בעשירייה הפותחת של מאקו> מסעדת פסקדו של יחי זינו

לא שאנחנו צריכים תחרויות כדי לדעת שמסעדת "פסקדו" האשדודית של יחי זינו נחשבת זה מכבר אחת המסעדות הטובות ביותר בארץ (ובמזרח התיכון..) - ובכל זאת - באתר "מאקו" הכריזו על המסעדה כאחת מעשרת המסעדות הטובות בישראל. ריספקט

217 תגובות הדפסה
article

חברים ושותפים. השף יחי זינו וערן ז'אנו

בתחרות שהחלה בתחילת חודש ספטמבר וכללה עשרות מסעדות ובהשתתפות מאות אלפי הצבעות של גולשים מכל הארץ, כעת הכריזו באתר “מאקו” על “עשרת המסעדות הטובות בישראל” – וכמובן ששוב ניתן למצוא בה את הנציגות האשדודית הקבועה בכל תחרות קולינריה בארץ. מסעדת ‘פסקדו’ הכשרה, בניצוחו של השף-בעלים יחי זינו (יחד עם שותפו ערן ז’אנו), קטפה הפעם “רק” את המקום ה-9.

 

כזכור, מוקדם יותר השנה נבחרה המסעדה להיכלל במקום ה24 בדירוג “50 המסעדות הטובות ביותר במזרח התיכון”, בתחרות היוקרתית שנערכה באבו-דאבי, ובתחילת חודש יוני – זכתה המסעדה בתואר “מסעדת הדגים הטובה ביותר” של אתר REST.

 

 

מנימוקי השופטים:

 

“מה יש לומר שטרם נאמר? מסעדת דגים מיתולוגית שנוהרים אליה מכל קצוות הארץ, אנשים מכל גוני הקשת. מסעדה שהיא כשרה ובאים אליה אנשים שאינם שומרי כשרות. מסעדה ששמה את חומר הגלם במרכז ומציגה פשטות גאונית ומדויקת”.

 

“מוסד דגים עם טעמים מושלמים ששווה את הנסיעה במיוחד לאשדוד – גם אם אתם גרים במטולה או אילת”.

 

“כבר שנים שמסעדת הדגים הכשרה של יחי זינו נחשבת לחביבת השפים ואנשי האוכל, ובשנה האחרונה גם שאר הקהל גילה אותה. זינו לא מפחד לשלב עם מנות הדג טעמים מקומיים שלא תמיד מרגישים שייכים, כמו טחינה או סחוג, וליצור מנות שמזוהות רק איתו, והן גם טעימות לאללה”.

sss

"מעשה ידיו להתפאר". השף יחי זינו (צילום: שירן כהן-שי לאתר פודיש)

עוד כתבות

תגובות