"אני ומאור עזרא חולקים מסע משותף": השחקן האשדודי שלומי יפרח בראיון מיוחד

לפני שנתיים שלומי יפרח (או "מאור עזרא" כפי שהוא מוכר בציבור), מכשרונות המשחק הגדולים שצמחו בעיר בשנים האחרונות, היה רחוק שעות בודדות מלהירשם ללימודי משפטים ולגנוז את החלום הגדול שלו להיות שחקן ורק "סימן משמיים" הציל את הכישרון הגדול שמתפוצץ על המסך בסדרה "השוטרים". תוך כדי צילומי העונה השנייה של הסדרה המצליחה, תפסנו אותו בראיון אחד על אחד על הדמות שהפכה להיות חלק מחייו, על מה זה אומר להיות שחקן טלוויזיה, המבטים המפוחדים שהוא עדיין מקבל ברחוב וגם על הזעקה הגדולה בנוגע לשכונות הוותיקות בעיר אשדוד. ראיון עם סחבק משלנו

image 1517 imageתגובות imageהדפסה
article

שלומי יפרח - ראיון מיוחד (צילום: אור דנון)

מהפך: בחודש ינואר 2021 שלומי יפרח בן ה-27 מאשדוד הפך מאדם אלמוני שעובד למחייתו בחברת  'תנובה' לאחד האנשים המוכרים על גבי מסך הטלוויזיה.

האשדודי מרובע ב' , שחלם להיות שחקן מאז הימים בכיתה ד' בבית הספר 'מגינים', קיבל תפקיד ראשי בסדרה "השוטרים", בה הוא מגלם את דמותו של 'מאור עזרא', שעומד בראש ארגון פשיעה מקומי בנהריה ומטיל אימתו על הסביבה.

הסדרה, שנכתבה בהשראת פרשת 'השוטרים הנוקמים' כוללת בתוכה שמות של שחקנים שכבר עברו כברת דרך בתעשייה, כמו למשל, אלי פיניש, שני כהן, צחי הלוי, מאור שוויצר ועוד רבים וטובים. בימים אלו מצולמת העונה השנייה של הסדרה שבין היתר עוסקת בקאמבק של מאור עזרא שנעצר סיומה של העונה הראשונה.

 

ש. ספר לנו על ההכנות לעונה השנייה וגם מה צפוי להתרחש בה?

 

"ידענו (השחקנים) עוד תוך כדי העונה הראשונה שיהיה לסדרה המשך עוד לפני שהתחלנו לצלם אותה. העונה מתחילה בזה שמאור עזרא נמצא בכלא, עם רצון מאוד גדול להשתחרר. הוא מראה סימנים של שיקום ורוצה לעשות הכול כדי לחזור לעיר שלו נהריה ולהחזיר אותה לידיים שלו. אנשים חושבים שכשעושים סדרה אז יש רצף של איזה 30-40 יום וזה ממש לא ככה. אתה יכול לשחק בתפקיד ראשי, לעשות שניים-שלושה ימי צילום בחודש וזהו".

 

 

sss

שלומי יפרח בצילומי העונה השנייה של השוטרים. "ידענו שיהיה המשך" (פרטי)

 

ש. התפקיד ב"שוטרים" היה המשמעותי הראשון שלך. זוכר את עצמך לילה לפני יום הצילומים הראשון?

 

"הפעם הראשונה הייתה מאוד מלחיצה ויום הצילום הראשון שלי היה בתל-אביב. ישנתי אצל דודה שלי בתל-אביב כדי שאוכל לישון ולהתכונן טוב, למרות שמההתרגשות לא יכולתי באמת לישון באותו לילה, הבטן התהפכה. כשהגעתי לצילומים הכרתי שחקנים כמו צחי הלוי ודניאל גד שלמדתי מהם המון על המקצוע".

 

ש. מה למדת על עולם הפשע וגם על הדמות של מיכאל מור,  שאתה בעצם מגלם דמות בדיונית המבוססת במידה רבה עליו?

 

"קודם כל אני חושב שהסיפור של ה'שוטרים הנוקמים' זה הסיפור היחיד שהיה בישראל ששוטרים יוצאים למלחמה נגד עבריין. זה הדבר היחיד שקראתי, אבל ברור שזה רחוק מהמציאות מקרה מסוג כזה. זה מקרה שפורסם בכל העולם כי בדרך כלל עבריין נלחם במשטרה וזה נגמר שהוא מפוצץ את השוטרים והם אותו. פה המשטרה הכריזה את המלחמה. בתור דרומי הכרתי יותר את הסיפורים הבעייתים שקורים כאן בדרום ולא בצפון. אני לא חקרתי על מיכאל מור, לא איך הוא הולך או חושב וגם זו הייתה הוראה מפורשת של ההפקה גם לי וגם לשוטרים בעיקר כדי שלא ננסה לעשות את זה אחד לאחד וגם כי זו סדרת דרמה ובסדרה תמיד יש דברים ששונים מהמציאות. אנחנו השחקנים מביאים עולם משלנו ואת הערך המוסף שלנו. אנחנו ממש יולדים דמות חדשה".

