חשד להתעללות וטיוח בעקבותיה – בפעוט בן שנתיים וחצי בגן באשדוד

מקרה חמור מאד של אלימות לכאורה ונסיונות "טיוח" בעקבותיו בגן ילדים ברובע ט' - הורים לילד כבן שנתיים וחצי הגישו תלונה במשטרה ביום חמישי שעבר, לאחר שבנם חזר מגן הילדים כשהוא חבול בידו, ואבחון רפואי קבע שמדובר בשטפי דם. בתחילה, חשדו בגננת המחליפה אלא שבמהרה גילו כי מדובר בגננת הקבועה, ששינתה לא פעם את גרסתה לתיאור המקרה ולבסוף התוודתה בפניהם. רק היום (רביעי) לאחר כשבוע מאז שהגישו את התלונה ובאותו הזמן בנם נשאר בבית בעוד הגננת המתעללת לכאורה ממשיכה להגיע לעבודתה כרגיל, הגיעו מהמשטרה לקחת את החומרים ממצלמות האבטחה וכן קיבלו זימון ממנהלת קומפלקס הגנים להגיע לבירור שיתקיים ביום א' הקרוב

image 10992 imageתגובות imageהדפסה
article

גן הילדים בו אירוע המקרה האלים לכאורה, ברובע ט' (צילום: אשדודי)

הורים מודאגים: ביום רביעי שעבר התערער עולמם של זוג הורים תושבי אשדוד, לאחר שבנם בן השנתיים וחצי חזר מעוד יום בגן הילדים – רק כשהפעם הוא חבול בידו משטפי דם.

על פי אבחון רפואי  נקבע כי הפציעות נגרמו ללא ספק על ידי אדם בוגר.

 

מאותו הרגע ועל אף סערת הרגשות והגשת התלונה במשטרה (אליה נגיע בהמשך), ניסו ההורים בעצמם לחקור ולברר מה בדיוק הוביל למקרה. בתחילה חשדו בגננת מחליפה, אך לאחר מכן הבינו שמדובר בגננת הקבועה שאף התוודתה ועשתה כל מאמץ יחד עם בעלה על מנת שיבטלו את התלונה שהגישו במשטרה.

מנהלת הגן, במקום לטפל במקרה החמור – בחרה להשאיר  את הגננת האלימה לכאורה,  להמשיך לעבוד בגן בעוד הילד הפצוע כבר שבוע נותר בביתו.

 

פגשנו את הוריו המודאגים של הילד, שלא מצליחים להבין כיצד ייתכן שהגננת הפוגעת לכאורה עדיין עובדת בגן ואפילו נלקחה לחקירה?

 

כיצד ייתכן שבמשטרת ישראל, אמרו להורים שביקרו יותר מפעם אחת, שכבר ביום שני השבוע, נתקבל צו בית משפט המאשר לקחת את המצלמות מהגן בעבור בדיקת המקרה ו/ או מקרים אחרים נוספים אולם רק הבוקר הגיעו לקחת את הצילומים, מה שעלול היה לתת מרחב תמרון לחשודה כביכול לחבל / להסתיר ראיות ובנוסף – איך תיתכן כזו אדישות מצד הצוות החינוכי בגן ובמשטרה כאשר מדובר במקרה לכאורה של אלימות כנגד חסרי ישע?

 

 

sss

התלונה שהוגשה במשטרה ביום חמישי שעבר.

"אין בעיה היא מפוטרת": היסטוריה של תלונות קודמות – והבדלי גרסאות:

 

האירוע המדובר קרה בבוקר של יום רביעי שעבר,  כאשר האם הגיעה לאסוף את בנה מהגן והבחינה בשטפי דם על הזרוע שלו. וכך היא מספרת:

"זה לא שריטות, אין קילופים… הגננת שעשתה את זה עובדת עד השעה 13:00… פניתי אליה ושאלתי מה זה? היא אמרה בהתחלה ש"רואים שזו לא יד של ילד אבל אני לא יודעת"… בהתחלה אפילו האשימו ילד אחר שנחשב ל"שובב" אבל ברור שלא מדובר ביד של פעוט לפי הפציעה", מספרת האם ומוסיפה: "לא דמיינתי לרגע שזו היא. היא הגננת הקבועה של הגן ועובדת כל יום מהבוקר עד השעה 13:00".

