לאחר חודשיים בבית: נהוראי החל את כיתה א’ בבית ספר שילה

מעקב אתר 'אשדודי': אחרי שנחשף כי תלמיד כיתה א' טרם החל את שנת הלימודים ויושב בביתו כבר חודשיים ימים ללא מסגרת, גורמים בעירייה ששמעו על המקרה נרתמו לעזור לאימו וסייעו לה לרשום אותו לבית הספר שילה ברובע ו'. אתמול הייתה הפעם הראשונה שהוא פגש את חבריו החדשים והאושר, לצד ההתרגשות, על פניו לא ירדו במהלך היום כולו

image 272 imageתגובות imageהדפסה
article

בהצלחה בכיתה א'!! הילד נהוראי (צילום:פרטי)

סוף טוב הכל טוב: לאחר חודשיים בבית ללא מסגרת לימודית, הילד נהוראי דרעי החל את כיתה א’ בבית ספר שילה בעיר. אז אמנם אימו של נהוראי, אסתי גואטה, נוסעת מדי יום עימו במשך 15 דקות באוטובוס לבית הספר החדש, אך הדבר לא מדאיג אותה לאור העובדה שנמצאה לו מסגרת חינוכית סוף כל סוף.

 

מי שנרתם לסייע לה הוא נאור אזרזר, עוזרו של ראש העיר כאשר גם נציגת מחלקת רישום מוסדות החינוך בעירייה, סנדרה תורג’מן, סייעה לה בנושא. “ההד התקשורתי עזר מאד וכבר באותו היום פנו אלי אנשים. לשמחתי הטיפול היה מהיר ואתמול נהוראי החל את שנת הלימודים”. אמרה לנו אסתי גואטה, עימו של הילד.

 

כזכור, תחילה עשה רושם שהטיפול ברישום בנה נפל בין הכסאות על לא עוול בכפו, כאשר בחודש יוני האחרון, נהוראי נרשם על ידי אימו לבית הספר תלמוד תורה מורשה ובחודש אוגוסט היא הבינה כי אין לו מקום שם.

 

לאחר מכן אסתי ניסתה לרשום אותו לבתי ספר ממלכתיים חרדים אחרים כמו נועם, שילה וחב”ד אבל לדבריה לא היו מקומות פנויים. היא אמרה: “פניתי לעירייה, לקב”סים ולעוד כמה גורמים שמטפלים בחינוך וכולם הפנו אותי לבתי ספר מלאים כבר. כיתות בנים – בנות פחות מתאימות לאורח חיים שלי ובכל פעם שחייגתי לעירייה וביקשתי שיטפלו בזה לא קיבלתי עזרה. ביקשו ממני לשלוח מיילים אבל לא היה מענה שם”. עתה, חודשיים מאוחר מדי, הילד מצא מסגרת בבית הספר שילה, למרות העובדה שלפני חודשיים טענו בפני אימו כי אין מקום. אין דבר העומד בפני הרצון.

 

 

imageעוד כתבות

baner

תכירו את המורים שיצטרפו לתיכון אמית י' ויובילו מסלולים חדשים

09:13 | 08/12/2022
baner

"אתם לא רוצים שזה יקרה לילד שלכם"- הפגנה למען הילד בן ה12 שהותקף מינית

09:08 | 08/12/2022
baner

ישיבת מועצה אחרונה לשנה זו: אלה השאילתות המרכזיות שמונחות לדיון

16:04 | 07/12/2022
baner

חנייה משלהם: רחבת עיריית אשדוד הפכה לחנייה פרטית שמסכנת וחוסמת גישה להולכי רגל

13:49 | 07/12/2022
baner

מגשימה חלום: גן הילדים שהפך לבית חלומותיה של רותם זיקרי

08:50 | 07/12/2022
baner

הזרמת ביוב בחוף י”א: בעירייה מכחישים, אבל הראיות מראות אחרת

14:40 | 06/12/2022
בודק...