מפגינים בשלישי: הורי אשדוד אומרים "די לקפסולות" בצעדת מחאה אל ביתו של יחיאל לסרי

הורים לילדים בבתי ספר ובגנים מכל רחבי העיר החליטו להתארגן במחאה על "מדיניות השיבוש" של יחיאל לסרי במערכת החינוך העירונית, וביום שלישי בשעה 17.00 הם ייפגשו בכיכר המפרשים ויפתחו בצעדת מחאה אל ביתו של ראש העיר ברובע המע''ר. בזמן שמתווה הקפסולות תם אפילו באשקלון, גם השבוע הנוכחי נפתח עם המשך שיבוש שגרת הלימודים במוסדות החינוך הממלכתי. קיים כעס גם כלפי "הנהגת ההורים" העירונית על חוסר נכונותה לסייע להורים במשבר. בקרב מובילות המחאה מצפים למאות הורים שיגיעו לצעוד ולהפגין. סוזי עוזיאל, אחת מיוזמות המחאה: "הגיע הזמן לשים לזה סוף. בואו בהמוניכם עם הילדים לצעוק את זעקתנו וזעקת ילדינו"

image 1040 imageתגובות imageהדפסה
article

מסלול ההפגנה בשלישי הקרוב - ההורים נגד המדיניות הלא אחראית של ראש העיר, ויצעדו לביתו הנמצא בסמוך.

ההורים באשדוד אומרים ליחיאל לסרי: "עד כאן!". ביום שלישי הקרוב (9/1) בשעה 17:00 צפויה צעדת מחאה של מאות הורים מכיכר המפרשים היישר אל ביתו של ראש העיר הנוכחי ברובע המע"ר, בדרישה להפסיק עם השיבוש הלא נגמר של מערכת החינוך המקומית ולהחזיר את חיי הילדים והוריהם לשגרה.

 

כל זה קורה בזמן שאפילו באשקלון המטווחת חזרו הבוקר (ראשון) לשגרת לימודים מלאה, כולל החינוך המיוחד ומעונות היום. ההחלטה בעיר הסמוכה התקבלה בשיתוף פורום ההורים העירוני ולאור המצב הביטחוני בימים האחרונים. ומה קורה באשדוד? כידוע, העיר כבר מזמן מוגדרת "ירוקה" על פי מדיניות ההתגוננות של פיקוד העורף מה שמאפשר חזרה מלאה לשגרה והתנהגות לפי המתווה הכי מוגן שיש אבל לסרי מסרב עדין לשלוח את הילדים ללימודים במתכונת מלאה, כמו גם לפתוח את מגרשי הכדורגל בעיר, את הפארקים, את השווקים הציבוריים וכו'.

 

חשוב לציין כי כל זמן המלחמה – מערכת החינוך החרדית עובדת בשגרה מלאה – על פי דרישתם של כל הנוגעים לנושא (הורים ומחנכים כאחד), כמובן בידיעת ובהסכמת ראש העיר. 

 

אנוק אביטן, אמא לילדה בבית ספר קשת, מספרת: "הגיע הזמן לשים לזה סוף. בואו בהמוניכם עם הילדים לצעוק את זעקתנו וזעקת ילדינו. הילדים שלנו אחרי שנתיים של קורונה, ועכשיו עוד שנה נמחקת להם. גם ברמה הלימודית, גם ברמה החברתית, מבלים חצי מהשבוע בפיג'מה בבית . כולנו אנשים עובדים, כולנו עם מעסיק שמאבד סבלנות, אולי לראש העיר זה נשמע הגיוני אבל לי זה לא נראה הגיוני להשאיר ילדה בבית . אנו מצפים לפתרונות, שהילדים שלנו – כמו כל הילדים במדינת ישראל – יחזרו לשגרה בטוחה".

