מופע אימים מביש של אריה מימון ואיריס נפתלי בכנסת בדיון בנושא מצוקת ילדי החינוך באשדוד

ראש העיר לא הגיע, מנכ''ל העירייה לא הגיע, מי כן הגיע? מנהל החינוך, אריה מימון, שלא נתן כבוד להורים הכואבים ויו"ר ועד העובדים בעירייה, פעילת הליכוד המרכזית איריס נפתלי, שעל אף שלא הייתה בין המוזמנים ולא ברשימת הדוברים, התפרצה לא פעם לדיון בצעקות עד שסולקה ממנו בבושת פנים (וידאו). דפנה כהן, אמא לילד בבי''ס ארזים שנכחה בדיון: "הילדים שלי מסכנים - אריה מימון ביקש מאיתנו לומר 'תודה' ואני שואלת על מה?". אריה מימון התחייב להגיש לועדה תוכנית לחזרה לשגרה מלאה עבור כל ילדי אשדוד, עד סוף השבוע. המועמד לראשות העיר ברק סרי: "כשאהיה ראש העיר, אחת הפעולות הראשונות תהיה לשלוח את אריה מימון הביתה"

image 12933 imageתגובות imageהדפסה
article

דיון בנושא חשוב בכנסת ישראל, שהפך למופע מביש של צעקות וזלזול, דווקא ממי שקורא לעצמו איש חינוך.

מופע של גניבת דעת: הבוקר (שני) נערך דיון מיוחד בכנסת ב-וועדה לצמצום פערים בפריפריה, שעסקה במצוקת הגדולה של אלפי הורים וילדים במערכת החינוך העירונית באשדוד, למען חזרה מלאה ובטוחה ללימודים, עבור כל תלמידי ותלמידות אשדוד. חברת המועצה, שרון מרק, יוזמת המהלך הגיעה מלווה בהורים ומגובה במסמכים, וקיותה לצאת משם עם בשורה שתחזיר את אשדוד לשגרת לימודים מלאה אחרי חודש וחצי של קפסולות.

 

למרות שראש העיר זומן הוא לא טרח להגיע, כמו גם מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, שלא הופיע. את מקומם מילא ראש מנהל החינוך, אריה מימון,  שהיה נראה לחוץ, כועס ומבולבל, לא נתן כבוד להורים הכואבים, התפרץ לדבריהם פעם אחר פעם וטען שאינם דוברים אמת. פרט לנתונים יבשים מימון לא חידש משהו, כשכל העת הוא זוכה "לעידוד מהיציע" מויו"ר ועד העובדים בעירייה, פעילת הליכוד המרכזית איריס נפתלי, שעל אף שלא הייתה בין המוזמנים ולא ברשימת הדוברים, התפרצה לא פעם לדיון בצעקות, עד שנזרקה ממנו בבושת פנים אחרי השתחלות חסרת רסן בהורים.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם בצלאל, ניסה פעם אחר פעם להרגיע את אריה מימון, מאחר ולטענתו הוא דיבר ביהירות ובחוסר כבוד כלפי ההורים שזעקו מדם ליבם. ניכר כי בצלאל היה בצד של ההורים ותהה פעם אחר פעם מה שונה אשדוד מאשקלון ויבנה, בטח ובטח כאשר נציגי פקע"ר שלחו מסמכים אשר מאשרים שהכל תקין באשדוד מבחינתם. כידוע, כל הרשויות הסמוכות לאשדוד חזרו למערך לימודים מלא – ביניהן אשקלון, יבנה, גן יבנה, באר שבע, גדרה והסביבה, בעוד תלמידי אשדוד על כלל הרצף החינוכי והגילאי עדיין לומדים במתווה ״הקפסולות״ ובניגוד להנחיית פיקוד העורף לפיה אשדוד ירוקה וצריכה לאפשר שגרת חיים מלאה

 

מדברי מימון: "כל גני הילדים עובדים באופן מלא. 92% מכיתות א-ד לומדים בין 4-6 ימים. 8% מתוכם 3 ימים בלבד, ד-ו – 30% מקיימים למידה של בין 4-6 ימים. 40%- 3 ימים בתשעה בתי ספר. בצוק איתן גן חטף טיל, בזכות ראש העיר שהחמיר אף אחד לא נפגע. אמרו לנו לחזור וראש העיר ביקש להמתין –  זה הניסיון שלנו. באשדוד צריכים 45 שניות כדי להיכנס למרחב מוגן. ראש העיר לקח החלטה מהירה של רכש ממ"דים, 50% מהם בדרך – במקביל ללמידה בקפסולות אנחנו מקיימים מיפוי ומנסים להסדיר ולהכשיר, כאשר ב-68% ממוסדות החינוך יש מיגון תקני שאפשר להגיע אליו תוך מספר שניות".

 

לעובדה שהדהימה את הנוכחים כי מערכת החינוך החרדית בעיר עובדת במתכונת מלאה באין מפריע (גם בהיעדר מיגון), לא התייחס אריה מימון. 

