכירים את המשפט "מורה טוב – מורה לחיים"? לצד המשפט הזה צריכה להופיע תמונה של דנן שכן הוא אמנם מלמד חוג סקייטבורד אבל נותן לילדים והילדות אצלו הרבה מעבר – איש רוקנ'רול בנשמה שהתגלה כדבר הכי רגיש ומעצים שיש בעיר במיוחד עבור הדור הצעיר והחדש.

הוא עובד עם הילדים ובני הנוער, בנים ובנות "מחורעים" שהפחד לא נוגע בהם ועושים צניחות מהירות על הסקייטבורדים שלהם אל תוך בריכות הבטון, בתעוזה מעוררת השראה ופשוט להתרגש. על פניו הוא מלמד אותם תרגילים, טריקים או איך שלא קוראים לזה ולנסוע על סקייטבורד, רק שהוא מלמד אותם ואפילו את ההורים שלהם הרבה יותר – התמדה וכוח רצון הם לא סיסמאות אצלו, הוא לא מוותר על אף ילד או ילדה, מחדיר בהם אמונה בעצמם והרבה מעבר לזה, עם המון רכות, הקשבה וערימות של השראה.

דמות להערצה בקרב הילדים. אהוד דנן

בתחום הספורט- רומן סורקין (כדורסלן במכבי תל-אביב)

 

העיר אשדוד ידועה בעיקר בשחקני הכדורגל שגדלו ויצאו ממנה עם השנים, אבל כשמתבוננים על ענף הכדורסל, רומן סורקין הוא לגמרי מקור וסיבה לגאווה.

למרות שלא שיחק בקבוצת בוגרים באשדוד, השחקן בן ה-26 שעלה ארצה מבלארוס בגיל שנתיים יחד עם משפחתו שמתגוררת בעיר, נמנה העונה בתוך הסגל של מכבי תל-אביב ונחשב לא רק לאחד השחקנים הטובים בישראל כיום, אלא באירופה כולה.

סורקין שהתחיל את דרכו המקצוענית במכללת 'אורגון' שבארצות הברית ושיחק גם במכבי חיפה, הפך להיות אחד מהשחקנים הכי אהובים אצל הקהל של האימפריה הצהובה ואולי אף יזכה ביורוליג.

עתיד גדול עוד לפניו. רומן סורקין

בתחום נשים: שרית סטרלץ

 

שרית סטרלץ אמנם אוטוטו בת 17 אבל היא כבר נחשבת ל- 'פאוורליפטרית' מקצועית, המתחרה בתחום. על כן, בזכות פעילותה, מקדמת ומהווה השראה רבה לבנות נוספות המעוניינות להשתלב בעולמות הספורט התחרותי.

 

בנוסף, שרית זכתה ב'אות שוות', שם הביעה את עמדתה בתור אישה ונערה במדינת ישראל. אין ספק שעל אף גילה הצעיר, מדובר בנערה שמעוררת השראה ואנחנו צופים לה עתיד משמעותי ומזהיר.

 

ספורטאית ודעתנית. שרית סטרלץ

בתחום ה'גאווה': שרה שמיר

 

שרה שמיר נשואה לבת זוגתה שיר מזה כחצי שנה והשתיים מתגוררות יחד בעיר אשדוד. יחד הן מגדלות את כרמלה הבולדוגית האהובה, ושלל צמחי תבלין ופרחים. את חתונתן חגגו כאן בעיר, באולם "אהובת הספן". לימים גם התקבלו יחד לעבודה באולם בעיצוב ובמכירות. שרה עובדת בנוסף על מגזין במרכז "כיוונים" שכל כולו מוקדש לגאווה ומטרתו לתת במה ליוצרים להט"בים ולעסקים להט"בים בעיר. כמו כן, בימים אלו גם מקליטה פודקאסט חדש שבו היא מחפשת עוד אנשים להט"בים במטרה לקדם יוזמות למען הקהילה הלהטב"ית. בימים אלו, הן עושות את צעדיהן הראשונים לעבר הקמת המשפחה.

 

שרה ושיר. אוהבות ופורחות ביחד.

בתחום הרשתות חברתיות: "תקווה" ואבי פלדמן

 

רבים בעיר כבר מכירים את אבי פלדמן, בן 36 (נשוי +4), שהפך זה מכבר לדמות מוכרת בעיר אשדוד – הוא עובד ביחידה לשכונות ותיקות וחי את תחום המדיה, שם הוא משמש בהתנדבות מלאה "כתובת" לתושבים רבים המבקשים לקבל מענה לשאלות ובעיות בעיר, ואבי נחלץ לעזור לכל אחד ואחת תיכף ומיד.

 

בשנה האחרונה, הוא יצר את הדמות הוויראלית של השכנה שלו "תקווה" אשר גורפת מאות לייקים בכל פרסום ולא מעט יחסי ציבור בדפים הכי נחשקים היום בארץ. "תקווה" חושפת ועוסקת בהוויה הישראלית העכשווית בדמות השכנה הישראלית עם המון הומור ומעט צנזורה. בקיצור, אין דבר שקורה במדינה או בעיר ואנחנו לא מחכים לראות מה יהיה לתקווה לומר בעניין – האישה הלוחמת והדעתנית, שלא סופרת אף אחד ועומדת על שלה.

עוד לא אבדה תקוותינו וטוב שכך.

אבי פלדמן, הלא הוא "תקווה" האשדודית-ישראלית.

imageעוד כתבות

baner

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

12:44 | 18/04/2024
baner

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

12:01 | 22/03/2024
baner

הפסקדו והפארינו: כוכבי הקולינריה של מגזין האוכל 2024

13:20 | 17/03/2024
baner

"יום האישה הראשון שלי": הטראנסג'נדרית האשדודית שכובשת כל פסגה

11:11 | 08/03/2024
baner

לחבר את הדור הצעיר לקהילה דרך התנדבות: הבכירה במייקרוסופט שמתנדבת כראש שבט 'דותן' של הצופים

18:53 | 07/03/2024
baner

הצלם האשדודי רועי לוי בסדנאות צילום של שביל החלב

18:55 | 02/03/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:44 | 18/04/2024

sss

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:01 | 22/03/2024

sss

הפסקדו והפארינו: כוכבי הקולינריה של מגזין האוכל 2024

‫חן בוקר‬‎ אמר

13:20 | 17/03/2024

imageעוד כתבות

baner

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

12:44 | 18/04/2024
baner

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

12:01 | 22/03/2024
baner

הפסקדו והפארינו: כוכבי הקולינריה של מגזין האוכל 2024

13:20 | 17/03/2024
baner

"יום האישה הראשון שלי": הטראנסג'נדרית האשדודית שכובשת כל פסגה

11:11 | 08/03/2024
baner

לחבר את הדור הצעיר לקהילה דרך התנדבות: הבכירה במייקרוסופט שמתנדבת כראש שבט 'דותן' של הצופים

18:53 | 07/03/2024
baner

הצלם האשדודי רועי לוי בסדנאות צילום של שביל החלב

18:55 | 02/03/2024
WordPress Ads