 

צביקה אפרגן, אב לילד עם צרכים מיוחדים ויו"ר ועד ההורים בבית ספר מעלות אמר: "חוסר רגישות וניתוק מוחלט של העירייה ממצוקת התלמידים בחינוך המיוחד. הצפייה שלנו היא שיקשיבו לנו ויפנימו את זעקת ההורים לתלמידי החינוך המיוחד. אנו מדברים על המצוקה והקושי היומיומי בלי מסגרת, שגורמת לרגרסיה ונזק שנגרם. אף אחד עדיין לא יודע לאמוד אותו וכמה זמן ניתן יהיה לתקן ולשקם אותו. אנו דורשים מעיריית אשדוד להציב מיגוניות ב-ביה"ס מעלות עכשיו. צאו מאטימות שלכם ותהיו קשובים להורים. התחושה מול הרשות היא שאין אחראי מבוגר ולצערנו יש את אריה מימון שהוא בעצם מקבל החלטות לבד באופן שרירותי ושערורייתי בזמן שראש העיר מגבה אותו על "עיוור" ובחוסר רגישות. אני מרגיש זאת בשיחה עם המזכירות של אריה מימון ומזכירת ראש העיר – חוסר רגישות וזלזול בנו כשאני מנסה לקבוע פגישה על הנושא הרגיש והכאוב הזה. עד היום, במשך חודש, לא נקבעה לי פגישה בתור יו"ר וועד הורים ביה"ס  מעלות. אני אצטט את מזכירת ראש העיר: "אעביר את הבקשה שלך לסיון שאחראית ללו"ז ראש העיר ואם יהיה מקום היא תתקשר אלך לקבוע – אם היא לא התקשרה אז תבין בעצמך שאין". זה פשוט ביזיון".

 

סוזי עוזיאל, אמא לילד בבית ספר שקד, מתארת: "כרגע התחושות הן מאוד קשות כיון שאין מענה ומרגיש שאין שיח עם ההורים. נפתחו תלונות של הורים, ניסינו עם מכתבים לאריה מימון אך לצערי לא חזרו אלינו או הגיבו בזו כרגע ההחלטה. בנוסף, המעסיקים כבר מאבדים את הסבלנות ולא באשמתם. מה הביא הביא להחלטה? המחיר הרגשי שילדיי משלמים וכלל המשפחה שמושפעת ומג'נגלת במקביל כדי למצוא סידור. חשוב להדגיש, יש הורים עם ארבעה או חמישה ילדים שלא מצליחים לעבוד כי אין הלימה בין הימים של כלל הילדים, שלא לדבר על השלכות על ילדים עם בעיות קשב וריכוז שפשוט לא מצליחים. בנוסף, הורים רבים לילדים עם צרכים מיוחדים גם לא מקבלים מענה".

 

נועה בלגזל, אמא לילד בבית ספר נעם, אמרה: "הורי אשדוד יתעייפו מלהמתין. אם באשקלון חזרו ללמידה רגילה כולל אופקים ונתיבות, אני לא חושבת שאשדוד שונה מהם. הילדים בפער לימודים ורגשי רציני. הנוער מסתובב ברחובות, נופל לסמים וכדומה. אין למידה רציפה. ילדים בכיתה א' שלא התחיל ללמוד לקרוא. פער קשה ביותר ואנחנו נשלם על זה בעוד כמה שנים. אני מצפה מהעירייה שתרים דגל לבן ותחזור ללמידה רציפה. ראש העיר טוען שהוא מבוגר אחראי ולא שמעתי שרק אשדוד תחת איון רקטי. אין עם מי לדבר בעיריה , רק הודעות ומיילים סביב עטיפה שאין מענה. הגיע הזמן שגם באשדוד יחזרו ללימודים".

 

sss

"הגיע הזמן שגם באשדוד יחזרו לשגרה". להורים נמאס מהיחס האטום של ראש העיר ומנהל החינוך. מימין לשמאל: אנוק אביטן, צביקה אפרגן ונועה בלגזל

מישהו שמע מהנהגת ההורים העירונית?

 

אל מול ההתארגנויות הנרחבות של הורים מכל רחבי השכונות בעיר, שפתחו קבוצות וואטסאפ והחלו לקדם את המחאה בשלישי הקרוב –  צורמת העובדה כי מכיוונה של הנהגת ההורים העירונית, אותו גוף שאמור כביכול לייצג את ההורים ולקדם את הטיפול בטענותיהם – אין קול ואין נשמע. צרצרים.

 

כלפי יו"ר ההורים העירוני הנוכחי, מאיר פור, נטען באזנינו לא פעם כי הוא נוהג "ליישר קו"  אוטומטית עם מנהל החינוך ומקפיד להימנע מחיכוכים.