 

 

 

sss

סדין אדום בעיני אלפי הורים בעיר. ראש מנהל החינוך אריה מימון

לאחר מכן, שרון מרק, חברת מועצת העיר, דיברה ונקטעה בגסות על ידי מימון מספר פעמים: "בעוד שכל ראשי הרשויות נלחמים כמו אריות להחזיר את השגרה ראש העיר של אשדוד פוגע בילדים, בהורים באמהות יחידניות וזה יוצר פערים. הורים עוברים על החוק ומשאירים ילדים מתחת לגיל 10 לבד בבית – הם נחשפים לתכנים מסוכנים. אין תכנית אב לחינוך בחירום – אותם הורים יושבים בבית בין חמישי למוצ"ש וחכים לשמוע את גזר הדין לשבוע החדש. להורים נודע במקרה שתאריך החזרה הוא 31.1 , כנראה יש נביא בעיר שאז תסתיים המלחמה, או שהתאריך הזה פוגש את הבחירות. ההתייחסות להורים באשדוד היא לקהל שבוי. כל הכבוד למע' החינוך החרדית שהחזירה את תלמידיה לשגרה מלאה. הלוואי שגם לנו הייתה האפשרות לחזור לשגרה מלאה".

 

מאכזב מאד היה לראות את חברת המועצה הלן גלבר שטרחה להגיע לדיון, אולם ניצלה את הבמה על מנת להגן על מדיניות ראש העיר. ככה לא מציבים אלטרנטיבה שלטונית.

 

החינוך המיוחד גם נפגע

 

פעילת הציבור ויו"ר תנועת "תושווים" נורית טופז ציטטה אמהות מתוסכלות שלא קיבלו יחס ראוי לדבריה, לאחר מכן אריה מימון העיר לה ואמר שלא דיבר אליה ולא איתה. טופז הוסיפה: "המצב באשדוד לא נתפס, אנחנו בסיוט. הסקר שעשתה העירייה לא כלל את החינוך המיוחד שנמק בבית. ילד מיוחד מתעורר למציאות אחרת ולא יודע איפה הוא ילמד, המציאות הזאת חייבת להשתנות".

 

אחת האמהות בחינוך המיוחד אמרה: "מצב הקפסולות גורם לרגרסיה גדולה. יש לי ילדה עם אוטיזם אשר ממעטת לאכול, היא חווה ירידה במשקל חמורה ביותר. היא מתחת לאחוזון ואנחנו במעקב גדילה נאבקים על כל גרם. היא חזרה שלא לשלוט בסוגרים שלה, חבל לנו לראות אותה נובלת כך. לא מגיע לנו סבל נוסף".

 

דפנה כהן, דוברת תנועת המושבים, תושבת העיר אשדוד ואמא לילד בבי"ס ארזים, פנתה לאריה מימון באכזבה: "מדובר בהתנהלות מבזה של עיריית אשדוד. עצוב לי להיות פה, אני אמא לשלושה ילדים ושניים מהם כיתה ב+ה לומדים בקפסולות 2-3 פעמים בשבוע. אתם 15 שנה ובי"ס לא כשיר להתנהל, בית ספר ארזים. העברתם אותנו לרובע המע"ר ושם הם לומדים פעמיים בשבוע. הילדים שלי מסכנים, אריה מימון ביקש מאיתנו לומר תודה ואני שואלת על מה? יבנה ואשקלון חזרו. אני מנהלת מערך דוברות לאומי מהבית בגלל המצב בעיר שלי. הגיע הזמן לתת מענה לילדים שיזדקקו לעזרה בעתיד בגלל המצב שיש היום באשדוד. הורים מוותרים על ימי עבודה, מפוטרים. המורים נמצאים בזומים קשים ומי שבא לפה אלה הורים חזקים עם רכב. מה עם ההורים השקופים שנמצאים בבית ואין להם אפשרות לבוא לפה?".

 

ענת מימון אמא לשלושה ילדים ויור בית ספר קשת: יושבים פה חברים שלי מהנהגת ההורים העירונית. אני רוצה להשמיע קול אחר. נראה שאצלנו בעיר עסוקים בלהחליש במקום לחזק את התושבים. אצלי נותר מצב שיש לי שתי שכבות שלומדות פעמיים בשבוע. 4 ימים ילדים נשארים בבית לבדם, חשופים לאזעקות. ביקשנו פתרונות לא קיבלנו. ביקשנו למידה היברידית, שתהיה לילדים איזהשהי מסגרת…. בית הספר שלנו מזין בית ספר תיכון. נזכיר שהם מדור הקורונה ועדיין לא התגברו על הפערים שכבר נוצרו… אנחנו משלמות אלפי שקלים- כי יש לנו אמצעים למורים פרטיים מידי חודש.הילדה שלי בכיתה ט' יושבת פה לידי. אותרה כמצטיינת של מערכת החינוך אבל יש ילדים שיפלו בין הכיסאות ולא קל להם. היה ראוי שראש העיר היה מכנס את ההורים ולא יוצרים סקרים ושמוע את מצוקות ליבם ומנסה לשמוע אותם. דרושה לקיחת מנהיגות".

