השיבושים ממשיכים – שביתה בתחבורה הציבורית בראשון בבוקר

בראשון הקרוב תהיה השבתה של התחבורה הציבורית באשדוד וגן יבנה, לאחר שבית הדין הארצי לעבודה קיבל את ערעורם של ההסתדרות הלאומית ושל ארגון נהגי האוטובוסים וביטל את צו המניעה לשביתה. לא תהיה תחבורה ציבורית עד השעה 09:00 בבוקר

image 141 imageתגובות imageהדפסה
article

אוטובוס של חברת אלקטרה-אפיקים

השיבושים בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ ממשיכים, וביום הראשון הקרוב – תושבת התחבורה הציבורית (העירונית והבין-עירונית) באשדוד ובגן יבנה עד השעה 09:00 – שעות העומס הקריטיות בהן מרבית הציבור יוצא לעבודה וללימודים.

 

שביתה זו, שככל הנראה גם לא תהיה האחרונה, מתאפשרת לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו ובכך נהגי ונהגות האוטובוסים יוכלו להמשיך בשביתות לאות מחאה על סירובה של שרת התחבורה להיענות לדרישתם להיפגש על מנת לדון בתנאי עבודתם.

 

ביום ראשון בערב משטרת אשדוד עיכבה לחקירה את יוני קריספין, דובר ארגון נהגי האוטובוסים וממובילי המאבק, המכהן גם כיו״ר ועד עובדי נהגי אלקטרה אפיקים בהסתדרות, בעקבות מחאות ארגון האוטובוסים ביום שישי בעיר. קריספין נחקר באזהרה, ולאחר כמה שעות שוחרר.

 

שרת התחבורה מירב מיכאלי טוענת כי מדובר במחאה פוליטית ולא עניינית, טיעון שנדחה על הסף מצד ארגון נהגי האוטובוסים: “זה ניסיון להסטת האש מדיון ענייני. אנחנו מוחים על היעדר התנאים הבסיסיים ועל הפגיעה בעבודתנו. המאבק שלנו צודק והוגן, יותר ממה שאנחנו עוברים ביום יום אף אחד לא יכול להגיד אחרת. אז במקום להתעסק בלעצור אותנו ולשבור את הרוח שלנו, תפתרו את הבעיות שלנו: שכר ראוי, שירותים, לפתור את בעיות האלימות נגדנו, אתם מפעילים אלימות משטרתית נגדנו? תודה רבה לך מרב מיכאלי ותודה עמר בר-לב, תודה רבה לכם ונראה לאן תגיעו איתנו הנהגים בתחבורה הציבורית ותראו מי חיסל את התחבורה הציבורית”.

imageעוד כתבות

בודק...