"ראש העיר מוביל את העיר רק לכיוון אחד – המגזר החרדי"

שני מסרים בולטים יצאו היום ממסיבת העיתונאים של סגן ראש העיר, אינג' שמעון כצנלסון שחנך רשמית את הקמפיין שלו לראשות העיר: ראש העיר הפך שבוי בידי הגורמים הפוליטיים החרדים, וכלקח מבחירות קודמות הוא קורא כאן ועכשיו לשאר המתמודדים אותם הוא רואה כשייכים למחנה החילוני-ליברלי בעיר: "הניחו את האגו בצד, בואו נדבר ונתאחד". בין השאר, הציג את תנופת העשייה שלו, את הדברים הבולטים שבכוונתו לעסוק בהם וגם על המורשת אותה הוא מבקש להשאיר לדורות הבאים: "מחובתנו לדאוג לעיר טובה יותר עבור ילדינו ונכדינו"

image 10905 imageתגובות imageהדפסה
article

"אני לא רץ לראשות העיר - אני הולך על זה לאט אבל בטוח". סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון במסיבת העיתונאים (מקסים פולק)

"הגיע זמן לאחדות":  סגן ראש העיר אינג' שמעון (סניה) כצנלסון ערך היום במטה הבחירות שלו ברחוב הציונות 45 את מסיבת העיתונאים בה הכריז רשמית על התמודדותו לראשות העיר בבחירות הקרובות, וסיפק כמה אמירות מעניינות.

 

כבר בהתחלה,  ניתן לראות בסיסמה איתה בחר לצאת לדרך ("זמן לאחדות") כי הוא הפנים היטב את הביקורת הציבורית נגדו ונגד שאר המתמודדים מבחירות קודמות על כך שלא התאחדו בזמן אמת במטרה להדיח את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי – וכבר עתה הוא מצהיר כי הוא  "קורא להלן גלבר, לחמני, שרון מרק וכל מי שרואה עצמו מועמד לראשות העיר במקום יחיאל לסרי – בואו נשב ונתאחד. לכולם יש אגו, גם לי, אבל אני מניח אותו בצד למען המטרה", אמר כצנלסון.

 

יחד עם זאת, כצנלסון מציין את העובדה כי בבחירות הקודמות סיים במקום ה-2 במניין הקולות אחרי לסרי, וכי סיעתו הנה הסיעה הגדולה במועצת העיר (יחד עם ש"ס), עם 6 מנדטים.

 

כצנלסון רואה עצמו כמי שמוביל את המחנה החילוני-ליברלי בעיר, וקורא לכל מי ששותף לתפיסת "חיה ותן לחיות" – להצטרף אליו.  על רקע תפיסה זו, הוא מנמק את החלטתו להתמודד על ראשות העיר פעם נוספת, ולהציב אלטרנטיבה לראש העיר הנוכחי, שותפו לקואליציה יש לציין…

 

"מתחילת הקדנציה, נכנסתי לקואליציה בתור מי שמייצג את האינטרס של הציבור החילוני ליברלי בעיר, ואנחנו היינו הגורם המאזן אל מול 10 חברי מועצה חרדים", אומר כצנלסון.

 

"הצלחנו לנווט את הספינה תוך הבנה, שתוף פעולה וכבוד הדדי – ואנו מציגים תנופת עשייה חסרת תקדים, אולם בחצי שנה האחרונה ראש העיר מוביל את הספינה אך ורק בכיוון אחד – וזה הכיוון של המגזר החרדי".

 

כצנלסון כועס על מה שהוא מכנה לשיטתו כניעה של ראש העיר לחברי המועצה החרדים, ואף שלא אומר זאת במפורש – הוא מכוון דבריו בעיקר כלפי חברי המועצה של יהדות התורה, אשר הביעו התנגדות לשורה של פרויקטים – בתחומי התיירות, ההתחדשות העירונית ועוד, וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מיהר ליישר קו אחריהם, מתוך המצוקה הפוליטית בה הוא נתון.

