מבזקים

אורן סרויה בראיון ראשון: "אני אהיה אחד משני המתמודדים שיעפילו לסיבוב השני"

אורן סרויה מגיע עם תכנית מפורטת כיצד להדיח את הנהלת העיר והעומד בראשה: "על כל המתמודדים לראשות העיר להתלכד תחת מועמד מוסכם אחד ורשימה אחת" • אבל עד שזה יקרה, הוא כבר יצא לדרך עם ערוץ טיקטוק, עלוני בחירות על מכוניות, מטה פעילים עם לוח משימות ומשנה סדורה כמעט בכל נושא. בראיון ראשון לתקשורת הוא מספר מה חייב להשתנות, מה הוא חושב על ראש העיר המכהן, מה הוא חושב על אלה שמכנים אותו "נאיבי" ומה האירוע האישי המרגש שעוד צפוי לו במהלך שנת הבחירות הקרובה

image 7473 imageתגובות imageהדפסה
article

תומכת בי וממנה אני שואב את הכוח להמשך הדרך. אורן סרויה ואתי אשתו לעתיד (צילום:פרטי)

 

 

ראיון בחירות ראשון: תכירו את המתמודד החדש לראשות העיר אשדוד – אורן סרויה, בן ,48 נשוי (אוטוטו…) לאתי, אבא גאה של לינור (22, סטודנטית), עומרי (18, תלמיד כיתה י"ב) ותומר (12, תלמיד כיתה ו'). בעל תואר ראשון בניהול ותואר שני במנהל עסקים, הנדסאי אלקטרוניקה, סמנכ"ל ומומחה משאבי אנוש בחברת הייטק בתחום הביטחוני.

 

סרויה נולד וגדל באשדוד. עד גיל 14 התגורר ברחוב שלמה בן יוסף ברובע ו', אח"כ המשפחה עברה לרובע ד' לרחוב בן אליעזר. הוא למד במקיף ה' ולאחר התיכון התגייס אל חיל האוויר לתפקיד טכני מסווג ביטחונית, שם הוצע לו להמשיך בשירות קבע. "בגיל  24 הייתי לפני חתונה, שקלתי לצאת משירות הקבע ולצאת ללימודי רפואה, אולם בסופו של דבר שוכנעתי להמשיך בקבע", הוא מספר.

"גדלתי בבית אשדודי חם, אבא היה חשמלאי ואמא עבדה ב"טבע מדיקל", הבכור מתוך 3 אחים. בית מסורתי של הורים יוצאי מרוקו… קידוש בשישי וטלוויזיה בשבת…"

 

זיכרון ילדות?

"תשמע, ראינו את הכל בילדות… היו אצלנו בשכונה ברובע ו' בני כל העדות, גרנו זה לצד זה חילונים ודתיים, עולים חדשים לצד ותיקים.  בשכונה היו את אלה שפנו לעולמות הפשע, לצד אלה שפנו לכיוונים נורמטיביים. הדרך שהתוו לנו ההורים בבית הייתה להצליח בחיים דרך השקעה בלימודים. "

"ממרחק של 30 שנה רואים שהרובע התחרד… יש כאן עניין של דמוגרפיה, אבל גם לרשות המקומית יש חלק בכך ורואים את אותם התהליכים ברובעים ג' וח'… האוכלוסייה משתנה, החילונים עוזבים והחרדים נכנסים. אין ואקום, בטח לא בשוק הנדל"ן.

 

ואת זה אתה מבקש לשנות כשתיכנס לפוליטיקה?

 

"לא רק. כמעט כל תחום שתגע בו בעיר – דורש תיקון וחשיבה מחדש, החל מניסוח המטרות וכמובן ניתוב מחדש של תקציבים, ניסחתי מצע מאד מפורט שמציג את הדברים שבכוונתי לטפל בהם…."

 

בלי להעליב חלילה, אבל מי שקורא את ה"אני מאמין" שלך חושב אחד משני הדברים: או שאתה נאיבי, או שאתה פשוט יורה לכל עבר… כי אתה מונה עשרות תחומים ונושאים שבכוונתך לטפל בהם. אתה יכול לבוא ולומר 3 דברים עיקריים שמבחינתך הם אלה שדורשים את עיקר ההתייחסות של ראש העיר הבא?

