סניפי הדואר נסגרים – הקשישים משלמים את המחיר

אחרי סגירת הסניף של דואר ישראל ברובע יא' בעיר, כעת הרשת הודיעה שתסגור לצמיתות גם את הסניף ברובע ג'. אוכלוסיית הקשישים תיאלץ לנדוד לסניפים באזורים מרוחקים בעיר כתוצאה מהרפורמה אותה הוביל שר התקשורת לשעבר, יועז הנדל. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי במכתב למנכ"ל הדואר: "אבקש להקפיא את החלטתכם על קיום ישיבה עמנו"

image 119 imageתגובות imageהדפסה
article

הרפורמה בדואר ישראל עלולה לפגוע באוכלוסייה המבוגרת (דואר ישראל)

דואר ישראל הודיע ללקוחות סניף הדואר ברובע ג’ על סגירת הסניף הוותיק לצמיתות כבר בחודש דצמבר הקרוב. כחלופה נאמר לבעלי תאי הדואר בסניף כי יוכלו לעבור לסניף שברחוב גיא אוני ברובע ט’.

ההודעה על סגירת הסניף באה כאמור לאחר סגירתו בחודש אוגוסט האחרון של סניף הדואר הוותיק ברובע י”א, כחלק מ”פריסת שירות חדשה בעיר” שמתבצעת במסגרת הרפורמה בשוק הדואר שהוביל שר התקשורת לשעבר יועז הנדל.

הרפורמה נועדה לכסות על הפסדים של 176 מיליון שקלים בשנה האחרונה והערת עסק חי שהוצמדה לדו”חות הכספיים, והיא כוללת פיטורי 1000 עובדים שמשתכרים שכר מינימום, הקלות רגולטוריות, מכירת שטחי נדל”ן וסגירה מאסיבית של סניפים.

 

מי שנשארים לשלם את המחיר מהמלך אלו הן אותן אוכלוסיות שעבורן השירות הזה חיוני ביותר, ובהן קשישים מקבלי קצבאות שייאלצו לנדוד לרבעים אחרים, אנשים ללא חשבון בנק, עסקים קטנים שפורטים בו כסף ומשלמים חשבונות, עובדים זרים שמעבירים באמצעותו כסף לחו”ל ועוד.

לסרי למנכ”ל הדואר – אבקש להקפיא את החלטתכם

 

ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי פונה במכתב למנכ”ל רושת הדואר ובוא הוא מלין על ההחלטה לסגור סניפים ללא הודעה ותיאום מראש:

 

“אשדוד העיר החמישית בגודלה בישראל מחולקת לרובעים שכל רובע בה, מקביל במספר תושביו לישוב בינוני במדינת ישראל, בעלת דירוג סוציואקונומי 4 המעיד על התאמת חלקים נרחבים באוכלוסייה לצריכת שירותים דרככם ולא באמצעות הבנקים, ועדיין אתם עורכים שינויים מהותיים מבלי לנהל שיח מוקדם עם הרשות ולהבין את המשמעויות מבחינת הפגיעה ממשית בשירות לתושבים ואיכות חייהם.

כך התבשרנו השבוע, באמצעות הודעה שהודבקה על סניף הדואר ברובע ג’, על כוונתכם לסגור אותו בעוד כחודש.
רובע ג’ מונה 23,550 תושבים, למעלה מ70% משתייכים לאוכלוסייה החרדית בעיר. אוכלוסייה זו מתאפיינת ברמת ניידות נמוכה יחסית ובצריכה מוגברת של שירותי הדואר. מה גם שברובע זה אין כלל סניף בנק כך שלמעשה עבור מרבית האוכלוסייה מדובר כמעט בערוץ יחידי להתנהלות.

אני מודע לכך שהחברה עוברת תהליכי התייעלות, אולם אינני רואה כל סיבה שההתייעלות תתבצע באופן לא מידתי ולא מוצדק כלפי התושבים שכאמור עושים שימוש רב בשירותיכם ואחרי הכל אתם עדיין חברה ממשלתית שתכליתה לתת שירות לאזרחי מדינת ישראל.

  • אבקש להקפיא את החלטתכם עד לקיום פגישה מקצועית כוללת על שירותי הדואר באשדוד עם הנהלת העיריה”.

imageעוד כתבות

בודק...