יפרח מתוך סצנה של העונה הראשונה בה צחי הלוי מכוון אליו אקדח (צילום מתוך 'השוטרים', קשת 12)

 

"ההבדל ביני לבין מאור עזרא? אני לא נפלתי לפשע ולא ישבתי בכלא"

 

למרות ההבדלים הגדולים בין האזור הגאוגרפי וכמובן הפער הייחודי שבין עולם הפשע לעולם המשחק והתאטרון, לשלומי יפרח, הילד שגדל ברובע ב' הוותיק בעיר  ולדמות של מאור עזרא' אותה הוא מגלם, יש גם קווי דמיון המצטלבים בין העולםמות.

"אני חושב שאני עד עכשיו מנסה להבין מה קורה עם מאור עזרא. כשאתה נכנס לדמות ובטח שזו דמות מרכזית אז אתה ממש חי אותו. כל פעם מחדש אני ומאור עזרא יוצאים למסע כדי להבין מה קורה באותה סצנה שאנחנו נמצאים בה". מספר יפרח.

"אני מכיר את הדמות הזו כל כך טוב שבעונה הזו אני אפילו בוחר את הבגדים של מאור לפני שצוות ההלבשה מחליט. אני יודע מה הוא ילבש, יגיד ויאכל ואני כל כך חי אותו, למרות שבאודישנים הבאתי דמות אחרת לגמרי של אדם הרבה יותר רועש ממה שרואים בטלוויזיה, משהו שמזכיר קצת את האזור שלנו של הדרום כולל דיבור עם הידיים".

 

ש. ובכל זאת, מניח שיש גם לא מעט הבדלים ביניכם.

 

"ההבדל העיקרי בינינו זה שאני לא נפלתי לעולם הפשע ולא ישבתי בכלא. כמובן שיש עוד פרספקטיבות כמו שהוא  מאוד מניפולטיבי ולוקח החלטות בשנייה. אני? עד שיש לי החלטה בראש אני יושב בשיחות עם אמא שלי ואשתי של מה כדאי לעשות ומה לא ואם להתייעץ עם רב ובסופו של דבר אני יכול לקבל החלטה רק אחרי כמה חודשים".

 

ש. איך הרגיש הניסיון להיכנס לדמות שכזאת?

 

"תשמע. מצד אחד אני גדלתי באזור קשוח באשדוד  שנרגע עם השנים אבל לצערנו הוא חוזר עכשיו למה שהיה פעם ולשליליות שלו. אף אחד לא יגיד לי שלא היה שם פשע, זה היה וזה קיים וגדלנו וראינו את העבריינים בעיר הזו ואפילו ישבנו עם חלקם – בסוף לצערי זה חלק מאשדוד.

מצד שני, היו רגעים שנשברתי, שלא הצלחתי לפצח את הדמות. במונולוג על האבא, אני כשלומי הייתי צריך להוציא רגש החוצה ולא הצלחתי כי כל כך הייתי חי אותו. לא הצלחתי לבכות ולהיות עצוב ולקח לי המון טייקים להביא את ה'נפילה' הזו שלו. אני לא למדתי 3 שנים לימודי משחק. עשיתי קורסים בתל-אביב גם בזמן הצבא וגם אחרי ולפני מגיל 15. בקורס אתה מקבל דמות לעבוד עליה שבוע ואז להציג אותה לכולם ושם זה נגמר. השתמשתי בשלומי וברגש שלו כדי לצלוח את המשימה הזו והצלחנו לשבור אותו רגשית".

 

ש. איזה תגובות קיבלת מאנשים אחרי הסדרה?

 

"כל מי שמכיר אותי מאשדוד ידע ששלומי יפרח הוא בן אדם שיבוא יום והוא יהיה שחקן טלוויזיה, זה היה ידוע לכולם ואלוקים נתן לי את המתנה הזו. מי שלא הכיר אז הוא ישר חושב ששלומי יפרח כמו מאור עזרא הוא עבריין ובהתחלה אנשים מפחדים קצת ממני, אבל כשהם רואים את החיוך שלי – יורדת להם אבן מהלב."

"היום, אחרי שכבר המון אנשים התחילו לעקוב אחריי במדיה החברתית, הם רואים אותי עושה כל מיני דברים שמתאימים יותר לבנות ואפילו חלק מהעוקבים עושים הסרה בגלל שלא נראה להם הסיטואציה שמאור עזרא פתאום עושה שטויות. גם שלומי קוריאט שהוא מודל לחיקוי עבורי שיחק דמות את אבי הטחול ב"בורר" ואז את מורדי ב"שנות ה-80".

