תכירו את "הלוחשים לכלבים"

מה לא נאמר על הקשר בין האדם לכלב? "זה הילד שלי" אנחנו אומרים, ובצדק. לצד האהבה העצומה, אנו צריכים לזכור כי מדובר בבעל חיים שהתקשורת מולו מתנהלת אחרת מאשר עם בני אדם. פגשנו 6 מאלפים ומאלפות כלבים עתירי ניסיון, המזכירים לנו עד כמה חשוב להיעזר בשירותיו של מאלף כלבים מקצועי ומוסמך, אשר יעניק לנו את הכלים וילווה אותנו בתהליך המרגש של צירוף חבר חדש למשפחה ולחיים

image 1659 imageתגובות imageהדפסה
article

"הילד" (צילום: PIXABAY)

חבר חבר, אבל לא תמיד ממושמע: הוא לא תמיד מקשיב למה שאנחנו מבקשים ממנו ולא מבין מה לא בסדר בללעוס לנו את השלט של הטלוויזיה, למשוך אותנו בחוזקה בטיול או לעשות צרכים דווקא בתוך בבית.

לוותר עליו זאת לא אופציה בכלל, אז אין לנו ברירה אלא לשפר את התקשורת עם החבר על ארבע, ולשם כך כדאי להיעזר בגורם מקצועי מוסמך –   אשר יעניק לנו את הכלים לתקשורת נכונה עם כלבינו.

אז מה כולל תהליך האילוף, האם יש כלבים רעים או שמא רע להם, ומה העצות שיש לזכור כאשר בחרנו להביא חבר חדש למשפחה?

לשם כך פגשנו 6 מאלפים ומאלפות כלבים מהאזור, וכדאי מאד לקרוא את מה שיש להם לומר:

 

 

שרון גדקר – "בין אדם לכלב"

 

"נתחיל עם שרון גדקר – בן 35, במקור אשדודי ובעלים גאה של 5 כלבים.

"יש לי 7 שנים של ניסיון באילוף ושיקום כלבים מכל סוג וגודל… האמת, לא דמיינתי לרגע שאהיה מאלף כלבים או משהו שקשור לעולם הזה, חייתי את הרגע ועבדתי כדי להתפרנס בכבוד ותו לא, לא היה לי ייעוד ספציפי – אלא הרבה בלבול ו'יהיה מה שיהיה"

" בתקופה שעבדתי במעברי גבול, פגשתי בכלבי עבודה והייתי מהופנט מהם!  בהמשך, החיים הובילו אותי לצומת דרכים ששם פגשתי את אבי ביטון- בעלים של בית הספר לאילוף – 'דוג  טאצ'.

בשיחת טלפון הוא קרא לי להגיע לחווה שלו – אחרי כמה שעות עם הכלבים – הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים.

למדתי את עולם הכלב אצלו, והוצאתי תעודה רישמית של מאלף כלבים, הידע האמיתי הגיע מהשטח, מכל כלב וכלב שניגשתי לטפל בו".

 

מה כולל תהליך האילוף?

"התהליך אילוף שלי נועד לשפר את התקשורת בין האדם לכלב שלו, בתהליך עצמו בין אם זה במפגשים או אילוף פנסיון (שהות הכלב בפנסיון לתקופה מוגדרת מראש) – הבעלים מחויבים להיות חלק מהתהליך על מנת להבין איך הראש של הכלב עובד, מה החשיבות של מנהיג ולהקה, קריאת שפת גוף, בנייה של משמעת והכי חשוב למה לא להאניש את הכלב".

 

האם יש כלבים רעים או כלבים שרע להם?

 

"מבחינתי – אין דבר כזה כלב רע, כלב פועל מטבעו – אנחנו בתור מנהיגים, חייבים ללמד מה נכון ומה לא ולהוביל את הכלב בכל סיטואציה כדי שתהיה הרמוניה מוחלטת. לכן ,אנחנו חייבים ללמוד לפתח יכולת להסתכל על העולם דרך העיניים שלהם ולא לנסות לגרום להם לראות את העולם דרך עיניים אנושיות".

