מדוע ילדי גן אתרוג ברובע י”ב עדין לא פתחו את שנת הלימודים?

היום השלישי של שנה''ל תשפ''ג יצא לדרך אבל הצרות במערכת החינוך המקומית ממשיכות - הורי ילדי גן אתרוג ברובע י''ב החליטו, בפעם השלישית ברציפות, שלא לשלוח את היקרים שלהם לגן. הסיבה: הם לא מרוצים משיבוץ הגננת ומהסאגה שקדמה לפתיחת השנה במוסד החינוכי. אחד ההורים: "קיבלנו מידע קשה על הגננת, אנחנו לא רוצים שהילד שלנו יהיה עם אדם שאין לנו אמון בו". בשעה 10:30 תערך פגישה בין נציגי העירייה להורי הילדים

image 2455 imageתגובות imageהדפסה
article

האם גן אתרוג יחזור לפעילות מלאה בקרוב? צילום: אילוסטרציה

נתחיל דווקא מהשורה התחתונה: היום [א’] בשעה 10:30 בבוקר תיערך פגישה בין נציגי החינוך בעיריית אשדוד לבין הורי ילדי גן אתרוג (חובה) ברובע י”ב בעיר. הסיבה לפגישה מגיעה בעקבות ההחלטה של ההורים שלא לשלוח את הילדים שלהם לגן, זה היום השלישי ברציפות. הסיבה המרכזית היא כי אינם מרוצים משיבוץ הגננת ומהסאגה שקדמה לפתיחת השנה במוסד החינוכי.

 

 

הסיפור הסבוך החל כבר לפני שבועיים וחצי כאשר רוב ההורים שיבצו את הילדים שלהם לגן אתרוג מתוך ידיעה שהגננת היא אירנה והסייעת היא קטי. על פי נציגי ההורים, ”השם של הגננת והסייעת הולך לפניהן ובצדק – אנחנו מכירים אותן משנים קודמות”. הבעיה היא שלפני שבועיים וחצי ההורים התבשרו שהן לא ממשיכות, אירנה הגננת פרשה וגם קטי שעבדה עימה במשך שנים רבות.

 

 

בד בבד ההורים החלו לבדוק מי תחליף את הגננת אירנה ובבדיקות שערכנו, כך על פי טענות ההורים, התקבל מידע שלילי על הגננת החדשה, לכאורה, הן מתוך המערכת ומגננות, סייעות ואנשי מקצוע בגן אחר בעיר אותו היא הובילה.  אחד ההורים בגן אתרוג אמר לנו: ”קיבלנו מידע קשה על הגננת החדשה והבנו שהילד שלנו יהיה בגן עם גננת שאין לי אמון בה עוד לפני שהכרתי אותה. היו תיאורים קשים על ההתנהלות שלה, מקרי אלימות בינה לבין סייעות שהתרחשו מול הילדים, זאת לצד אלימות מילולית ופיזית”. כך על פי אחד ההורים.

 

 

אמא אחרת ששוחחנו עימה הוסיפה: “ברגע ששמענו על מקרי אלימות לא הינו רגועים ושקטים. בעקבות המקרים ששמענו, זכותנו לא לרצות שהילד יהיה בגן הזה.  ביקשתי לשנות שיבוץ כי הגיע מידע אחר ממה שהובטח לנו אבל העיריה לא שינתה שיבוץ כי הגיעו הרבה כאלה מיד עם היוודע על מעללי הגננת. למרות האזהרות שלנו שלא נשלח את הילדים, העיריה החליטה לפתוח את הגן. לא יכולנו להתעלם מזה שהילד נמצא עם גננת בעלת עבר כזה, אז פנינו לכל הגורמים כדי לשנות את המצב. אם הינו יודעים מראש הינו מבקשים מראש לשנות את זה”.

 

 

בסביבתה של הגננת התחושות לא נעימות כלל, כאשר ביום הראשון ללימודים כמעט שלושים ילדים נשארו בבית: “בטוח שלגננת לא נעים שההורים לא מעוניינים בה”. אמרה אמא נוספת והמשיכה: “ידענו שלא נוכל לקחת סיכון אז פנינו במיילים למפקחת ולעיריה, למנהלת האגף ואפילו היא נפגשה עם חלק מההורים – היא ייצגה אותנו מול משרד החינוך והבנו בשיחות איתה שיש אמת בשמועות. רצינו שמישהו יחליף את הגננת או ישנה שיבוץ – זה לא קרה ולכן החלטנו לא לשלוח את הילדים לגן – אני חייבת לציין שמראש אמרנו שלא נשלח את הילדים ובסופו של דבר הגן היה ריק”.

 

 

גם הבוקר הורים רבים החליטו להשאיר את הילדים בבית כאשר היום בשעה 10.30 אמורה להיערך פגישה בין ראש מנהל החינוך בעיר, אריה מימון, אל בין ההורים. ”אני מצפה שיגידו לנו שישנו שיבוץ או לקבל גננת אחרת”. אמר אבא אחר והוסיף: “שינוי שיבוץ הוא קשה כי זה תלוי במשרד החינוך והבעיה שלנו כי שכ”א מפיל אחריות על משרד אחר. הילדים שלנו יושבים בבית בגלל שמישהו לא בא לקראתנו. הסברנו לילד שיש בעיה ואין גננת לכן גם היום לא הולכים לגן. כל עוד זה המצב לא נשלח לגן. לא נפקיר את הילד ואף אחד לא יכריח אותי לשים שם את הילד שלי. לא רציתי שהוא יקבל טראומה והעובדה כי סייעת שהיתה אמורה להיות איתה בגן אתרוג החליטה לוותר על התפקיד, ברגע שהיא שמעה שהיא תהיה שם. זה מצב לא נעים – הילדים שלנו סובלים ואנחנו מחויבים לשמור עליהם”.

 

מהעירייה לא נמסרה תגובה.

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה.

imageעוד כתבות

בודק...