 

הורים עמם שוחחנו על ההתנהלות התמוהה, ענו לנו כך:

"פנינו מספר פעמים למאיר במטרה שיעשה את תפקידו בתור הנציג שלנו ויפנה אל ראש העיר כדי למצוא מענה או לפחות לכנס קבוצות חשיבה עם ההורים למענה ראוי… לצערנו, מאיר מתעלם מכל פניה שכזאת, או שפשוט נוח לו לא להעלות את מצוקת התלמידים וההורים אל מול ראש העיר או מול אריה מימון.

 

זאת תעודת עניות ליו"ר ועד ההורים ששותק ולא מתערב בסוגיה כל כך מהותית , את מי הוא בדיוק מייצג בתפקידו, אם עכשיו הוא לא מתערב כדי לנסות למצוא פתרון ורק משתף פעולה עם כל החלטה הזויה ככל שתהיה אז אין לו זכות קיום בתור יו"ר ועדיף שיפנה את כסאו בהקדם"

 

פנינו למר מאיר פור בבקשה כי יתייחס לטענות הרבות נגדו, אולם הוא בחר שלא להגיב.

"את מי הוא מייצג?" לא מגיב לטענות נגדו. יו"ר ועד ההורים העירוני מאיר פור (צילום באדיבות אשדוד10)

 

בבדיקה שערכנו מצאנו כי קבוצת האמהות האשדודיות שדיווחו על פגיעה בשכר ובקריירה הולכת ומתרחבת מידי יום, בעיקר לאור העובדה שהמעסיקים לא מוכנים לקבל את הטענה כי באשדוד לא מתקיימים לימודים רציפים בעוד באשקלון הסמוכה הלימודים חזרו לשגרה.

 

 להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ  ""מפסיקים עם הקפסולות בבתי הספר"– לחץ כאן.

במכתב ששיגרה חברת המועצה  שרון מרק לחברת הכנסת פנינה תמנו שטה,יו"ר הועדה לקידום מעמד האשה ולשיוויון מגדרי, טענה חברה המועצה המקומית בין היתר כי ההשלכות של מדיניות הקפסולות העירונית מגדילה את הפערים בין פריפריה למרכז ועלולה לגרום לסכנות כגון ניתוק, דיכאון, שימוש בסמים ופגיעה עצמית בכלל האוכלוסיה ולא רק אצל ילדים. עוד ציינה: "אצל הדור הצעיר שנמצא בגן נראה בעיות התפתחות אף יותר משמעויות ועליה נוספת באבחוני הפרעות ספקטרום. זאת ועוד, הורים רבים נאלצים להעדר מהעבודה על מנת להיות עם ילדיהם בבית דבר שפוגע בפרנסתם כאשר עיקר הנפגעות הן נשים: אמהות, אמהות יחידניות, נשות המילואים אשר נאלצות להחסיר ימי עבודה ו/או לספוג פגיעה חמורה בפרנסתן עד כדי פיטורים לאור היעדרות של מעל שלושה חודשים מעבודה רציפה".

 

 

15 שנות ניהול כושל של מערכת החינוך באשדוד. יחיאל לסרי ומקורבו, ראש מנהל החינוך אריה מימון

imageעוד כתבות

baner

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

15:21 | 11/06/2024
baner

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

09:04 | 11/06/2024
baner

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

18:03 | 10/06/2024
baner

‏סיגריות במסווה של מאפים: מכס אשדוד סיכל ניסיון הברחה גדול

09:19 | 10/06/2024
baner

צפו: נהגים מסוכנים נעצרו בסופ''ש בפעילות משטרתית

14:31 | 09/06/2024
baner

המעפילים 42: הדיירים תוהים מי יציל את הבית שלהם?

11:07 | 09/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

יניב יוסיף-אור

15:21 | 11/06/2024

sss

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

יניב יוסיף-אור

09:04 | 11/06/2024

sss

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

מאור לוי

18:03 | 10/06/2024

imageעוד כתבות

baner

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

15:21 | 11/06/2024
baner

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

09:04 | 11/06/2024
baner

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

18:03 | 10/06/2024
baner

‏סיגריות במסווה של מאפים: מכס אשדוד סיכל ניסיון הברחה גדול

09:19 | 10/06/2024
baner

צפו: נהגים מסוכנים נעצרו בסופ''ש בפעילות משטרתית

14:31 | 09/06/2024
baner

המעפילים 42: הדיירים תוהים מי יציל את הבית שלהם?

11:07 | 09/06/2024
WordPress Ads