 

ח"כ משה (קינלי) טור-פז, סיכם: "אני מתבאס. עצם העובדה שאנחנו צריכים לקיים דיון כזה על אשקלון לפני שבוע ועכשיו על אשדוד. עצם העובדה שאנחנו לא מצליחים לתת לעיר בטחון ויכולת ללמוד כסדרה אומר משהו עלינו חברים הכנסת והמדינה. עיר כמו אשדוד לא צריכה ללמוד בקפסולות ובמשמרות".

 

צפו ביו"ר ועד העובדים בעיריית אשדוד איריס נפתלי מוצאת מאולם הישיבה ע"י סדרנים לאחר שביזתה את הדיון בצעקות בלתי פוסקות:

 

אמר לאריה מימון: "אני מבין ממך שהכל ורוד באשדוד". יו"ר הדיון, ח"כ אברהם בצלאל (ש"ס)

"כשאהיה ראש העיר, אני שולח את אריה מימון הביתה"

 

המועמד לראשות העיר ברק סרי, הגיב בחריפות להתנהלות של אריה מימון בדיון המיוחד בכנסת, שלא הוסיף כבוד לעיריית אשדוד ובטח שלא לעצמו:

 

"צפיתי נדהם בדיון הכנסת על מצוקת ילדי החינוך שהפך ל"מופע אימים" של מי שמתיימר לעמוד בראש מערכת החינוך של ילדינו מעל לעשור, ותפסתי את הראש. לא חינוך ולא דרך ארץ. מילא לסלף עובדות, אבל לדבר בכזאת עזות מצח להורים שהגיעו לדבר מדם ליבם? אחת הפעולות הראשונות שלי בתור ראש העיר של אשדוד תהיה לבצע חריש עמוק במערכת החינוך העירונית, ולאדם כמו אריה מימון בוודאי שלא יהיה בה מקום".

 

ולעצם העניין: ראש עירייית אשדוד הנוכחי לסרי החליט לקיים את מתווה הקפסולות בחינוך באשדוד, בניגוד לכל הגיון ובכך מונע מאשדוד לשוב לשגרה. כל הערים השכנות שבו לשגרה, כולל אשקלון, שספגה הרבה יותר רקטות מאשדוד. ההחלטה של לסרי פוגעת קשות בתלמידי אשדוד נפשית ופוגעת בהורים שנאלצים להיפגע במקומות העבודה שלהם וחלקם קורסים כלכלית. לסרי חייב להחזיר את אשדוד לשגרה עם כל הזהירות המתבקשת. העובדה שבמשך 15 שנות כהונתו לא דאג למיגון חלק גדול ממוסדות הלימוד היא שערורייה גדולה שחייבת עוד להיבדק. רק כעת, יותר מ-100 ימים לאחר תחילת המלחמה הקשה, לסרי מתחיל לפעול למיגון. זה אבסורד וכישלון גדול."

 

לקראת סיום, אריה מימון התחייב להגיש לועדה תוכנית לחזרה לשגרה מלאה עבור כל ילדי אשדוד, עד סוף השבוע.

imageעוד כתבות

baner

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

15:21 | 11/06/2024
baner

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

09:04 | 11/06/2024
baner

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

18:03 | 10/06/2024
baner

‏סיגריות במסווה של מאפים: מכס אשדוד סיכל ניסיון הברחה גדול

09:19 | 10/06/2024
baner

צפו: נהגים מסוכנים נעצרו בסופ''ש בפעילות משטרתית

14:31 | 09/06/2024
baner

המעפילים 42: הדיירים תוהים מי יציל את הבית שלהם?

11:07 | 09/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

יניב יוסיף-אור

15:21 | 11/06/2024

sss

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

יניב יוסיף-אור

09:04 | 11/06/2024

sss

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

מאור לוי

18:03 | 10/06/2024

imageעוד כתבות

baner

זהירות, זיהום בים: דליפת שמן של דוברה אמריקאית, שנגררה מעזה אותרה מול חופי אשדוד

15:21 | 11/06/2024
baner

רס"ן טל פשבליסקי ז״ל שגדל באשדוד נפל בקרב ברפיח

09:04 | 11/06/2024
baner

עתיד יקר: תעריף הארנונה באשדוד יזנק ב-7 אחוזים בשנת 2025

18:03 | 10/06/2024
baner

‏סיגריות במסווה של מאפים: מכס אשדוד סיכל ניסיון הברחה גדול

09:19 | 10/06/2024
baner

צפו: נהגים מסוכנים נעצרו בסופ''ש בפעילות משטרתית

14:31 | 09/06/2024
baner

המעפילים 42: הדיירים תוהים מי יציל את הבית שלהם?

11:07 | 09/06/2024
WordPress Ads