היועץ הקרוב לשעבר: "לסרי איש טוב אבל התעייף וכבר לא מתאים להיות ראש עיר"

בראיון ראשון מספר דניאל אוקנין, לשעבר יועצו ואיש סודו של ראש העיר הנוכחי ד"ר יחיאל לסרי - על הסיבות בגללן עזב את לשכת ראש העיר: הדאגה לעתיד אשדוד (ובמיוחד בנושא הצעירים), על הבוס לשעבר (מודל לחיקוי בהמון דברים, אבל אחרי 15 שנה התעייף ולא מחובר"), על סביבתו הקרובה ("גורמת לו עוול וממדרת אותו מהשטח והציבור שנה אחר שנה, לא חושבים על טובתו או על טובת העיר"), על ההחלטה שעוררה הדים לחבור אל המועמד המוביל ברק סרי ("אני פניתי אליו, הוא קורץ מהחומר הנכון") ומגלה גם מה הובטח לו בתמורה (רמז: זה לא מה שחשבתם). ראיון בלי חשבון>>

image 1814 imageתגובות imageהדפסה
article

"בא לקדם את האג'נדה שלי: דאגה לעתיד הצעירים ולקידום השכונות הותיקות בעיר." דניאל אוקנין בראיון (צילום: חנבו)

 

יוצא לאור: דניאל אוקנין (32, נשוי+2), בחור מוכשר אבל כזה שדי נחבא אל הכלים, מי שהיה במשך שלוש וחצי שנים יועצו הקרוב של ראש העיר הנוכחי ד"ר יחיאל לסרי, יצר השבוע "מיני סנסציה" קטנה בקרב המעגלים הפוליטיים המקומיים כשהודיע במפתיע כי הוא בוחר להצטרף לצוות מטה הבחירות של המועמד לראשות העיר ברק סרי.

 

בפוסט אישי ביותר בו העלה תמונה של אשתו ובתו, נימק אוקנין את המהלך   בדאגתו להן ולעתיד העיר, חוסר שביעות רצונו מהכיוון בה אשדוד צועדת – ותחושת המחויבות האישית שלו לפעול לשינוי המצב, ע"י הצטרפות אל  ברק סרי, האיש שלדעתו יביא את הבשורה הנכונה לאשדוד ותושביה.

 

קודם כל, איך התגובות?

 

"למרות שצפיתי זאת, אבל עדיין מחמם מאד את הלב לראות עד כמה הרוב המוחלט מפרגן למהלך. זה כיף גדול לראות את החיבור והתמיכה מכל המעגלים הקרובים וגם הרחוקים, כולם מחזקים אותי בצדקת דרכי, מבקשים לסייע ולקחת חלק –  ובעיקר מבינים את הבחירה שלי . הם יודעים שהצלחה שלי היא הצלחה של העיר ושל כולם."

 

בחרת לשתף דווקא תמונה של האשה והבת, ולא את שלך. מה עמד מאחורי זה?

 

"כפי שכתבתי בפוסט, אשתי ובנותיי מעל הכל, אבל גם משפחתי, חבריי והעיר אשדוד– הם הדברים הכי חשובים לי בחיים והם אלה שמניעים אותי בהחלטותיי. הציעו לי המון תפקידים בכל מיני מקומות, אבל הדבר החשוב ביותר בעיניי הוא עתיד משפחתי, ולשם כך אני בוחר לעשות את מיטב יכולתי על מנת לשפר את העתיד שלהם ושל כולנו כאן בעיר."

 

עד היום היית מאד נחבא על הכלים, ברור לך שבצעד הזה אתה עובר יותר ל"פרונט", אתה מוכן לביקורת? להשמצות?

 

"תראה, אני מטבעי חונכתי לערכים של שלום ,אחווה וידידות. אני מבין את החשש של אלה שיודעים כי 15 שנות שלטון הגיעו לקצן והם חרדים מהבאות. זה דבר טבעי. לצערי, חלקם מבטא את החשש הזה באופן אולי קצת פחות מכובד או הולם, אבל זה שלהם. אני עסוק רק בטוב, ובלתכנן עתיד טוב יותר לעיר ולתושביה.

 

מי שבוחר להצטרף אלי, ויש רבים מאד כאלה – מוזמן בשמחה. מי שלא, אל דאגה, השינוי לטובה ישפיע בעיר גם עליו בסופו של דבר."

