צפו: לפיד אש בוער בבתי הזיקוק

הבוקר של תושבי העיר נפתח עם דליקה מאזור התעשיה כאשר לפיד אש בוער נצפה בבתי הזיקוק - ככל הנראה מדובר בתקלה אך נכון לעכשיו נתוני תחנות הניטור בעיר לא מראות עלייה בזיהום האוויר, ככל הנראה בזכות העובדה כי ישנה רוח דרום מערבית הנושבת לכיוון יבנה. נסיבות האירוע נבדקות.

image 155 imageתגובות imageהדפסה
article

זאת הפעם השנייה בתוך חודש בו לפיד אש בוער בבתי הזיקוק

לפיד אש בוער בבתי הזיקוק בשעה האחרונה וככל הנראה מדובר בתקלה. נכון לעכשיו נתוני תחנות הניטור בעיר לא מראות עלייה בזיהום האוויר, ככל הנראה בזכות העובדה כי ישנה רוח דרום מערבית הנושבת לכיוון יבנה. נסיבות האירוע נבדקות ומאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה נמסר: ”בשעה האחרונה נראה עשן שחור מהלפיד בפז”ה.
בעקבות כך יצאו אנשי המקצוע של האיגוד למקום- לבירור סיבת התקלה. אנו נוסיף ונעדכן”.

 

הענין לא ממש שכנע את תושבי יבנה הסמוכה שמדווחים בשעה האחרונה על ריחות קשים בשכונות הדרומיות, נאות שמיר ונאות רבין שבעירם. בין היתר ציינו התושבים:  ”הרסתם לנו את הבריאות עם הזיהום הזה, תושבי יבנה לא ישקטו ולא ינוחו – לא ניתן לכם להרוס לנו את איכות החיים. תושבי נאות שמיר סובלת תקופה ארוכה מכל הריחות שבאים מהמפעלים בצפון אשדוד. נמאסת – עד מתי תמשיכו להרעיל את הריאות שלנו ושל ילדינו? ריחות כימים נכנסים אליי הבייתה, יש תושבים בדרום שמיר שמדווחים על צריבות בעיניים, כאבי ראש ועוד.  אנחנו לא מתכוונים להפוך להיות חיפה 2 – דיי לאטימות. עיריית אשדוד תתעוררו”.

 

תושב אחר ציין: זה כבר לא חדש שזה מגיע תמיד ליבנה. חלה עלייה בזיהום האוויר בתקופה האחרונה בצורה משמעותית. אנחנו כבר תקופה עם חלונות סגורים בבית, אי אפשר לצאת החוצה. נחנקנו. ריחות כימיים באוויר שגורמים למחנק, כאבי ראש חזקים, סחרחורות, תחושת עילפון, צרבות בעיניים. שמישהו יעצור את זה כבר”.

 

קבוצת “אשדוד רוצה שינוי” מסרה בנושא: “כך זה נראה זיהום אוויר מתמשך הפולט חלקיקי בנזן ומזהם את אשדוד, יבנה, ותושבי המושבים בסביבה. תלונה הוגשה שוב למשרד לאיכות הסביבה, לאיגוד ערים חבל יבנה, ליור איגוד ערים ועוד”. אנו נזכיר כי רק לפי חודש ארע מקרה דומה – הלפיד נועד לשרוף גזים רעילים במטרה למנוע את שחרורם לאוויר.

 

imageעוד כתבות

בודק...