 

האבא: "דיברתי עם אמא אחרת במעון, והיא אמרה לי שלפני חצי שנה ראתה שהגננת המחליפה בה חשדנו בהתחלה, נראתה לוקחת חיתול, מרטיבה אותו ומנקה לכל הילדים את הפנים או שהטיחה בעבר ראשים של ילדים בקיר… אז הנחנו שזו היא. אותה אמא התלוננה והעבירו אותה לגן אחר – היכן שהבן שלנו… אז באופן אוטומטי חשבתי עליה שהיא אחראית על המקרה ופניתי למנהלת הגנים."

 

"ביום רביעי בערב שלחתי את התמונות של הפציעה של הילד, שאלו במי אנחנו חושדים והתגובה המהירה והמיידית הייתה: "אין בעיה היא מפוטרת" ומיד ביקשו שלא נדבר עם אף אחד לא עם ההורים, לא עם הגננות ולא עם המשטרה… אשתי אמרה לגננת "אם ראית משהו תגידי לנו, זה הזמן" – ובעוד חשדנו במישהי אחרת בכלל, אנחנו מדברים עם הגננת שהיא זאת שעשתה את זה, לכאורה."

 

"לא צריך לעשות רעש"

 

הורים סיפרו לנו כי אין קבוצה מאוחדת של הורים שתומכים זה בזה ולצערם היו שמועות על מקרים אחרים בהם הורים ראו במו עיניהם מקרי אלימות אחרים ולא אמרו דבר וגם לא הגישו תלונות במשטרה.

כך למשל תיארו מקרה שנחשפו אליו רק בימים האחרונים- ילד אחר, ששלוש פעמים נשברו לו שיניים והילד בעצמו טען שהגננת דחפה אותו…

 

היו לא מעט ניסיונות לטייח את המקרה, ההנהלה והמפקחת ביקשו מההורים המתלוננים לא לדבר עם המשטרה או עם ההורים האחרים ורק הגבירו את החשד שלהם שלא מדובר במקרה חד פעמי אלא שחיטוט במצלמות האבטחה בגן עלול לחשוף עוד מקרים אחרים.

 

"משהו מריח לא טוב שם והגיע הזמן שמישהו יפתח שם מצלמות ויבדוק מה קורה ואם אכן יש גננות אלימות אז שייענשו בשיא החומרה ויתנו את הדין על מעשיהן. אין לנו מה להפסיד אנחנו עוזבים את העיר בחודש אוגוסט הקרוב אבל עצם המחשבה שיהיו אולי עוד ילדים חסרי ישע שיפגעו, אנחנו לא מצליחים לישון בלילות מרוב דאגה", אומרים לנו הורים.

 

 

בהתחלה אמרו להם שאלו שריטות שילד אחר עשה לבנם, אלא שאלו בכלל סימנים של שטפי דם

 הגננת מודה במעשה

 

"הורים סיפרו לנו שהגננת המחליפה שחשדנו בה סיפרה שזו לא היא אלא הגננת הקבועה, ושזו הגיעה ביום שישי לגן ונתבקשה על ידי מנהלת הגנים להתוודות בפנינו ולאחר מכן נראתה נסערת ובוכה בגן. בנוסף, הציעו שנלך לרב ונעשה "דין תורה" – וכל זה רק בכדי שנוריד את התלונה במשטרה ואז יתנו לנו לראות את הסרטון. לסגור את זה בפנים, בינינו."

 

והיא התוודתה בפניכם? איך היא מסבירה את מה שקרה?

 

"גם כאן הייתה לה יותר מגרסה אחת – בהתחלה אמרה שהוא דרס ילד עם 'בימבה' והיא הרימה אותו כשהיא אוחזת ביד שלו והעבירה אותו כשהוא באוויר ממקום למקום. אחר כך היא הצטערה ואמרה שמנהלת הגנים הזכירה לה… עשתה משהו אבל לא עשתה כלום. אשתי באותו רגע צרחה עליה ומנהלת אמרה לה "גם ככה פיטרו את הגננת (המחליפה- הלא נכונה) אז למה אתם מתעסקים בזה?"