 

כמה עצות עבור מי שחושב לצרף חבר חדש למשפחה:

 

"בחירה של כלב חייבת להיות מבוקרת ומחושבת – ז"א, אם הבעלים בסדר יום שלו הוא פעיל מאוד (מתאמן, מרבה לצאת לטיולים ארוכים וכו'..) – אז יתאים לו כלב (לרוב גדול) שרמת האנרגיה שלו גבוהה. כמובן, זה גם תלוי בזמן הפנוי שיש לבעלים ביום יום – לדוגמא, אם הבעלים גמיש מאוד ולרוב הוא בבית, אז יתאים לו לבחור גור כי גורים צריכים למידה והתייחסות של כל כמה שעות בודדות… לעומת בוגר.
לכן צריך להתאים את אופי הכלב והיכולות שלו – לסדר יום ולאופי של הבעלים".

 

זה כבר לא משנה כמה הכלב מוכשר בפעולות שהוא יודע לבצע, הדבר הכי חשוב בעיניי

 

טלפון – 054-6745574

מושב אחוזם (ליד קרית גת)

 

sss

"מנהיגות היא הדרך להרמוניה ולתקשורת בריאה ומשותפת" שרון גדקר

טליה בן הרוש – "טליה חינוך כלבים ואנשים להצלחה"

 

"אני טליה, מאלפת כלבים ומאמנת NLP בשילוב כלבנות טיפולית. אשדודית בנשמה ומלידה ,אמא ל4 ילדים סבתא לנכד ו-6 כלבים כולנו משפחה אחת גדולה!"

"נולדתי לבית מלא בכלבים וחתולים , אהבה שהלכה והתעצמה עם השנים לממדים שהביאו אותי לעשות את הצעד ולעסוק רק בזה. מילאתי את עצמי בכלים ושיטות טיפול נוספות כי אני מאמינה שהחיבור לכלבים, שהוא טיפולי רגשי בפני עצמו הוא מעולה אבל לא מספיק."

"שם היה הרגע שיצאתי למסע למידה החלטתי שהייעוד שלי הוא להנגיש את עולם הכלבנות ככלי טיפולי ולא רק לצורכי אילוף. למדתי רבות על עולם הרגש: כלים, אימונים לילדים ומבוגרים מעולם הNLP  והוסמכתי כ MASTER NLP, אילוף כלבי שירות, כלבנות טיפולית, משמעת כלבי ספורט , כלבי הרחב וגילוי נעדרים, וכלים למשחק כלבים ( פריזבי , טריקים , אגילטי ועוד). כל זה כדי להקים את המרכז שהוא היה החלום שלי , מרכז לאילוף וכלבנות בבית עזרא.

 

מה כולל תהליך האילוף?

 

" פיתחתי שיטה שהוכחה כבר על מאות כלבים ונותנת מענה למגוון בעיות התנהגות, לאילוף כלבים ממקום של חיבור, מעניקה טיפולים רגשיים למגוון אוכלוסיות, ילדים, נוער ואפילו לגיל השלישי. הלווי הצמוד שלי ניכר גם בקבוצות  האילוף אותן אני מדריכה וגם בליווי פרטני – כי הקשר האישי הוא כל הבסיס לתהליכים אצלי במרכז. השיטה שלי מבוססת על יסודות הכלבנות, משלבת פסיכולוגיה של הכלב והאדם עקרונות ה NLP כדי לחזק את מערכת יחסים בין אדם לכלבו. אילוף וחיבור בין אם לצורכי טיפול ובין אם במסגרת אילוף צריכה להתבסס על הבנה ורצון משותף לפעול יחד."

 

למה חשוב לאלף כלבים ?

"כי עבודת משמעת ובניית תקשורת נכונה תספק לכלב שלך גבולות, חינוך סדר ומשמעת – וממש כמו ילד – המסגרת הכרחית עבורו וגם לך כבעליו יהיה הרבה נעים וקל לחיות לצידו כאשר תדע להוביל אותו נכון וחייכם ישתלבו יחד במבנה המשפחתי שלכם.  סדר היום שלכם יהיה בתיאום, ייחסכו מכם אנרגיות מיותרות ותסכולים בגידולו ובנוכחותו בבית והחיים בביתכם יהיו הרמוניים."

