שוחים בזבל > הצלם ואיש הים ירון קליין מתעד את הלכלוך בחוף הקשתות

אין כמעט תושב אחד באשדוד שלא בילה בימי הקיץ בחופי הים שלנו, אבל רגע לפני שהקיץ נגמר רשמית ובפתח השנה החדשה, ירד ירון קליין לצלילת בוקר כשהוא מלווה במצלמה ותיעד ערימות של זבל ולכלוך > בתוך המים, ברמות נוראית שקשה להישאר אדישים אליהן >

78 תגובות הדפסה
article

צילום: ירון קליין

העיר אשדוד מתפארת בשנים האחרונות בחופים מוכרזים, מעוטרים דגלים כחולים, המעידים על חופים נקיים ומטופחים…. אבל מה קורה בתוך המים? את התמונות פרסם קליין – צוללן וצלם מקצועי תושב העיר ברשת החברתית ‘פייסבוק’ בליווי הכיתוב > “לא מצליח למצוא כותרת לדבר המזעזע הזה, זה אמור להיות הבית השני (או הראשון שלנו), שוחים בזבל”.

קליין יצא בבוקר לעוד צלילה בחוף הקשתות באשדוד, וצילם. פשוט כואב ודי עצוב אפשר לומר לראות כיצד מעמקי הים בחופי העיר שלנו נראים. סביר להניח אגב שלא רק בנקודה הספציפית הזו, ולא רק אצלנו.

בתגובות לפרסום שלו, כתבו תושבים שהם לא מופתעים וכי גם בהליכה קצרה על חוף הים, הם מוצאים לא מעט פסולת. אחרים דווקא האשימו את תושבי עזה – “לפני שבועיים שחיתי בקשתות היה מלא שקיות, שכולם הגיע מהעזה כיתוב בערבית” אבל המסר לא ללא ספק חד משמעי – אם לא נשמור על הטבע, הפגיעה תהיה בבעלי החיים וגם בנו – מתי לאחרונה אכלתם דגים מקומיים? בדיוק.

 

עוד כתבות

תגובות