 

"זה התחיל בביטול פרויקט הגלגל הענק החשוב לחזון התיירותי שלנו, התנגדות לתוכנית פינוי בינוי של מתחם הפלדות, הקצאת שטח עבור כולל אברכים בלב רובע טו' על חשבון מתנ"ס רחב לטובת התושבים (בתמיכת תנועת "אשדודים", וחברי המועצה האלמונים קוני טובול ושמעון ממן – שהספיק לפרוש בעקבות הכעס הציבורי – מ.א.), הקפאה של פרויקט פארק המים, ועכשיו ניסיון להקצאה לכולל בלב רובע הסיטי. זו לא הדרך לה הסכמנו. זהות ראש העיר תקבע את האופי של אשדוד ולאן אנחנו רוצים לנתב אותה. יש עוד הרבה דברים לעשות ואני מאמין שאני המועמד שמציג את מרב הניסיון, היכולות וההשכלה הדרושים על מנת לקדם את אשדוד קדימה."

 

"אין ולא הייתה לי בעיה שיקימו כוללים ברובע ז', וגם לציבור החרדי לא צריכה להיות שום בעיה שרצועת החוף תהיה פתוחה בשבת. איפה שהיו לנו הסכמות – הבאנו להישגים חסרי תקדים ואנחנו מציגים לציבור עשייה עם קבלות. בתחומי פיתוח העיר – פתחנו את הסינמה סיטי, אנחנו מסיימים את בנייתו של הקאנטרי, המרינה, המחלף הצפוני, מתחמי פינוי בינוי והקמת מקומות חנייה חדשים. בקידום התיירות – שדרוג כל רצועת החוף של העיר, קידום בנייה של בתי מלון, פסטיבלי אוכל, פתיחת מרכז המבקרים של העיר והסכם חסר תקדים על הגעה של למעלה מ 100 קרוזים לנמל אשדוד. את כל זאת עשינו בזמן קורונה, סבבי בחירות בלתי פוסקים, מבצעים בעזה ומלחמה בין רוסיה לאוקראינה שכפתה עלינו עליית חירום של יהודים מאזורי הלחימה".

 

sss

מציגים תנופת עשייה בחפ"א, בחברה לתיירות אשדוד ובעוד שלל תחומים . כצנלסון בשטח

 

כאשר אהיה ראש העיר – כל התכניות ייצאו לביצוע מיידי

 

כצנלסון מונה 4 תחומי עשייה עיקריים בהם הוא מתכוון להתמקד:

 

  1. בניית דירות לזוגות צעירים – "אסור שיעזבו את העיר. עשינו את זה בהצלחה בשנות ה90, זה בר ביצוע. נבנה יותר, המחיר יירד. כך השוק עובד."

 

  1. יצירת מקומות תעסוקה: "נפעל להביא מפעלי הייטק, על אף התנגדויות מהאופוזיציה (בהתייחסות לאלי לחמני שהתנגד סדרתית לכל יוזמה ואף תקף אפילו את הקמת מפעל אלבטק שמספק מקומות עבודה למעל אלף מתושבי אשדוד).

 

  1. פיתוח תיירות – "ישנם 32 מגרשים המיועדים לבתי מלון, 8 מהם נתחיל השנה. כל הענף הזה ייצור מקומות עבודה ויפתח את התעשייה , בתי קפה, מסעדות, נותני שירותים וכו'".

 

  1. פיתוח של "עיר חכמה": רישות מצלמות, רמזורים יעילים, תחבןרה חכמה, הגברת הביטחון, חניונים , ועוד.

 

לאחר מכן התפנה כצנלסון לדבר על הבטחת הבחירות הקודמת שלו, "בריכה בכל רובע":

 

"הקואליציה רצה בשני כיוונים, חילוני-ליברלי בראשותי וחרדי.  בשני הכיוונים הלכנו כדי לקדם אל אשדוד ותושביה ובזה התעסקתי בארבע השנים האחרונות. פיתחנו פרויקטים שלא היו כאן ב25-30 שנים האחרונות.

משנת 2018 תכננתי תב"ע שתאשר בכל רובע בריכה על שטחים חומים ציבוריים. זה דבר אשר לוקח שנים לאשר אותו, ואנחנו עשינו זאת תוך שנתייים ! עכשיו מפתחים בריכה ברובע ט' והבאה בתור תהיה בריכה אולימפית בקריית הספורט".