" אילוף לא נועד לראווה.  האילוף נועד לייצר זרימה וחיים משותפים נעים יחד – כדי הכלב לא רק יהיה חברו הטוב של האדם אלא יזכה להיות חלק מהמשפחה. בשנה האחרונה המרכז התרחב והגדיל את היצע השירותים שלו וכיום יש בו מגוון פעילויות נוספות: קבוצות אילוף, חוגי אילוף כלבים לילדים וכ'ו".

 

 

"האני מאמין שלי

כדי להיות מאלפת טובה צריך להבין ולאהוב כלבים,

כדי להיות מאלפת מצוינת צריך גם להבין כלבים אבל בעיקר לאהוב בני אדם".

 

 

 

טלפון: 052-3966698  

השקד 68 בית עזרא

"כדי להיות מאלפת טובה צריך להבין ולאהוב כלבים, כדי להיות מאלפת מצוינת צריך גם להבין כלבים אבל בעיקר לאהוב בני אדם" טליה בן הרוש

הודיה בנישו- מאלפת כלבים (והבעלים של "מר כלב!")

 

"אני הודיה בת 23, נולדתי וגדלתי בעיר אשדוד.  התחלתי באילוף פרטי בבית הלקוח עם למעלה מ-30 אנשים ומשם התחלתי לעבוד בפנסיון כלבים. היום מגדלת בעצמי שלושה כלבים: טנגו הוא רועה גרמני והכלב הראשון שלי, וואלס הוא בורדר קולי והכלב השני שלי המיועד לכלבנות טיפולית ויש את ״מר כלב״ (שהוא אושיה אשדודית).

 

"מהפנסיון, עליתי שלב בעזרת כמות הידע שלמדתי בכל הקשור ל ״התנהגות כלבית״ ועל למידת אופי הכלב בתוך להקה. לא עבר הרבה זמן שהתחלתי לעסוק במסגרת אילופיי פנסיון באופן פרטי, כאשר הלקוח מביא את כלבו אליי לפרק זמן ממושך (על פי בחירת הלקוח) כאשר אני דואגת להכשרת הכלב עד לתוצאה הרצויה שהבעלים מסכמים איתי. מאז שטנגו (הכלב הראשון שלי) התחיל לקחת חלק בחיי, ישר נוצר מאצ’ (התאמה) בנינו והתחלתי לאלף אותו בעצמי. אחרי זמן מאוד קצר הבנתי שאני מתאהבת בתחום וממש רוצה לעזור לאנשים להשיג את הכלים ליצור חיבור טוב עם הכלבים שלהם. "

 

פתחתי קבוצת וואטסאפ למפגשים של בעלי כלבים באשדוד ולטיולים בפארקים, שם מדברים על שיטות אילוף וטכניקות רצויות לכלבים, בקיצור הבאתי קצת טיפים וזה תפס. הגיע רגע שאמרתי שאני רוצה לעשות טיול ״בשביל ישראל״ רק אני וטנגו. ובמהלך הטיול החלטתי סופית שזה התחום ויאללה, נרשמתי לקורס אילוף כלבים במרכז ״אופק״, שם למדתי את כל תורת הכלבים ומאיפה הכל מתחיל: גזעים, בסיס, תקשורת עם הכלב, שיטות אילוף כלבים ועוד…חמש שנים עברו מאז והיום זה המקצוע העיקרי שלי".

 

מה כולל תהליך האילוף?

 

"אני פעולת בשלושה תחומים: אילוף בבית הלקוח, אילוף בתנאי פנסיון וייעוץ והכוונה בבחירת הכלב המתאים לבעליו. בשלב הייעוץ והכוונה הלקוח פונה אליי לפגישה אפיון ראשונית בו אנו בודקים בעצם את רמת התאימות שלו לכלב וכמובן סוג, משם אני עושה ללקוח ליווי הכולל את אימוץ הכלב וגם אילוף התחלתי. במידה והלקוח שלי רוצה אילוף בביתו אז אנו נתחיל עבודה עם הבעלים והכלב על תקשורת נכונה, משמעת, פקודות, הסבר על כל הכרוך בגידול כלב ועוד…במידה והלקוח יבחר מסלול ״אילוף בתנאי פנסיון״ אז הכלב יגיע לפנסיון שלי לתקופת האילוף ושם אנו נעבוד על משמעת בסיסית, משמעת מתקדמת, פתרון בעיות התנהגות ועוד… (הלקוח מגיע אליי פעם בשבוע לעבודה עם הכלב, מסלול זה מתאים לאנשים שיש להם פחות זמן במהלך השבוע לעבודה על אילוף)".