 

"היות ואני מכיר את המערכת המוניציפלית והייתי חבר בוועדות העירייה כנציג ציבור וישבתי גם במועצת העיר כנציג הציבור, ראיתי את נק' התורפה והחולאים שדורשים תיקון בעיר-  והם באמת רבים"

"אני שם את  החינוך בראש סדר העדיפויות. זה נושא שזועק לטיפול בכל הרמות, זאת ממש קטסטרופה מה שקורה פה בעיר.  אני בא מעולם האקדמיה, ורואה כמה מעט נעשה פה כדי לפתח את החינוך למצוינות מגיל צעיר, רחוק מכך. "

"זה מתחבר ישירות לנושא השני שהוא הדאגה לצעירים – חייבים לעצור את ההגירה השלילית. טובי הצעירים, טובי המוחות – פשוט עוזבים את העיר שנה אחר שנה."

"הדבר השלישי הוא  נושא התעסוקה – להביא מפעלים מחוץ לעיר אל אשדוד, ליצור פה מקומות תעסוקה איכותיים. הבטיחו פארק הייטק? בינתיים גם המעט חברות הקיימות בעיר עוזבות בזו אחר זו."

 

מישהו אמר עליך – "חבל עליו, הוא בחור טוב שרוצה לעשות טוב, אבל שורף את הפנסיה שלו מהצבא על חלומות…"

"נכון, אמרו גם לי את זה. אני לא מתייחס לזה, אני מאמין בדרך שלי, אני כאן מתוך שליחות ואמונה שאפשר לבצע שינוי, זה לא סוד שרוצים פנים חדשות בעיר, רוצים מישהו צעיר עם אנרגיות ויכולות, אני מגיע עם תכנית מאד מסודרת ומפורטת ליום שאחרי הבחירות. הצהרתי על החזון ובמה אנחנו הולכים לטפל…"

 

אתה אומר "אנחנו"?

"יש לי הרבה אנשים שאיתי. התחלנו לעבוד לפני מספר חודשים, יש בינינו אנשי תקשורת ומדיה, אנשי פיננסים, אנשים עם רקע משפטי… חילקנו משימות וקבוצות עבודה. גם בפן של השטח כמובן – יש לנו מנהלי שטח ופעילים בכל רובע ושכונה בעיר."

 

ואת כל זה אתה מממן מכיסך? בשביל לרוץ בפוליטיקה צריך גב כלכלי לא קטן…

 

"כרגע? אין לי גב… הכל מהכיס שלי. למדנו את נושא ה"גיוס המונים" במשרד הפנים ומבקר המדינה ואני מאמין שיצטרפו אלי גם במאמץ הפיננסי."

 

sss

"אני הגב הכלכלי של עצמי, הכל יוצא מהכיס שלי". אורן סרויה מפזר פליירים ברחבי העיר

לשעבר פעיל בחירות במטה של ראש העיר: "דרכינו נפרדו יום אחרי הבחירות"

 

היית פעיל בולט וקרוב של לסרי וכנפו. מה קרה יום אחרי הבחירות?

"מיד אחרי הבחירות נפרדנו דרכינו".

 

על איזה רקע?

"אני לא רוצה להיכנס לזה, אני מכבד אותם".

 

אתה בקשר איתם? מתי הפסקת?

"יום אחרי הבחירות כבר נותק איתם הקשר".

 

במה אתה מאוכזב מניהול העיר של ד"ר לסרי?

 

"יש המון דברים להתאכזב מהם, אבל אני אפתיע אותך… אני חושב שלסרי אדם מוכשר ובעל רצון טוב, אבל הוא כשל קשות בבחירת המעגלים הסובבים אותו, והם אלה שבסופו של דבר מנהלים אותו ואת העיר… "

"בנוסף, הוא לא נגיש לתושב, בטח בהשוואה לקודמו בתפקיד, ראש העיר המיתולוגי צבי צילקר ז"ל. אין שום סיבה שבעולם שתושב יבקש לפגוש את ראש העיר וייאלץ לחכות חודשים, במקרה הטוב."

"אני חושב שהלשכה של ראש העיר צריכה לרדת לשטח… יחיאל עצמו צריך לרדת לשטח, הוא ממודר והמידע לא מגיע אליו. חוכמת ההמונים חזקה מהכל והתושב יודע טוב מכולם מה טוב לו. תראה את רוביק דנילוביץ' והגישה הניהולית שלו בבאר שבע.. פה אומרים לך כי "התושב במרכז" אבל זאת רק סיסמה ריקה מתוכן."

 

 

מה לדעתך הם חושבים עליך?