היו מריבות בין הצוות בתוך הגן, אמא אחת שמעה אותן ואמרה ששמעה שהן חוששות שיראו את הפינה של ההחתלות אם יפתחו את המצלמות…."

 

 

הדוח הרפואי לאחר הפציעה של הילד

 

מיום רביעי שעבר הילד בבית, האמא לא הולכת לעבודה

"ביום שישי בעלה של הגננת התקשר אלינו ואמר לנו שהיא מבולבלת ולא הסבירה את עצמה טוב, שהיא החזיקה אותו והוא התנגד… וכתוצאה מההתנגדות כנראה נהיה לו סימן. שהוא השתולל כביכול ולא שהיא נהגה באלימות."

 

"אמרנו להם שהם משנים גרסה כל רגע ושכולם שקרנים", אומר האב וממשיך: "במוצ"ש בעלה חייג אליי אמרתי לו שאני בנהיגה… הוא ראה שאני לא חוזר אליו וסמוך לחצות-  שניהם – הגננת ובעלה –  דפקו לנו בדלת של הבית.

הם התחילו לעשות לנו מצפון מכיוון שהיא בהריון בסיכון, בחודש שביעי. ניסינו להבין מה הם רוצים והם חזרו ואמרו שהילד דרס ילד אחר עם הבימבה, הגננת הרימה אותו באוויר והוא בכה במשך 10 דקות. לא ברור מה המרחק שהיא הרימה אותו. כדי שירדו מאיתנו ויעזבו אותנו אמרנו להם שנפתח את המצלמות ואם בזה זה מסתכם נבטל את התלונה. הגננת הבטיחה לנו שזה מה שנראה וזהו. הגננת הגיעה בוכה שלא נפתח את המצלמות ואחרי שאמרנו שנבדוק רק את המקרה התוודתה ואמרה שנוכל לראות שזה מה שקרה.

עוד היא אמרה שהיא מפחדת שיפתחו את המצלמות של הגן הזה או של מצלמות אחרות בגנים בקומפלקס… "אני לא רוצה שבגללי יראו דברים אחרים על גננות אחרות"… כלומר זה עוד יותר מפחיד, לא ברור מה קורה שם. ההנהלה מכה שם ובמקום לטפל בגננות או במקרה הזה כמו שצריך… עד היום לא יצרו איתנו קשר בכלל. לא שאלו מה איתנו, למה לא מגיעים לגן, מה שלום הילד… כלום.

 

הרגשנו שהם ממש עושים כל מאמץ אפשרי כדי שנבטל את התלונה במשטרה… אמרו לנו שגם ככה עוד שבוע וחצי עוזבת כי היא יוצאת לשמירת הריון ויתרה מכך, אחרי שאמרנו שהילד שלנו מבחינתנו סיים את השנה בגן לאור המקרה, הבעל הציע לנו שאשתו – הגננת שלכאורה פגעה בבן שלנו תשמור על הבן שלנו אצלה בבית כי גם ככה היא תהיה ב"שמירה". חשבנו שאנחנו הוזים! שנשאיר אותו לבד עם הגננת שפגעה בו? הם לגמרי השתגעו.

 

אנחנו כבר לא רוצים לדעת מה קרה ספציפית באירוע עם הבן שלנו, יש פה משהו מסריח וחייב לחקור לעומק מה קורה שם".

רק היום מנהלת הגן זימנה את ההורים (חלקם) להגיע לבירור בגן, שאמור להתקיים בראשון הקרוב

 

לא הבנו מה קורה לבן שלנו… עכשיו דברים מתחילים להסתדר

 

בדיעבד, מספרים ההורים כי בנם עבר שינוי התנהגותי כבר לפני כארבעה חודשים אבל לא הצליחו להבין למה ומה קרה. הוא הפך לאלים יותר ופתאום התחיל להגיב בתוקפנות יחסית לדברים בבית. בימים האחרונים מאז מהמקרה הם מספרים שהוא גם מתעורר בלילה בצעקות ובכי…

 

"הייתה תקופה שלא זיהינו אותו, היה ילד רגוע ועדין ופתאום נהיה אימפולסיבי ותוקפני. הוא לא ילד בעייתי או אלים אבל מתנהג בצורה חריגה ביחס לאיך שאנחנו מכירים אותו".

