הישג למאבק על תכנית ״לב הרובע״ ברובע ט״ו

הנהלת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הודיעה לועדה המחוזית לתכנון ובנייה שלמרות הערר שהגישה להגדלת מספר יחידות הדיור בתכנית לב הרובע, והחלטת הועדה המחוזית לקדם בנייה של 700 יחידות דיור, היא מושכת את התכנית וחוזרת למתווה המקורי של 250 יח"ד בלבד. חברת המועצה אורית אלמוזנינו-רייס מסיעתו של כצנלסון : "הבטחת הבחירות קוימה וכעת נפקח על כך שהבניה תהיה לטובת תושבי הרובע"

image 113 imageתגובות imageהדפסה
article

האזור בו עתיד לקום הפרויקט, בלב רובע טו (צילום: עדי פרנסיסקו)

הישג למאבק על תכנית ״לב הרובע״ ברובע ט״ו: רשות מקרקעי ישראל הודיעה לוועדה המחוזית שתמשוך את התכנית ותגישה מחדש על 250 יחידות דיור בלבד. הנהלת רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) הודיעה לועדה המחוזית לתכנון ובנייה שלמרות הערר שהגישה להגדלת מספר יחידות הדיור בתכנית לב הרובע, והחלטת הועדה המחוזית לקדם בנייה של 700 יחידות דיור, הם מושכים את התכנית וחוזרים למתווה המקורי של 250 יח”ד בלבד.

 

השינוי קרה לאחר מאבק עיקש מצד תושבי הרובע בהובלת חברת המועצה עו”ד אורית אלמוזלינו-רייז וסגן ראש העיר שמעון כצנלסון, אשר ניהל משא ומתן מתמשך מול הנהלת רמ”י, בו דרש מהרשות לחזור להסכמים המקוריים ולקדם את התכנית בשיתוף פעולה מלא בין הצדדים.

 

חברת המועצה עו”ד אורית אלמוזלינו-רייז: ”אני שמחה מאוד לבשר שהבניה ברובע ט״ו תוגבל ל-250 יחידות דיור. וזהו סוף פסוק! מאבק תושבים שהייתי חלק ממוביליו שהחל בשנת 2017 והיום – חמש שנים לאחר מכן – סוף סוף התבשרנו שהנושא הגיע לסיומו ותתאפשר בניה לזוגות צעירים תוך שמירה על המרקם הכפרי של הרובע ופיתוח הרובע עם בניית מתנ״ס חדש. למרות החלטת וועדת הערר וניסיון רמ״י להגדיל את יחידות הדיור – הגענו להסכמה בנושא! הבטחת הבחירות קוימה וכעת נפקח על כך שהבניה תהיה לטובת תושבי הרובע.”

 

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון: “זו הייתה הבטחתנו לבוחרים, והבטחות – אנחנו מקיימים. אני מברך את הנהלת רמ”י על ההחלטה להמשיך לעבוד ביחד ולא לחוד. יחד, אנחנו מקדמים הקמה של אלפי יחידות דיור, קריית ממשלה ואזורי תעסוקה בעיר. עבודה משותפת לפיתוחה ושגשוגה של העיר אשדוד”.

 

 

sss

הדמיה: התכנית הקודמת שירדה מהפרק

בהחלט יכולה לזקוף את השינוי לזכותה. חברת המועצה אורית אלמוזלינו-רייז וממ"ק ראש העיר שמעון כצנלסון

imageעוד כתבות

בודק...