 

אמרו שקיבלת מקום ברשימה העתידית של ברק..

 

"הדבר היחיד שקיבלתי היה הבטחה כי קולי יישמע ודעתי תילקח בחשבון. אני בא עם המון כוונות טובות אבל בעיקר  עם אג'נדה מאד ברורה: לדאוג לצעירים בעיר ולדאוג לשכונות הוותיקות."

sss

עובר לפרונט. דניאל אוקנין (צילום: אורי קריספין)

 

תודה ושלום על מגש פיצה

 

דניאל התראיין לאתר 'אשדודי' בחודש מאי לפני שנה, זמן קצר יחסית לאחר שסיים שלוש וחצי שנים בתפקיד יועצו הקרוב של ראש העיר הנוכחי ד"ר יחיאל לסרי.  במסגרת התפקיד היה אמון על טיפול בפניות הציבור, כתיבת נאומים וכמובן ארגון והשתתפות בכלל הישיבות ותהליכי קבלת ההחלטות. באותו ראיון הוא לא הסכים לחשוף את הסיבות בגללן החליט לפרוש מהתפקיד הבכיר, בעיקר מתוך כבוד גדול למעסיק לשעבר, אותו הגדיר כמי ש"ראוי להיות נשיא המדינה".

 

 

איך התחברת ליחיאל לסרי? במה טיפלת שם?

 

"סיימתי תואר במדעי המדינה ומזרח תיכון באונ' העברית ועבדתי במשרד החוץ אצל גלעד ארדן. אחרי כשנה הציע לי דן לסרי (בנו הצעיר של ראש העיר שהתמנה להיות העוזר של שטייניץ), בוא להיות עוזר של יחיאל לאחר שהעוזר הקודם נאור ביטון עזב.

תחילה סירבתי, אבל בהמשך הבנתי שנקרתה בדרכי הזדמנות גדולה להיות חלק מקבלת ההחלטות ולתרום לעיר בה גדלתי,  ובינואר 2019 הצטרפתי."

 

במה טיפלת שם?

"הגדרת התפקיד בפועל הייתה "יועץ ראש העיר"… בפועל התעסקתי בהמון נושאים, אבל בפניות הציבור בעיקר"

 

מה זה אומר?

 

"יש המון תושבים שרוצים להגיע ללשכת ראש העיר, ליחיאל עצמו.., וכמובן שלא כולם יכולים להגיע… אז אני הייתי כתובת עבור רבים מהם.

זאת הייתה תקופה מעניינת מאד עבורי, ללמוד ולראות איך ההחלטות מתקבלות בתא הטייס של עיריית אשדוד."

 

נשמע שהגשמת סוג של חלום עבורך, אז מה הוביל להחלטה לעזוב?

 

"השינוי התחיל בתקופת הקורונה.  העבודה השתנתה, לא היו טקסים ואירועים, לא היו מפגשים עם הציבור כמקודם, הרגשתי שהיכולות שלי לא באות לידי ביטוי, וגם ששמים לי רגליים…"

 

מה ז"א שמים לך רגליים?

"תראה,  אני מאד מוקיר תודה ליחיאל בתור אדם, זוכר מה אמרתי עליו בעבר ואני אגיד זאת שוב: הוא בעל איכויות רבות, הוא רופא, הוא משכיל, היה חבר כנסת, הוא בהחלט מודל לחיקוי בהמון דברים… אבל בתור ראש העיר – הוא פשוט לא מתאים. אחרי 15 שנה, האנרגיות שהיו בתחילת הדרך כבר לא אותן אנרגיות, הוא לא יורד לשטח, לא מחובר, לא מגיע ללשכה… הוא מוקף בחצר ביזנטית של אנשים שממדרים אותו מהשטח, מהאנשים, מהמציאות! האנשים הקרובים אליו מכשילים אותו ואת כל מי שמנסה לפעול בסביבתו גורמים לו עוול עצום שנה אחר שנה, קדנציה אחר קדנציה. האנשים האלה, כביכול "שלו ובשבילו", בטח שאינם רואים ומחפשים את טובתו או של יחיאל או את טובת העיר בכלל."

 

ואתה רוצה לומר שהוא לא רואה את כל זה?

