תושבי רובע ט’ מלינים על מפגע תחבורתי בחסות העירייה

מספר ימים לפני החג, הוצבו עמודי בטון בסמוך לחלקת האדמה הצפונית של מתחם הבריכה הצפוי להיבנות בסמוך למתנ"ס ט'. במילים אחרות, שער הכניסה לשטח ההתארגנות לכלי העבודה עבור בניית הבריכה העתידית ''עלול להיות מפגע תחבורתי ובטיחותי למספר שנים'' על פי התושבים. האם זאת האפשרות היחידה לשער כניסה במתחם המדובר?

image 270 imageתגובות imageהדפסה
article

האם זאת האפשרות היחידה לשער כניסה במתחם המדובר?

עם צאת החג, תושבי רובע ט’ מלינים על פתיחת מעבר של כלי רכב ומשאיות לשטח ההתארגנות לבניית הבריכה ברובע, בצד המזרחי של חלקת האדמה. התושבים ביקשו להתריע אל מול העירייה כי מדובר במפגע בטיחותי ותחבורתי. כאמור, מפגש הרחובות שדרות רחובות וראשון לציון מהווה ציר תנועה מרכזי ברובע – מדובר בנקודה מסוכנת שהיו בה תאונות בעבר עם תנועה סואנת מאוד בכל שעות היום.

 

בבדיקה שערכנו מצאנו כי שער הכניסה לשטח העבודה אושר מאחר ואין פתרון אחר – זאת האפשרות היחידה. למרות זאת, תושבי הרובע מבקשים שוב לבחון את הפתח המדובר, מאחר ומעבר לפתח זה בדופן המזרחית של המגרש, ישנו  פתח קטן שחפ”א  אינה מתכוונת להשתמש בו, מאחר ובמקום ישנם ילדים  המגיעים למתנ”ס.

 

“בשלב זה יש לדאוג  למציאת פתרון אחר ולבטל לאלתר את הפתח בצד המזרחי של חלקת האדמה”. מסר לנו מארק אבו יו”ר ועד רובע ט’ וסיכם: “מדובר בנקודה בה עוברים בכל יום מאות כלי רכב, אוטובוסים וגם הולכי רגל בהם ילדים. כל מי שמכיר את האזור, יודע ששדה הראיה במקום מאוד מצומצם, כל המכוניות העוברות במקום נוסעות במהירות גבוהה ביותר.

 

בנוסף, בסמוך לרחובות אלו ישנה יציאה של רחוב המשנה המוביל מחוץ לרובע – דרך רחובות אלו ישנה יציאה יום יומית של מאות מעובדי אלתא בשעות אחר הצהריים, דרך רחובות רובע ט’ ושדרות אלטלנה – וזאת מאחר שעובדי אלתא המסיימים את עבודתם בשעה 16:30 נאלצים לעבור דרך רחובות הרובע בעקבות פקקים משמעותיים ברחוב משה סנה”.

 

 

מעיריית אשדוד טרם נמסרה תגובה.

 

imageעוד כתבות

בודק...