פיתחנו כאן פרויקטים שלא היו כאן במשך 3 עשורים, השקעות בסדר גודל של 400 מיליון שקלים. אנחנו מקדמים תכניות של אלפי יחידות דיור, ונביא בשורה של עוד 15 אלף לתושבים וותיקים, משפרי דיור ולצעירים.

גם למצוקת החניה אנחנו דואגים – יצרנו 2,000 מקומות חניה חדשים, את הקולינריה אנחנו מפצחים כל העת ובנוסף לפסטיבל "עמים וטעמים" שמביא עשרות אלפי אנשים מחוץ לעיר ב-2 ערבי הפסטיבל ולאורך כל השנה – הוספנו את פסטיבל הקינוחים "קרם דה לה קרם" . אשדוד על מפת הגסטרונומיה הארצית, ותמשיך להיות מובילה בתחום".

 

כצנלסון מציג את ביטול פרויקט הגלגל ענק ואת אישור הכולל אברכים ברובע טו' בדוגמה נוספת להשתלטות החרדים על הקואליציה של ראש העיר.

איפה חנוך?

 

בזמן מסיבת העיתונאים של כצנלסון, מס' 2 שלו ברשימה, עו"ד חנוך דרך-ארליך קיים סיור לבדו במתחם הקאנטרי ההולך ומשלים הכנותיו לפתיחה שהתעכבה, והעלה משם סרטונים לעמוד האינסטגרם שלו.

 

כצנלסון התייחס בקצרה לנושא הרשימה:

" אין לי מושג מה חנוך הודיע (ההערכות מדברות על הכרזה צפויה שלו כי הוא מתמודד על ראשות העיר – מ.א.), לי אמר שהוא רוצה לרוץ… מאחל לו בהצלחה, אבל חוזר ואומר שכולם צריכים להתאחד".

 

כצנלסון הזכיר את גרשון פלדמן ז"ל, חבר המועצה ושותפו לכל דרכו הפוליטית עוד מימי ראשית "ישראל ביתנו", שהלך לעולמו השנה:

 

"איבדתי אח. הוא חסר לי, חסר לכולנו, הוא היה איתי מהיום הראשון, שותך שהוא חבר. איש ציבור אמיתי בכל רמ"ח איבריו".

 

בנוגע לזהות הרשימה, אמר כצנלסון: "אני אולי נחשב כמזוהה עם המגזר של יוצאי בריה"מ, אבל אני הכל מהכל. אני ממוצא רוסי, הכלות של ילדיי ממוצא גאורגי ומרוקאי, ותראו את הרשימה שלי למועצה: אני מתכוון להציג רשימה צעירה-כל ישראלית, לצד עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, סטלה ויינשטיין, אמיר ליברטי יהיו עוד מצטרפים חדשים. אני מבקש להעביר את הניסיון והידע שלי הלאה, הדור הצעיר הוא העתיד של העיר.. אלה הילדים והנכדים שלנוף ומחובתנו לפעול ולפתח את העיר לטובתם."

 

 

זאת שנשארת, וזה שממשיך בדרך חדשה. חברי המועצה עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז ועו"ד חנוך דרך-ארליך

imageעוד כתבות

baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

מפגש פסגה אופיזציוני: טוענים להדרה מוועדות – מה הצעדים שינקטו?

13:32 | 09/04/2024
baner

בא להציל: ברנרד כהן מתמודד לראשות ועד עובדי עיריית אשדוד

10:37 | 08/04/2024

imageהמלצות נוספות

sss

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

מערכת אשדודי

20:52 | 13/05/2024

sss

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

‫חן בוקר‬‎ אמר

20:31 | 17/04/2024

sss

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

‫חן בוקר‬‎ אמר

18:58 | 17/04/2024

imageעוד כתבות

baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

מפגש פסגה אופיזציוני: טוענים להדרה מוועדות – מה הצעדים שינקטו?

13:32 | 09/04/2024
baner

בא להציל: ברנרד כהן מתמודד לראשות ועד עובדי עיריית אשדוד

10:37 | 08/04/2024
WordPress Ads