"אנשים מפחדים קצת ממני אבל כשהם רואים את החיוך - יורדת להם אבן מהלב" (פרטי)

 

"כנראה שנספוג עוד הרבה מבצעים בעזה עד שיטפלו פה בתשתיות באשדוד"

 

במהלך מבצע "שומר החומות" בשנה שעברה, יפרח "ניצל את הפרסום" שלו כדי להשמיע קול זועק כנגד הטיפול הלקוי של הרשויות בכל הנוגע למצב של המקלטים ואמצעי ההתגוננות באזורים הישנים של העיר:

"אני זוכר שהיינו בהכנות לחינה שלי והייתה אזעקה בדיוק וכיאה לאזור הזה אז התחבאנו בתוך בית בלי מרחב מוגן. פניתי לחברים שלי בתכנית של גיא פינס ובישראל בידור וביקשתי שיפרסמו והם עזרו לי בזה. קיבלתי תשובה מפיקוד העורף דרך עיריית אשדוד שמבחינת הטיל אז הוא בא מכיוון שלא מצריך סיוע באותו בניין מגורים, בקיצור 'סובבו אותי " הוא מספר בעודו זועם.

 

"אני לא הולך נגד העירייה אלא אומר את מה שאני חושב שצריך להגיד ומדבר עובדות. כנראה שנספוג הרבה מבצעים בעזה והרבה פיצוצים של ביוב עד שיטפלו בתשתיות. יש שני אשדוד בימינו. באזור ב' כל יומיים-שלושה יש פיצוץ של ביוב אצלנו, לכלוך, גועל נפש ומכות ואם מתקדמים לכיוון שדרות בני ברית לכיוון מרכז העיר, לא נראה לי שתמצא דברים כאלו ברחובות. יש הפקרות כלפי הרובעים הותיקים לצערי וחבל".

 

ש. אם לא היית בתחום הזה של המשחק. איפה היית כיום?

 

"זה מצחיק. קודם כל אני מאוד אוהב את תחום המשפטים במיוחד בקטע הפלילי וגם לא ויתרתי על זה עדיין, יכול להיות שזה עוד יקרה ואולי אלך ללמוד את זה."

"כשעשיתי את האודישן של מאור עזרא, החלטתי על מועד מסוים שאם אני לא מקבל תשובה לגבי הקבלה, אני הולך להירשם ללימודי משפטים ובאותו לילה לפני הכוונה לעשות זאת, הייתה משמרת לילה במפעל תנובה ולמחרת בבוקר כבר הייתה לי פגישה באוניברסיטה. קמתי והנחתי תפילין ב6 בבוקר וביקשתי מאלוקים שיתן לי סימן כי אם אני הולך ללמוד עכשיו משפטים אני זונח לגמרי את החלום של להיות שחקן. כשקמתי בבוקר קיבלתי תשובה שעברתי את האודישן וזה באמת היה הסימן משמיים שהכי חיכיתי לו. בסוף לא נרשמתי למכללה ומשם היסטוריה".

 

 

העונה השניייה של הסדרה "השוטרים" מצולמת בימים ואלה ותעלה לשידור בסביבות אפריל 2023 בערוץ "קשת 12".

 

מוחה נגד חוסר אמצעי המיגון בשכונות הוותיקות בעיר. (צילום: אשדודי)

imageעוד כתבות

baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024
baner

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

12:44 | 18/04/2024
baner

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

12:01 | 22/03/2024
baner

הפסקדו והפארינו: כוכבי הקולינריה של מגזין האוכל 2024

13:20 | 17/03/2024
baner

"יום האישה הראשון שלי": הטראנסג'נדרית האשדודית שכובשת כל פסגה

11:11 | 08/03/2024
baner

לחבר את הדור הצעיר לקהילה דרך התנדבות: הבכירה במייקרוסופט שמתנדבת כראש שבט 'דותן' של הצופים

18:53 | 07/03/2024

imageהמלצות נוספות

sss

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:12 | 16/05/2024

sss

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:44 | 18/04/2024

sss

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:01 | 22/03/2024

imageעוד כתבות

baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024
baner

הופכת בנאלי לסקסי: הצלמת האשדודית שמתעדת בסתר את הבליינים בעיר

12:44 | 18/04/2024
baner

ילד פלא: שרון ברק בן ה-10 מאשדוד מככב על מסך הטלוויזיה ובקולנוע

12:01 | 22/03/2024
baner

הפסקדו והפארינו: כוכבי הקולינריה של מגזין האוכל 2024

13:20 | 17/03/2024
baner

"יום האישה הראשון שלי": הטראנסג'נדרית האשדודית שכובשת כל פסגה

11:11 | 08/03/2024
baner

לחבר את הדור הצעיר לקהילה דרך התנדבות: הבכירה במייקרוסופט שמתנדבת כראש שבט 'דותן' של הצופים

18:53 | 07/03/2024
WordPress Ads