 

האם יש כלבים רעים או כלבים שרע להם?

"אין דבר כזה כלבים רעים, יש פשוט חוסר הבנה בגידול וטיפול בכלבים בכל הקשור לחינוך ולצרכים שהכלב דורש. המטרה שלי היא לעזור לבעלים להבין את הכלב שלו בצורה הטובה ביותר."

 

טיפים עבור מי שחושב לצרף חבר חדש למשפחה:

 

חשיפה – כשמביאים כלב חדש, אחד הדברים החשובים זה לחשוף אותו לכל דבר שהוא להיתקל בו בחייו כדי שלא יהיה חששן. כגון: מקומות, אנשים, ילדים, רעשים, מרקמים ועוד

 

לקבוע סדר יום – כדי שלכלב יהיה סדר יום קבוע, שעה קבועה לאוכל, שעה קבועה לטיול.

 

פריקת אנרגיה – אחד הדברים החשובים זה לפרוק לכלב שלכם אנרגיה בין אם פריקת אנרגיה פיזית או פריקת אנרגיה מנטלית. זה אחד הצרים שכלב זקוק להם, כך גם יהיה רגוע בבית ולא חסר מנוחה. וכמובן שפריקת אנרגיה פותרת בעיות התנהגות".

 

 

״בשביל טנגו צריך שניים״

 

טלפון 050-4748335

כתובת המברק 9

 

"בשביל טנגו צריך שניים" הודיה בנישו

 

יירוסלב דזיומן – "חברים על ארבע"

 

"אני יארוסלב בן 30, נולדתי באוקראינה עד גיל 7. לאחר מכן עברתי לישראל וגדלתי פה באשדוד . הניסיון הראשון שלי התחיל עוד בגיל 16 כשעשיתי קורס מאלף צעיר דרך פרויקט של בית ספר לאילוף "מגן".

"שנה וחצי לאחר השחרור מהצבא (רציתי "עוקץ" אבל הגעתי לכפיר), למדתי בבית ספר לפסיכולוגיית הכלב "switch" שם סיימתי כמה הכשרות והתחלתי להדריך שם במשך שנתיים וחצי. עסקתי באילוף ןהגעתי גם לב"ס בשם "woof dogs"    , בו למדתי אילוף והכשרת כלבי עבודה. סה"כ בתחום אני בערך 6+ שנים.
אהבה לכלבים תמיד הייתה לי מאז גיל 0. האילוף וההתעסקות בכלבים הגיע לאחר הצבא אבל בהתחלה מתוך למידה אישית בשביל גידול הכלב האישי שלי ואז זה צמח לכיוון המקצועי כי מאוד נהניתי מהתהליך והרצון ללמד אנשים אחרים כדי לתת להם ערך גבוהה וחיים איכותיים עם הכלב שלהם. "

 

מה כולל תהליך האילוף?

 

"תהליך האילוף משתנה: ליווי מהיום הראשון – ללמד משמעת/פקודות, אורח חיים נכון עם הכלב, שפה-תקשורת, טיפול בבעיות התנהגות/שיקום".

 

האם יש כלבים רעים או כלבים שרע להם?

 

"אין כלבים רעים יש כלבים שעברו חיים קשים ונפגעו מבני אדם בצורה כזאת או אחרת. יש כלבים שרע להם והם בתנאי מחיה קשים ומוזנחים. כלב הוא תמיד טוב מטבעו ככה יצר אותו בורא עולם בטבע – כולו לב אחד גדול ואנחנו חייבים לעריך את זה".

 

 

כמה עצות עבור מי שחושב לצרף חבר חדש למשפחה:

 

"אם זה אימוץ גור גזעי אז לקחת 7 שבועות ומעלה מהאמא,  מומלץ אפילו חודשיים.. כדי לקבל מהאמא ומהשגר את החינוך הראשוני הנכון והקריטי ביותר.

 

"לקחת כלב שמותאם לרמת האנרגיה ותנאי מחיה שלכם (גזעים שונים – יעודים שונים) ולא כי הכלב יפה וסתם בא לכם לקחת אותו כי הוא חמוד. (בסופו של דבר זה חיה עם צרכים משלה שחייב לספק)."