 

"שאני פוטנציאל שמאיים עליהם. אני פנים חדשות וצעירות, מחובר לתושבים, מגיע עם תורה סדורה ומציב להם אלטרנטיבה."

"אני יודע שהם עוקבים אחרי כל מילה שאני מפרסם. אני מכיר אותם, ואת צורת החשיבה ודרך ההתנהלות שלהם."

 

מה דעתך על האופוזיציה היום?

"לדעתי , כשאתה נמצא באופוזיציה הסיכוי שלך לקדם נושא משמעותי הוא נמוך ביותר. יש לי כבוד לאנשים שם אבל הם לא יכולים לקדם שום דבר. יש להם את הכישורים והיכולות, אבל כל מה שנותר להם זה רק להתריע ולהירשם בפרוטוקול שהתנגדו".

 

מה לדעתך הם צריכים לעשות לקראת הבחירות הבאות?

"אני חושב שעל כל המתמודדים לראשות העיר להתלכד תחת מועמד מוסכם אחד ורשימה אחת וכולם תחתיו ומאחוריו."

 

איך יקבעו זאת? ע"י סקר?

"אנחנו צריכים לשבת בינינו כל המתמודדים ולא לצאת מהחדר עד שנגיע להסכמה. זה מה שהשטח דורש, ושומעים את זה בכל מקום ובכל תגובה בפייסבוק – התושבים דורשים מאיתנו לגלות בגרות ואחראיות ולוותר על האגו למען המטרה – החלפת השלטון הנוכחי."

 

מי לדעתך צריך להוביל?

"אני חושב שבעוד חצי שנה מהיום ניתן יהיה לראות מגמה ברורה בעיר…  אני לא מאמין בסקרים, אני מאמין בשטח."

 

@oren_serouya

בחירות 2023 אתם בוחרים אורן סרויה לראשות העיר אשדוד, #אורןסרויה #עירייתאשדוד #העיראשדוד #אשדוד #אשדודי #בחירות2023 #בחירות #בוחריםאורןסרויהלרשותהעיראשדוד #פוריו #פוריוישראל #פוריועולמי #4u #foryou #foryou #fyp #reels #reelsvideo

♬ צליל מקורי - Oren serouya

 

גילה את הטיקטוק

 

סרויה מציג בגאווה את העובדה שסרטון ראשון שלו עלה לרשת ה"טיקטוק" (רשת חברתית המזוהה עם הדור הצעיר) לערוץ אותו פתח, מתוך הבנה שהדור הצעיר נמצא בעיקר ברשתות (בבחירות המקומיות ניתן להצביע מגיל 17), הוא מבטיח כי הסרטון הוא רק סנונית ראשונה מתוך רבים שעוד בדרך…

 

"עברתי את ה20 אלף צפיות בסופ"ש אחד, וזה בלי מימון!"

 

סחטיין. מי מפעיל את הערוץ? אתה בעצמך?

"יש לי את היועצי תקשורת ומדיה שלי. אני מציב את הנושאים ומנסח את המסר, והם אלה שדואגים לצלם, לערוך ולהעלות…אני מתכוון להשקיע המון בתחום הזה"

 

טיקטוק?

"גם, כל הרשתות החברתיות. הצופים הצעירים של היום הם המצביעים של מחר.  אני מחובר לדור הצעיר.  הם ביקשו ממני להגיע אליהם לשער בית הספר להגיע לבקר אותם ולשמוע מהם באופן ישיר מה מפריע להם… אלה הבוחרים ואני בהחלט מתכוון לשמוע אותם, כי הם מבינים שביכולתם לעצב את החיים שלהם בעיר בשנים הבאות."

 

דיברת על הפעילים והצוות יועצים, אבל איך הרשימה שלך תיראה?

"הרשימה שלי תיראה מאד מגוונת ותייצג את כל חתך האוכלוסייה של אשדוד..  יש לנו בקבוצת הפעילים שיח פורה ודרכו אנו מזהים את מובילי הדעה שסוחפים אחריהם גם קולות. יש לי סיבה למה כרגע אני לא חושף אותם כרגע… זה עוד מוקדם. בזמן המתאים הכל יפורסם. אני רץ לראשות העיר וגם אעמוד בראש רשימה למועצה, ואנחנו נזכה ב-6 מנדטים".

 

כבר שמת עצמך בגודל של ש"ס? אתה בטוח?