 

"אני יכול להעיד שגם אני וגם עוד גורמים נוספים השתדלנו להאיר את עיניו בנושא זה, אבל לצערי כל מאמצינו עלו בתוהו.  כמו שיש כמוני אנשים שבאו עם רצון לעשות טוב והתישו אותם עד שועזבו (למשל העוזר הקודם נאור ביטון, או מנהל הפרסום והדוברות אוהד צוויק – מ.א), כך יש אנשים שלא אזרו אומץ לקום וללכת אבל הם עדיין שם ומאד מתוסכלים מהמצב."

 

לפני שבחרת לעזוב  את התפקיד ניסית לדבר איתו?  "לאותת" שאתה מתנדנד?

 

"אמרתי לו פעם ראשונה, פעם שנייה, אבל אין עם מי לדבר…. זה לא מעניין אותו, כאילו עובר מעליו.  רק כשהנחתי את המכתב סיום עבודה – הייתה שיחה קצרה בינינו על כך, אמר שהוא מעריך ומכבד ואיחל בהצלחה. ארבעה ימים לפני הסיום הבאנו פיצה ללשכה, התכנסנו כל העובדים, נשאנו כמה מילים, וזהו. ככה נגמרו 3 וחצי שנים של עבודה מאומצת וקרובה עם הבנאדם."

 

אם תפגוש את יחיאל ברחוב, על מה תדברו?

 

"אני אקדים ואשמח להושיט לו יד.  שוב, אני מעריך אותו מאד כאדם וזה לא ישתנה גם אם אני חלוק עליו מקצועית. אין לי ספק כי בתוכו הוא מבין את החלטותיי לאורך כל הדרך. "

 

"ממודר ע"י הסובבים אותו ולא מחובר לשטח". ראש העיר הנוכחי ד"ר יחיאל לסרי בין מנכ"ל העירייה אילן בן עדי לבין סגנו עו"ד גבי כנפו (צילום: ישיבת מועצת העיר)

 

"נווט טוב יודע לקרוא את המפה – ברק קורץ מחומר של ראש עיר"

 

מאז עזב את לשכת  ראש העיר, דניאל התמנה לתפקיד מנכ"ל עמותת "לב אוהב", הפועלת בשכונות מצוקה עבור ילדים ונוער ממעד סוציו-אקונומי נמוך באשדוד ובכל רחבי הארץ.

"העבודה בעמותה הזאת טוענת בי אנרגיות מדהימות כל יום מחדש, ובעיקר ממלאת אותי  בתחושת שליחות גדולה" הוא מספר.

 

אז מה מחזיר אותך לקלחת הפוליטית, בדיוק שנה אחרי שיצאת ממנה?

 

"אני בא לחזור ולתרום כמה שיותר לעיר שנולדתי וגדלתי בה, כאן אני מגדל את המשפחה שלי ואני מרגיש מחויב לבוא בעת הזאת ולהביא לשינוי מהותי פה. במתכונת הנוכחית אני לא רואה איך העיר האת מתקדמת, ואני אומר זאת לאחר שראיתי כיצד הדברים עובדים מבפנים – את תהליך קבלת ההחלטות השגוי, את חוסר החיבור בין הנהלת העיר והעומד בראשה לבין התושבים.

העיר לא מביאה שום בשורה משמעותית לדור הצעיר לא בתחום הדיור, לא בתחום החינוך ולא בתחום התעסוקה.

אני מודאג, ואני לא יכול לעמוד מנגד."

 

למה דווקא ברק סרי?  מה עם גורמים אחרים?

 

"אני יכול להגיד לך שהייתה לי פניה מצד גורם אחר במערכת הפוליטית, שאני מאד מעריך,  שבירר איתי אם אני אהיה נכון לקחת חלק במערכת הבחירות הקרובה. סירבתי לו בנימוס, ואגיד זאת כאן ועכשיו באופן ברור – אני יצרתי  קשר עם ברק סרי".

 

מדוע?

 

"בשירות הצבאי שלי, הדבר שהכי הצטיינתי בו היו  הניווטים בשטח. נווט טוב – יודע לקרוא את המפה."

 

"אני מכיר את המפה הפוליטית ואת השחקנים.  את חלקם אני מעריך יותר, את חלקם קצת פחות. אני רואה בברק סרי את האדם שמביא את הבשורה הכי חשובה ונכונה לעיר הזאת."

