הרופאים מאסותא אשדוד הצילו את רגלה של נערה אוקראינית – בשיחת וידאו בוואטסאפ

בשיחת וידאו באמצעות הוואטסאפ – צמד הרופאים מאסותא אשדוד ד"ר רון למדן וד"ר ודים קפולר – סייעו מרחוק לצוות רופאים אוקראיני בניתוח חירום של נערה בת 16 שנפגעה באורח קשה מפגז רוסי ובהמלצתם נמנעה כריתת רגלה. הנערה עדיין מאושפזת במצב קשה, וייעשה ניסיון להביאה להמשך טיפול בארץ

image 197 imageתגובות imageהדפסה
article

"הם שאלו שאלות - ואנחנו ענינו". ד"ר רון למדן (מימין) וד"ר ודים קפולר (משמאל). צילום: דוברות אסותא

המליצו והצילו – באמצעות הוואטסאפ: נערה אוקראינית בת 16 שנפצעה באורח קשה כאשר נקלעה להפגזה רוסית על העיירה בה היא מתגוררת בשבוע שעבר,  הפגשה ממנה יצאה בחיים רק בזכות העובדה שאביה נהרג כאשר נשכב מעליה וספג את מרבית הרסיסים – חבה את חייה לצמד רופאים מבית החולים אסותא באשדוד, אשר הדריכו את צוות הרופאים האוקראיני שטיפל בה באמצעות שיחת וידאו שהתנהלה דרך אפליקציית וואטסאפ.

 

הרגל של הנערה נפגעה קשה כתוצאה מאותה ההפגזה, והרופאים האוקראינים כבר קיבלו החלטה לכרות את רגלה – אולם ברגע האחרון בחרו להתייעץ פעם נוספת עם ד”ר ודים קפולר,  מנהל יחידת כירורגיית ילדים בבית החולים אסותא אשדוד, הנמצא איתם בקשר. “היא ספגה פגיעה מאוד קשה בחלק האחורי של הגוף שלה. הם היו צריכים עזרה בכל הקטע הכירורגי.. הם שאלו שאלות – ואנחנו ענינו”, אומר ד”ר קפולר.

sss

בזכות ההמלצות שלנו - מנענו את כריתת הרגל של הנערה. ד"ר רון למדן (צילום: דוברות אסותא)

השותף של ד”ר קפולר בשיחה – ד”ר רון למדן, מנהל יחידת אורתופדיית ילדים בבית החולים, מספר גם הוא על השיחה הדרמטית: ” הם התקשרו אלינו מחדר הניתוח בווידאו בוואטסאפ, זו הייתה פציעה קשה מאד והם התלבטו אם לכרות את הרגל. לדעתנו לא היה נכון לכרות את הרגל. אמנם היה נזק עצום לשרירים אבל לא היה נכון לדעתנו לכרות. הייעוץ שלנו עזר להם להחליט שלא לעשות את זה ולנסות לשמר את הרגל. אנחנו מקווים מאוד שהצלחנו. בשיחת הווידאו הם בעצם שאלו שאלות ואנחנו ענינו. זה ערך משהו כמו 20 דקות בערך”.

 

הצוות האוקראיני הצליח לייצב את מצבה של הנערה, ולאחר מספר ניתוחים מורכבים היא מורדמת ומונשמת, כאשר אמה נמצאת לידה. ד”ר קפולר, ממשיך לעקוב אחר מצבה של הילדה ואמר כי הוא פועל לנסות ולהביאה לארץ – להמשך טיפול.

שיחת הוואטסאם בין הצוות האוקראיני לד"ר למדן וד"ר קפולר מאסותא אשדוד (צילום: דוברות אסותא)

imageעוד כתבות

בודק...