סאגת ההסעות: ילדי החינוך המיוחד משלמים את המחיר

הכאוס במנהל החינוך בעיריית אשדוד נותן אותותיו גם במערך ההסעות לילדי החינוך המיוחד. ההורים מדווחים על איחורים כבדים בהסעה למוסדות החינוך בשעות הבוקר, בנוסף לפקקים הקיימים ברחבי העיר - ואם לא די בכך, בחלק מהמוסדות גם התקצרו ימי הלימוד לשעה 15.00 ואף 14.00. ההורים מאחרים לעבודה, הילדים מאבדים זמן יקר ובעירייה הגיבו לטענות

image 172 imageתגובות imageהדפסה
article

המיניבוס מאחר וילדי החינוך המיוחד משלמים את המחיר (צילום אילוסטרציה)

הורי ילדי החינוך המיוחד שוב בכותרות. אחרי שהתבשרו במהלך החופש הגדול כי הטב”מ (טיפול בריאותי מקדם) כבר לא יוגש להם כחלק מיום הלימודים, כעת הם נאלצים להתמודד גם עם מערך הסעות שלא מתפקד כראוי. שבועיים חלפו מפתיחת שנת הלימודים ותלונות על איחורים ואף ביטולים התקבלו במערכת ”אשדודי” מצידם של ההורים אובדי העצות.

 

בשיחה שערכנו עם אמא שמטפלת בשני ילדים עם אוטיזם ולקות שמיעה היא אומרת: “אני לא מבינה איך מאשרים זכייה במכרז הסעות לילדי חינוך מיוחד, לחברת הסעות שלא עומדת בזמנים ומבטלת הסעות כל יום? החברה גורמת לכך שילדים עם צרכים מיוחדים מתייבשים כל יום בהמתנה מעל שעה במזג אוויר לא פשוט בכלל”.

 

הורים ששוחנו איתם מוסרים כי מהעירייה נמסא להם כי קבלן ההסעות של העירייה – הודיע לעירייה בתחילת אוגוסט כי הוא מתכוון לסיים את עבודתו עמם – ומאז ועד עכשיו לא הצליחו בעירייה למצוא תחליף הולם, בין השאר עקב מצוקת נהגים ארצית , לטענתם.

 

אמא אחרת הוסיפה: “ביום ראשון בערב קיבלתי הודעה שמחר לא תהיה לנו הסעה. זה הזוי. אני הופכת למסיעה ומורה, מאחרת לעבודה ולא מתפקדת כמו שצריך בגלל העניין הזה. הילדים האלה לא יכולים להיות לבד בבית אפילו דקה והעובדה שגם יום הלימוד קוצר פגעה בנו מאד. אם בעירייה לא יודעים לעשות את העבודה שלהם אז שיחליפו צוות שאחראי על החינוך המיוחד כי זה לא יכול להמשך כך. מדובר בתעודת עניות למערך ההסעות באשדוד”.

 

כשההורים פנו לנהגים בשאלה מדוע האיחורים כה כבדים הם נענו על ידם שהפקקים והנתיבים החסומים ברובעים השונים מקשים על התניידות מהירה ממקום למקום.

 

מעיריית אשדוד נמסר: ”עיריית אשדוד, מהערים הגדולות בישראל ובעלת מערכת חינוך ענקית המונה יותר מ- 56,000 תלמידים, מפעילה מעל 280 קווי הסעה המשתנים משנה לשנה, ופועלים תחת מכרז וזכיינות של מספר חברות המעניקות שירותי הסעה לאלפי ילדים בכל יום.

לצערנו אחד הקבלנים המפעיל 86 קווים!! הודיע באוגוסט שלא ימשיך להעניק שירות באמצעות המכרז. בעירייה נעשו מאמצים לצמצם את הפערים ונותרנו עם 6 קווים שטרם נמצא להם פתרון מלא, והם במוקד הטיפול ותשומת הלב העירונית עד להשלמה הנדרשת של 100%.

אנו מתנצלים בפני ההורים והתלמידים על חוסר הנוחות ועוגמת הנפש ונמשיך להיות מחויבים למתן פתרונות לכל אחד מהילדים. אנו מודים להורים לנהגים ולמלוות ההסעה על הסבלנות וההבנה”.

imageעוד כתבות

baner

"למה מחכים? שיקרה כאן שוב אסון?" עובד עיריית אשדוד נותר ללא קורת גג וישן ברחבת העירייה

18:03 | 08/12/2022
baner

צומת הרצל/ בן גוריון מציג: רולטה על הכביש

11:01 | 08/12/2022
baner

תכירו את המורים שיצטרפו לתיכון אמית י' ויובילו מסלולים חדשים

09:13 | 08/12/2022
baner

"אתם לא רוצים שזה יקרה לילד שלכם"- הפגנה למען הילד בן ה12 שהותקף מינית

09:08 | 08/12/2022
baner

מחירי הדירות בעיר עלו יותר מהממוצע הארצי בעשור החולף

13:51 | 07/12/2022
baner

חנייה משלהם: רחבת עיריית אשדוד הפכה לחנייה פרטית שמסכנת וחוסמת גישה להולכי רגל

13:49 | 07/12/2022
בודק...