 

עם מי התייעצת לגבי ההצטרפות לברק סרי?

 

"קודם כל עם נטע אשתי, היא  השותפה שלי לדרך ואיתה אני מתייעץ בכל דבר מקטן עד גדול. אם היא לא הייתה איתי ונותנת את ברכתה למהלך, דבר לא היה קורה.

כמובן שהתייעצתי עם משפחתי וחבריי, אבל גם היה חשוב לי מאד להתייעץ עם הרב שלי (דמות רבנית ידועה מרובע הסיטי). אני אדם מאמין ואוהב את מסורת ישראל, ולשמחתי הרבה – מכולם, בלי יוצא מן הכלל, קיבלתי את ברכת הדרך."

 

מה עושה את ברק סרי מועמד מוביל בעיניך?

 

"שוחחנו ארוכות, ובשיחה עמו הכרתי אדם, אשדודי כל חייו, כזה שצבר ניסיון עצום של היכרות עם המערכת הפוליטית הארצית והקודקודים בה. אני יודע שהוא יוכל יותר טוב מכל מועמד אחר לרתום לטובת העיר את הממשלה, כל ממשלה.. ימין או שמאל, הוא מחובר לכולם.  הוא מכיר את את משרדי הממשלה וקובעי המדיניות בהם באופן אישי ורק כך אפשר יהיה להביא לאשדוד את מה שהיא משוועת לו: פתרונות דיור ותחבורה, תקציבי חינוך, שיקום השכונות הותיקות ועוד."

 

"מניסיוני, אני יכול לקבוע כי הוא קורץ מהחומר ממנו עשויים ראשי ערים ואני בטוח שהוא יעבוד יום ולילה לטובת הצלחת העיר."

 

"האיש הנכון לתפקיד ראש העיר". ברק סרי (צילום: יובל אליאס)

 

"רואה את ההתלהבות ויודע שזה הולך לכיוון הנכון"

 

דניאל נשוי לנטע, במקור מרמת הגולן, ולהם 2 בנות: עמליה בת השנה וחצי ואביגיל, שנולדה לפני 3 חודשים בסה"כ. יחד עם גרים בדירה ברובע טו'.

 

איך הכרת את נטע אשתך?

"הכרנו באוניברסיטה, היא הייתה הסטודנטית הכי יפה בכיתה, ואני עם החוצפה האשדודית שלי החלטתי להתחיל איתה, וכל השאר היסטוריה… אחרי 3 שנים ביחד הצעתי לה נישואים, והיום אנחנו הורים מאושרים  לעמליה ואביגיל."

 

היה ברור לכם שתגורו באשדוד?

"לחלוטין .נטע לא מכאן ואשדוד הייתה סוג של "טריטוריה לא נודעת" עבורה.  היה חשוב לי שילדיי יחוו את הילדות בעיר בה אני גדלתי, ולשמחתי אשתי קיבלה זאת באהבה ואני אסיר תודה לה על כך".

 

אז מה יהיה בסוף עם הבחירות האלה?

 

"אני חושב שכל מי שאוהב את אשדוד מבין שהיא חייבת שינוי כיוון דחוף, ושינוי שכזה יכול להיות רק בהובלה של מישהו שמביא בשורה ניהולית וחזון חדש לעיר. אני רואה את ההתלהבות והסחף סביב ברק סרי ואני יודע שזה הולך לכיוון הנכון."

ברק מביא את האנרגיות הטובות והרוח החדשה שדרושה כדי להרים את העיר למעלה ולהביא אותה אל היעדים שהיא ראויה וצריכה לעמוד בהם.

אני קורא לכל הפטריוטים האשדודים לבחור כמוני – ולהצטרף אלינו להביא את השינוי."

 

 

האשה שאתו, "השותפה לדרך". דניאל ונטע אוקנין (צילום:פרטי)

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

יניב יוסיף-אור

09:01 | 17/05/2024

sss

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

‫חן בוקר‬‎ אמר

08:30 | 17/05/2024

sss

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

מערכת אשדודי

20:52 | 13/05/2024

imageעוד כתבות

baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
baner

תלמידות "אמית שחרי" זוכרות את השוטר הגיבור שנפל בקרב

17:05 | 13/05/2024
WordPress Ads