" המשפט הראשון שאני אומר לתושבים שאני פוגש בשטח זה לצאת להצביע ולקחת איתכם את כל מי שקרוב לכם. כשיש מאה אחוזי הצבעה הכוח היחסי שלך גדל, אני מצפה מכל תושבי אשדוד שאכפת להם מהעתיד שלהם לצאת להצביע באותם האחוזים כמו שהציבור החרדי יוצא להצביע, ואז הקול שלהם ייחשב וניתן יהיה לעשות שינויים מהותיים באשדוד"

 

למה ישר לראשות? למה לא להיות חבר מועצה קודם?

"כי אני חושב שראש עיר בעל יכולת להשפיע על התושב יותר מראש הממשלה. השינויים שהוא יכול לבצע ולתקצב הם מיידיים, ואני מכיר את תקציב העירייה מקרוב, לכן אני מתמודד לראשות. בעוד חצי שנה אני אבחן מחדש את השטח ואבדוק את הסיכויים שלי מול כל מתמודד שירוץ עד הסוף. להערכתי, אני אהיה אחד משני המתמודדים שיעפילו אל הסיבוב השני.

 

 

תן לי משפט או שניים על כל נושא, נתחיל בתחבורה:

"אני הולך להפוך את הרי וואי ולבצע בו שינויים מרחיקי לכת. מחזיר את קווי המוניות ומאפשר לתושבים להשתמש בנתיבים הציבוריים בשעות מסוימות"

 

סטטוס קוו דתיים-חילונים:

"אני מאמין בחיה ותן לחיות, יש מקומות בעיר שאנחנו רגילים שהם פתוחים.. חופי הים, מרכזי קניות ומסעדות.. אין שום סיבה שיהיה כאן שינוי"

 

הקאנטרי החדש?

"מדוע זה התעכב כל כך הרבה שנים? התוצאה היא לא מה שהתושבים קיוו לה. זה לא קאנטרי זה חדר כושר יקר  עם בריכה. העירייה צריכה להתערב במחיר המנויים, ולאפשר מחיר הוגן לכל כיס."

 

משבר הדיור?

"אנחנו חייבים לשחרר חסמים ברמה המקומית. למה אין לנו מנופים באשדוד? צריך לראות מאות מנופים מכסים את הנוף"

עיריית אשדוד

 

תן לי מילה טובה על העירייה:

"יש לנו עובדי עירייה מצוינים, אני מכיר אותם אישית. צריך לדעת לנהל את ההון האנושי בצורה מושכלת ונכונה. יש מקום לאפשר לעובדים להשמיע עוד דעות בעירייה, לא צריך להשתיק. אני מאמין גדול במגוון דעות ובהשמעת ביקורת… כשאין ביקורת- אני מודאג.

 

ברק סרי?

"אני מברך כל אדם שמבקש להציב אלטרנטיבה לשלטון הנוכחי"

 

למה דווקא אורן סרויה?

"אני בא עם יושר אמינות ודרך. הכל חשוף אצלי על השולחן, גם הצהרת הון אם צריך…"

 

"מעריך את לסרי, אך הוא כשל קשות בבחירת המעגלים הסובבים אותו, והם אלה שבסופו של דבר מנהלים אותו ואת העיר". סרויה עם לסרי וכנפו במהלך קמפיין הבחירות של 2018 (צילום באדיבות עמוד הפייסבוק "אשדוד בשידור חי")

 

חתונה במהלך הקמפיין בחירות

 

אורן התגרש לפני קרוב ל-6 שנים מאשתו הראשונה, ממנה יש לו שלושה ילדים.  זמן קצר לאחר גירושיו הכיר את אתי, תושבת העיר. יחד הם גרים עם 3 ילדיה מהנישואים הקודמים ועם עמרי הבן הקטן של אורן – בבניין ברובע י"א.

 

"את אתי פגשתי לפני 5 שנים, זמן לא רב אחרי הגירושים. לא הייתה בינינו היכרות מוקדמת, הגעתי למקום עבודתה… וכך נוצר הקשר ומאז אנחנו יחד. לפני מספר חודשים הצעתי לה נישואים ביום ההולדת שלה כשהיינו במסעדה ב"רטטוי"  ואנחנו מתכוונים להתחתן השנה בעזרת השם"

 

מברוק! יש כבר תאריך?

"זה יקרה עוד לפני הבחירות"

 

מה היא חושבת על ההחלטה שלך לרוץ בבחירות?

"זכיתי בבת זוג מדהימה, היא מאמינה ותומכת בי בכל הכוח וצועדת איתי בכל הדרך"

 

המעבר מאלמוניות יחסית מוחלטת לעין הציבורית לא תמיד קל.