 

אנחנו לא הורים שמחפשים בעיות, אבל כשראינו סימנים כאלה, שברור שזו יד של אדם מבוגר עשתה… אי אפשר להתעלם מזה. פעם הוא חזר עם מכה בראש אבל העברנו את זה… קורה שילד נתקע במשהו או נופל. לפחות ככה חשבנו. עכשיו אנחנו מנסים לחשוב אחורה מה היה, מה פספסנו במידה וקרה.

 

נציין כי רק היום (רביעי, כשבוע לאחר המקרה) הזמינו את ההורים לשיחה- אלא שלא זימנו את כל ההורים בגן-  שלחו רק לאימהות שלא שלחו את הילדים שלהן מאז המקרה… כמו כן גם במשטרה "נזכרו" להגיע ולאסוף את החומרים מהמצלמות בגן.

 

מה קרה באותו המקרה ומודיעים רשמית כי במידה ויראו שאכן הגננת התנהגה באלימות כלפי בנם יבקשו לעבור על כל החומרים הקיימים כדי לבדוק האם מדובר האירוע חד פעמי או שאולי, קרו אירועים נוספים קודם לכן.

 

מנהלת אשכול הגנים אמרה ל'אשדודי' בתגובה: "הלכנו בעצמנו למשטרה וקראנו להם לבוא לקחת את המצלמות, כמו כן הזמנו את ההורים ביום ראשון למפגש יחד עם המפקחת ממשרד החינוך כדי לדון בהמשך".

 

מעיריית אשדוד, החברה העירונית ומשטרת ישראל טרם נתקבלו תגובות ולכשתתקבלנה יפורסמו

imageעוד כתבות

baner

הלוויתו של לי-ים משה נחום היום תתקיים בשעה 22.00

13:27 | 27/05/2024
baner

יניב קקון מונה למנהל הארצי של תוכנית הישגים לקידום צעירים בפריפריה

12:33 | 27/05/2024
baner

צפו: שריפת ענק בשדה עוזיהו - צירים נחסמו לכיוון אשדוד

11:11 | 27/05/2024
baner

מה הקשר בין ביה"ח אסותא לאחד העיתונים הנחשבים בתחום הרפואה בעולם?

14:43 | 26/05/2024
baner

מקרה שיכול היה להימנע: סוללת אופניים חשמליים גרמה לשריפה אמש ברובע ח'

14:30 | 26/05/2024
baner

השריפה הקטלנית בליל ל"ג בעומר: לי-ים נחום ז"ל הוא הילד שקיפח את חייו

11:44 | 26/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הלוויתו של לי-ים משה נחום היום תתקיים בשעה 22.00

‫חן בוקר‬‎ אמר

13:27 | 27/05/2024

sss

יניב קקון מונה למנהל הארצי של תוכנית הישגים לקידום צעירים בפריפריה

‫חן בוקר‬‎ אמר

12:33 | 27/05/2024

sss

צפו: שריפת ענק בשדה עוזיהו - צירים נחסמו לכיוון אשדוד

יניב יוסיף-אור

11:11 | 27/05/2024

imageעוד כתבות

baner

הלוויתו של לי-ים משה נחום היום תתקיים בשעה 22.00

13:27 | 27/05/2024
baner

יניב קקון מונה למנהל הארצי של תוכנית הישגים לקידום צעירים בפריפריה

12:33 | 27/05/2024
baner

צפו: שריפת ענק בשדה עוזיהו - צירים נחסמו לכיוון אשדוד

11:11 | 27/05/2024
baner

מה הקשר בין ביה"ח אסותא לאחד העיתונים הנחשבים בתחום הרפואה בעולם?

14:43 | 26/05/2024
baner

מקרה שיכול היה להימנע: סוללת אופניים חשמליים גרמה לשריפה אמש ברובע ח'

14:30 | 26/05/2024
baner

השריפה הקטלנית בליל ל"ג בעומר: לי-ים נחום ז"ל הוא הילד שקיפח את חייו

11:44 | 26/05/2024
WordPress Ads