 

" כל אחד היום חייב לעבור הדרכה ותהליך מקצועי כשהוא לוקח כלב, בעיקר אם זה כלב ראשון בלי יוצא מן הכלל כדי להקל ולבנות תקשורת נכונה עם הכלב שלי ולמנוע טעויות שיעלו אחר כך ביוקר".

 

"לא מאמצים/קונים כלבים לילדים – ילדים עד גיל 18 לא יודעים לקחת אחריות על כלבים לא משנה כמה הם ישכנעו אותכם בסוף הכלב ייפול עליכם ההורים מכיוון שזאת אחריות גדולה וארוכת טווח (מינימום 10-15 שנים) ולכן חשוב שתיקחו את הכל בחשבון ולא תהיו פזיזים אחרת הכלב יהיה נטל בבית וזה לא הוגן כלפיו"

 

"כלב זה הוצאות לא קטנות מבחינת כל המובנים ולכן יש לקחת אותם  (וטרינר,אוכל ומשחקים,חינוך ואילוף)"

 

" כלב זה לא חתול והוא דורש טיולים וחיי חברה בדיוק כמוכם כל הזמן ולא לשבת בבית כל היום בלי תעסוקה. לכן המחויבות והאחריות שלכם לספק פעילות פיזית, מנטלית וחיבה בצורה יומיומית למשך כל שארית חייו"

 

 

"תדאגו לחברים שלכם על ארבע כמו שהייתם רוצים שידאגו לכם – 'תחיו את הרגע כי הם תמיד חיים אותו כל פעם מחדש'

 

טלפון: 052-5952571

כתובת: הר כנען 7 אשדוד

 

 

"תחיו את הרגע כי הם תמיד חיים אותו כל פעם מחדש" יארוסלב דזיומן

שמר דנינו- ""תפזרו חטיפים לחוויה טובה יותר"

 

"אני שמר, בן 29,  נולדתי וגדלתי באשדוד באזור י'א . יום אחד כשישבנו אצל חבר שהביא גורה חדשה –  נועה הבת זוג שלי ממש רצתה שגם אנחנו נאמץ –  הסכמתי, וכבר למחרת נסענו לצפון להביא את "קיארה". חבר המליץ לקחת מאלף כלבים, ושני איתו הספיקו לי להבין שזה מה שאני רוצה לעשות, וכאן התחילה האהבה הענקית למקצוע ולכלבים והתחלתי ללמוד ב WOOF DOGS אצל דויד מימוני.

 

 

מה כולל תהליך האילוף?

 

"האילוף שלי נוגע בהמון קטגוריות מהכי פשוט בלבחור גור ביחד עם הלקוח , איך לנהל סביבה רגועה בבית איך להתנהל בטיולים , אילוף של שיקום , תיקוני התנהגות ועד להגנה ליווי וכלבי הרחה".

 

האם יש כלבים רעים או כלבים שרע להם?

 

"אני לא מאמין שיש כלב רע ! הכל תלוי בחינוך , גידול וחוויות שחווה עם השנים".

 

כמה עצות עבור מי שחושב לצרף חבר חדש למשפחה:

 

"קודם כל להתייעץ עם מאלף ואפילו ללכת ביחד אתו לכלביה ולבחור ביחד כלב שיתאים לאופי שלכם וההתנהלות היום יומית של המשפחה.
במידה ואימצתם גור קודם כל לקנות תיחום, להניח אותו במרכז הבית, אוכל מים שנמצאים רק בתיחום."

2 צעצועים שאחד מהם נשיכה, ואפילו אפשר לפזר כמה דברים טעימים בבית שיכיר ויחווה חוויות טובות מהבית החדש. במידה ואימצתם כלב בוגר , בימים הראשונים לתת לו להכיר את הבית ואותכם ולהכין לו פינה בבית שתהיה רק שלו ולפזר חטיפים לחוויה טובה יותר".