"אני יודע, ואני מוכן לשלם את המחיר של המעבר הזה כי אני לא לבד. המשפחה הקרובה תומכת בי במאה אחוז, ומהם אני שואב את הכוח להמשיך בדרך הזאת"

 

 

איך נראה הסופ"ש שלך?

"סוף שבוע זה אך ורק עם המשפחה הקרובה. יום שישי זה קניות, חדר כושר, כל פעם אני משתדל לשבת במקום אחר בצהריים, גם כדי לתת פרנסה לכולם וגם להתערבב ולהתערות עם התושבים… שישי בערב עושים קידוש ונשארים לערב ביתי."

"בשבת בבוקר אנחנו עושים הליכה זוגית על החוף, משלימים פערים בסדרות..  מוצ"ש יוצאים להתאוורר לבד או עם חברים".

 

תחביבים?

"אני חובב גדול של ספורט ימי – אני אוהב סירות מרוץ, יאכטות, אופנועי ים… עכשיו לומד להוצאת רישיון משיט (סקיפר), אני ארים את המרינה לגבהים… כמו שנעשה באשקלון ומעבר".

 

 

לסיום, איזה מסר תרצה להעביר לקוראים?

 

"העוצמה של הקמפיין שלי תלך ותעלה… ככל שהבחירות יתקרבו. אני לא אחשוש לגעת בנושאים הרגישים, ולדבר בצורה הכי מפורשת על החולאים של ניהול העיר.

אני כבר 10 חודשים משקיע יום יום בללמוד את השטח, להקשיב לו… אני חוזר הביתה מאוחר מאד, עם המון תובנות אותן אני מזקק ומחדד לכדי מצע ומדיניות אותה אני מציג בפני התושבים, אני לא מציף רק בעיה אלא גם מציג את הפתרון.

אני לא פוסל שום אופציה שתביא לשינוי השלטון בעיר שאני כל כך אוהב. אני בא עם ראש פתוח , טובת התושבים היא מעל הכל עבורי. "

 

הציע לה נישואים ביום ההולדת שלה. אורן ואתי (צילום: פרטי)

imageעוד כתבות

baner

חולה על 'בגטוס': המותג הטעים והאשדודי פותח סניף חדש בבית החולים 'אסותא'

18:15 | 20/06/2024
baner

בית הספר הגבוה לאיפור IL MAKIAGE משיק בית ספר מקצועי לאיפור באשדוד

14:52 | 19/06/2024
baner

תושבים במע"ר טוענים: מטמינים פסולת מול ביתנו ללא אישור

12:43 | 13/06/2024
baner

פודטראק MOOLA ים: בר מסעדה חדש על חוף אורנים

17:30 | 09/06/2024
baner

בלו אייס ארנה: היכל הקרח החדש באשדוד ייפתח בראשון הקרוב

13:53 | 07/06/2024
baner

הצביעו נגד שקיפות: נדחתה ההצעה לצילום ושידור ישיבות המועצה

21:43 | 05/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

חולה על 'בגטוס': המותג הטעים והאשדודי פותח סניף חדש בבית החולים 'אסותא'

‫חן בוקר‬‎ אמר

18:15 | 20/06/2024

sss

בית הספר הגבוה לאיפור IL MAKIAGE משיק בית ספר מקצועי לאיפור באשדוד

‫חן בוקר‬‎ אמר

14:52 | 19/06/2024

sss

תושבים במע"ר טוענים: מטמינים פסולת מול ביתנו ללא אישור

מערכת אשדודי

12:43 | 13/06/2024

imageעוד כתבות

baner

חולה על 'בגטוס': המותג הטעים והאשדודי פותח סניף חדש בבית החולים 'אסותא'

18:15 | 20/06/2024
baner

בית הספר הגבוה לאיפור IL MAKIAGE משיק בית ספר מקצועי לאיפור באשדוד

14:52 | 19/06/2024
baner

תושבים במע"ר טוענים: מטמינים פסולת מול ביתנו ללא אישור

12:43 | 13/06/2024
baner

פודטראק MOOLA ים: בר מסעדה חדש על חוף אורנים

17:30 | 09/06/2024
baner

בלו אייס ארנה: היכל הקרח החדש באשדוד ייפתח בראשון הקרוב

13:53 | 07/06/2024
baner

הצביעו נגד שקיפות: נדחתה ההצעה לצילום ושידור ישיבות המועצה

21:43 | 05/06/2024
WordPress Ads