”אנחנו מתביישים ממצבו של הגן”

עושה רושם כי מסיבת העיתונאים החגיגית אמש של עיריית אשדוד 'הדליקה' את ההורים בעיר מאחר ומיד אחריה התקבלו במערכת מספר פניות על המצב הרעוע של כמה וכמה מוסדות חינוך. נצא לדרך עם הגנים 'אופק' ו'אלומות' שנמצאים ברובע י''א, שנראים רחוקים מאד, בלשון המעטה, מהמילה 'מוכנים' לשנה''ל תשפ''ג

image 328 imageתגובות imageהדפסה
article

שבוע לפתיחת שנת הלימודים ונראה כי מספר מוסדות בעיר לא ממש מוכנים לרגע האמת. נכון, יש עוד שבוע לפתיחה החגיגית (אם לא תהיה שביתה) אבל המצב במספר גני ילדים בעיר נראה רע. בסיור שערכנו ברובע י”א נתקלנו בצמד הגנים אופק ואלומות (רחוב נחל קישון 14), שנראים במצב ירוד עד מאד. יש לציין כי שני הגנים הללו סבלו מבעיות תחזוקה חוזרות ונשנות עוד בשנה”ל החולפת ולמרות פניות של ההורים ואף של הגננות למוקד העירוני ולאגף החינוך, דבר לא טופל בצורה רצינית.

נתחיל מעץ תמים שנמצא מעל גן אופק. אותו עץ גדוש בחרקים, צרעות ונמלים שאינם ידידותיים במיוחד. אשתקד, אחד הילדים בגן נעקץ בידי מזיק כלשהו בחצר והתנפח בשפתיים כתגובה אלרגית. למזלו של הילד, טיפול מסור של צוות הצהרון שטיפל והתריע טלפונית עזר להוריו להגיע במהרה ולקחת אותו לרופא. בימים אלו אותו העץ על מזיקיו עדין ניצב איתן כשעל פי ההורים בגן, נעשו פניות רבות לעירייה אך לדברם הם מסרבים לכרות אותו. יש לציין כי צמד הגנים הללו סובלים כבר מספר שנים מבעיות של חרקים ומזיקים שהילדים נעקצים על ידיהם – בעבר הם אף פנו לגבי שיחים שיש מאחורי הגן ואכן מנהלת הרובע ניקתה את המפגע לפני כשנה אבל מסתבר שזה לא מספיק.

“ביקשנו לכרות את העץ הזה אבל אמרו לנו ‘לא’. הורים הגיעו עד לאגרונום בבקשה לכרות אותו אבל בעירייה לא ממהרים לעשות משהו בנושא. לפחות שיתחזקו אותו כמו שצריך, יש אמצעים להגן על עצים כאלה כמו עם רשתות דקות או תכשירים כאלה ואחרים”. אמרה אחת האמהות.

נמשיך הלאה. מפגע בטיחותי נוסף הוא החומה שישנה סביב שני הגנים. לפני מספר חודשים משאית אף פגעה בה והורידה חלק מהקיר שנפל בתוך תחומי הגן ובמזל גדול נמנע אסון. ההורים קיוו כי לקראת פתיחת השנה דברים ישתנו אבל הגעה של כמה מהם למתחם לא בישרה טובות עבורם מאחר ועל פי הדיווחים שום דבר לא השתנה בשטח.

אמא בגן אלומות אמרה לנו: “הבטיחו לסדר את החומה ועד כה לא סידרו כלום – הטייח מחוץ לגן מתקלף. היינו שם וראינו שקירות הגן עדין סדוקים. יש ירוקת על הקיר כי הצינור קצר מדי ואף אחד לא מטפל בזה. מה הבעיה להתקין שם צינור שייצא מהמזגן ישירות לאדמה ולא יטייל כך על הקירות? הבטיחו הרבה דברים אבל עד כה לא קרה דבר ואנחנו שבוע לפני פתיחת השנה. אנחנו מתביישים ממצבו של הגן”.

בבדיקה שערכנו מצאנו כי ההורים פתחו קריאות למוקד, כשלאחר מכן גם הגננות עשו כן אבל דבר לא השתנה. ”כדאי שיגיע צוות תחזוקה לגן הזה בהקדם ושיסדר את כל מה שקורה שם” תהתה אמא מגן אופק.

יש לציין ששני הגנים הללו מאוד מבוקשים מאחר והגננות מצוינות, אך יש הורים שהעדיפו להוציא את הילדים שלהם משם בגלל מצב המבנה. “אנחנו במצב נואש כי אין מענה. יש פה שבעים ילדים בסכנה ולמרות הבקשות נראה כי לא דחוף לעירייה לסדר את הליקויים – עד שלא יקרה אסון הם לא יתעוררו”.

מעיריית אשדוד נמסר: “עיקר הפניות הרשומות במוקד נוגעות לנושא ההדברה וכולן טופלו. ב-18/8 התקבלו פניות בנושא קירות מתקלפים ואלו יטופלו עד פתיחת שנת הלימודים. לנושא העץ, חל איסור על כריתת עצים למעט אלה אשר קיבלו את אישורו של הממונה על היערות”.

imageעוד כתבות

בודק...