 

"התמדה , סבלנות ודיוק"

 

טלפון: 052-428-2818

כתובת: האשל 22  אשדוד

 

יוליה שרבקוב – "עובדת עם הכלב – ועם המשפחה"

 

"אני יוליה בת 27 מאשדוד. הגעתי לעולם הכלבנות לפני חמש שנים בעקבות מחקר עצמי שהתחלתי לעשות בשביל לשפר את חיי האישיים עם הכלב שלי כוח (בן שמונה).
התייעצתי עם המון כלבנים עד שהגעתי אל יוני, כלבן ותיק בתחום בעל פנסיון אילוף קטן וביתי.  המערכת יחסים שלנו התחילה כשכנה שבאה לשאול שאלות ולנסות ללמוד, כעבור שנה של עבודה משותפת בהתנדבות, הפכתי לעובדת הראשונה של הפנסיון."

 

"אחרי שנתיים פתחתי פנסיון שמירה ואילוף בביתי ״Jules pack”  במקביל לעבודה בפנסיון של יוני. בנוסף היום אני מתאמנת עם הכלבה האישית שלי ג׳יי (בת שנה וחצי) בספורט כלבני משותף המשלב מבחני גישוש הגנה ומשמעת. המסלול הכשרה שלי בעולם הכלבנות היה שונה מכלבנים סטנדרטים אך הגיוון בעבודה והאינטנסיביות יצרו אצלי ארגז כלים שאני מאוד גאה בו".

 

מה כולל תהליך האילוף?

 

"אילוף כלבים בשיטת פנסיון מתבצע בבית המאלף. משך התהליך הוא חודש עד חודש וחצי. הדרכת כלבים פרטנית מתבצעת בבית המשפחה. אני עובדת עם הכלב והמשפחה שלו על שינוי בהרגלים פסולים, שינוי בתקשורת המשפחתית עם הכלב. הכלב שלכם לא פגום או לא בסדר, הוא פשוט לא לגמרי מצליח לרדת לסוף דעתכם ולהבין את הנדרש ממנו, לכן ביחד נתאים ונפשט את התהליך לבית שלכם, לכלב שלכם, לשינוי שלכם".

 

האם יש כלבים רעים או כלבים שרע להם?

 

"לדעתי ההגדרה לרע וטוב בעולם של הכלבים היא שונה מהעולם שלנו. כלב רע זה כלב שלא נמצא בסיטואציה שמתאימה לו, אם בעקבות התנהלות שגויה של המשפחה או אם מחוסר התאמה גנטית של הכלב למשפחה.

לדוגמא, כלב עבודה בעל טמפרמנט מולד גבוהה ויצרי שמירה יכול להצטייר ככלב רע במשפחה נורמטיבית ויהיה כלב מצוין לצורכי משמר ובטחון".

 

 

עצה עבור מי שחושב לצרף חבר חדש למשפחה:

"מרגע שאימצנו כלב, חשוב להגיד לעצמנו ולמשפחתנו מה החובות שלנו ומהן הגבולות שלנו בכול הקשור בכלב. טיפ נוסף זה בתקופה הראשונה לא להגיש אוכל בצלחת אוכל, אלא להשתמש באוכל כטריגר ליצירת תקשורת חיובית ולמידה של ערכים".

 

 

משפט המחץ: (טריון לאניסטר (משחקי הכס)

״קשה לשים רצועה על כלב אחרי ששמת כתר לראשו״ 

 

 

טלפון: 054-7834090

מושב אמונים

 

״קשה לשים רצועה על כלב אחרי ששמת כתר לראשו״ יוליה שרבקוב

imageעוד כתבות

baner

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

11:01 | 19/05/2024
baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

מאור לוי

11:01 | 19/05/2024

sss

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

יניב יוסיף-אור

09:01 | 17/05/2024

sss

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

‫חן בוקר‬‎ אמר

08:30 | 17/05/2024

imageעוד כתבות

baner

10 מבטים חדשים על אשדוד – פסטיבל הליכות ג'יין 2024

11:01 | 19/05/2024
baner

קבלת שבת - אלעד גליאדוב

09:01 | 17/05/2024
baner

מציל ביומיום, לוחם מילואים מצטיין במלחמה: יוחאי וזנה מאשדוד

08:30 | 17/05/2024
baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024
baner

מרגש: הלוחם שנפצע אנושות והרופא שהציל את חייו עם מסר לעתיד ורוד

20:25 | 13/05/2024
baner

76 שנים ביום אחד: בית החולים אסותא ביוזמה מרגשת עם התינוקות הנולדים

20:01 | 13/05/2024
WordPress Ads