חודשיים יושב בבית: כך תלמיד כיתה א’ מרובע ג’ בעיר ”נפל בין הכסאות”

החגים הסתיימו לאחרונה ואנחנו נמצאים כבר עמוק בתוך שנת הלימודים, אז מדוע תלמיד כיתה א' מרובע ג' עדיין יושב בבית מה1/9? אסתי גואטה, אימו של נהוראי, טוענת: "רשמתי אותו לבית ספר תלמוד תורה מורשה ורגע לפני פתיחת השנה הבנתי שאין מקום – מאז אני לא מקבלת מענה ראוי בעירייה ובמחלקת החינוך - והילד יושב בבית".

image 381 imageתגובות imageהדפסה
article

הילד נהוראי. יושב בבית כמעט חודשיים

חודשיים יושב בבית: חודש אוקטובר עומד להסתיים בעוד מספר ימים אבל תאמינו או לא, עדיין יש בעיר תלמידים שלא החלו את שנת הלימודים. הכירו את נהוראי, בנה של אסתי גואטה שהיה אמור לעלות לכיתה א’ אבל כבר כמעט חודשיים יושב בבית עם אמא שלו.

 

אסתי גואטה, אימו של הילד, גוללה בפנינו את הסיפור התמוה ועושה רושם שהטיפול ברישום בנה נפל בין הכסאות על לא עוול בכפו. בחודש יוני האחרון, נהוראי נרשם על ידי אימו לבית הספר תלמוד תורה מורשה ובחודש אוגוסט היא הבינה כי אין לו מקום שם. “הכרתי את הצוות ואת הרב של בית הספר אבל לצערי לא היה מקום שם” אמרה לנו האם והוסיפה: “במשך שלוש שנים הבן היה באותו גן עם צוות מדהים ומושלם וטווח הגילאים לא היה קריטי עבורנו. לצערי הגן נסגר בדיוק כשהוא היה אמור לעלות לכיתה א’ ואז הילדים האחרים הלכו לממ”דים, שם האוכלוסיה פחות חרדית ולא מתאימה לאורח החיים שלנו”.

 

לאחר מכן אסתי ניסתה לרשום אותו לבתי ספר ממלכתיים חרדים אחרים כמו נועם, שילה וחב”ד אבל לדבריה לא היו מקומות פנויים. היא אמרה: “פניתי לעירייה, לקב”סים ולעוד כמה גורמים שמטפלים בחינוך וכולם הפנו אותי לבתי ספר מלאים כבר. כיתות בנים – בנות פחות מתאימות לאורח חיים שלי ובכל פעפ שאני מתקשרת לעירייה ומבקשת שיטפלו בזה אין לי עזרה. מבקשים מני לשלוח מיילים אבל אין מענה שם – אין עם מי לדבר. לאחרונה גם לא עונים לטלפונים והילד שלי כבר חודשיים איתי בבית”.

 

חשבת אולי להתפשר?

“לא כי תלמודי התורה שמציעים לי לא מתאימם לי. אני מכירה את ההורים שם והם מחללים שבת. אני מחפשת בי”ס עם ערכים ודת ולא העיקר לומר ‘תלמוד תורה’ – ההצעות שקיבלתי לא מתאימות לאורח החיים שלי”.

 

ניסית להיפגש עם מנהלי בית ספר?

“כן. התקשרתי לנועם ואמרו לי שאם היתי מתקשרת לפני כן היה מקום. למרות הכל התעקשתי, באתי לבי”ס כדי לשוחח עם המנהל, הוא ביקש לראות את הילד. הוא מצא חן בעיניו ואמר לי שינסה לעשות הכל כדי לשבץ אותו שם. דיברתי עם הקב”ס במקביל ומאז רק מרחו אותי לגבי תשובה. בסוף ענו לי אחרי שבועיים שהם מצטערים אבל אין מקום – המזכירה הייתה בהלם וכדור השלג ממשיך להתגלגל”.

 

איך הילד חש?

“נהוראי מאוד מתוסכל. הוא כל הזמן מספר שקנינו לו הכל אבל הוא בכלל לא בכיתה א. הוא כל כך ציפה לשמוע תשובה של כן אחרי שהיינו בראיון בבית ספר נועם ולא ידעתי מה לומר לו שאמרו לי לא  – הוא פשוט התבאס. מדובר בילד בן שש וחצי וזה לא ברור לו שלא מקבלים אותו כי אין מקום. ילד בן שש שמתמודד עם צרות של בחור בן עשרים כי אין לו סדר יום. זה עצוב”.

 

מהעירייה טרם נמסרה תגובה

imageעוד כתבות

בודק...