על הבמה ועל המסך: חן טטרו חולמת בגדול

תזכרו את השם: חן טטרו האשדודית, שנה רביעית בלימודי קולנוע ומשחק ב"ספיר" – כבר הספיקה להשתתף בלא מעט הפקות, סרטי סטודנטים והצגות, ובמקביל חוזרת לאשדוד להתנדב בפיתוח פרויקטים חברתיים למען העיר שאותה היא כל כך אוהבת במסגרת מרכז "כיוונים". כותבת ומפתחת סדרה מקורית משלה המבוססת על חוויות מהטיול בדרום אמריקה, ולא מפסיקה להגשים את כל החלומות שלה: "מקווה שעוד תשמעו ממני"

image 2270 imageתגובות imageהדפסה
article

מפוצצת כישרון וחדורת מטרה להצליח. חן טטרו (צילום: חן חג'ג')

"איסוף צדפים בחוף הים", זה מה שחן טטרו שולפת כשאני שואלת אותה ספונטנית על זיכרון ילדות באשדוד… חן נולדה וגדלה כאן, ילדה בכורה לאמא אחות מוסמכת ואבא עובד תע"ש, יחד עם אחותה שקטנה ממנה בשנה וחצי בסה"כ, אותה היא גם מחשיבה בתור החברה ה"בסטי" שלה. "היא מזל דלי ואני מזל אריה, אז אסטרולוגית זה מאוד מסתדר…" היא מסבירה.

בתור ילדה היא זוכרת שאהבה להניח ראשה על ידיה לחלום, ולרחף במחשבות…"אני זוכרת שממש מגיל קטן הייתי בורחת למה שהיה עושה לי טוב, גם אם זה בא על חשבון הלימודים".

 

"אני גדלתי בבית מאוד שמח ואנרגטי, אני ביחסים מעולים עם ההורים שלי, אני זוכרת שאמא שלי הייתה לוקחת אותנו לחוף לאסוף צדפים והיינו עושים מזה שרשראות, הילדות שלי הייתה סופר פשוטה ותמימה… הייתי יוצאת בחוץ לשחק עם חברים או מסתובבת בקניונים.. פעם היתה את התמימות הזאת, או שהיא עדיין קיימת, פשוט אני זאת שגדלה".

 

 כאשר חן הייתה תלמידת תיכון במקיף ד', למדה במגמת תיאטרון אצל נחום ישראלי ושם לראשונה היא נחשפה לעולם המשחק והבמה, וכ"רעם ביום בהיר" הבינה כי זה התחום המקצועי בו היא רוצה לעסוק בחיים.

"האמת שזה היה חלום ישן של אמא שלי כלפי עצמה, ללכת ללמוד משחק , אבל לא כך רצה הגורל עבורה והיא הגשימה את עצמה דרכי", היא משתפת.

"שם בתיכון הבנתי שאין דרך חזרה, וזה הולך להיות המקצוע שלי בחיים ומכאן השאיפה להיות שחקנית ולעסוק בזה, אני מאוד חדורת מטרה".

במסגרת התיכון השתתפה גם בתיאטרון ״ברמוזה״ בניצוחם של ג׳רום הרוש ומירב אלבז האגדיים והופיעה במופעי ליצנות רחוב ובפסטיבלים ברחבי הארץ ואפילו בעיר שלנו באשדוד ב"פסטיבל פסלים חיים" ברוגוזין המתקיים בכל שנה ובמופעי העצמאות. "ההתנסות בתיאטרון חזקה אצלי את האהבה לעולם הבמה והמשחק"

 

 

הטיול בדרום אמריקה והחיבור ליופי בפשטות 

 

לאחר שירות צבאי כתצפיתנית בגבול מצרים-סיני, החליטה לטוס לדרום אמריקה לטיול התאווררות רגע לפני חזרה להמשך מרוץ החיים "השירות שלי היה מאוד מיוחד ומשמעותי, אמנם באמצע המדבר, אבל במקום שבו הייתי לגמרי מבודדת מהעולם הרגשתי הכי בבית שיש, ועל כך אני מודה כל יום ושזכיתי בחברים לעולמים". שם, היא אומרת "נפתחו להם כל הצ'אקרות וראתה עולם":

"החלטתי שאני רוצה להנות מהחיים, לטייל… לראות ולחוות את העולם.. .הוא כל כך יפה. אני חיפשתי אחרי מה שעושה לי טוב והבנתי שזה קודם כל ולפני הכול בחיים, להיות בסיפוק עצמי והנאה".

בדרום אמריקה הסתובבה במקומות נידחים, חלקם עונים להגדרה של "עולם שלישי", אולם דווקא שם הצליחה להתחבר אל היופי שבפשטות. "יש מקומות בברזיל שאני חושבת שאי אפשר אפילו לקרוא למקום שהם גרים בו כראוי למגורים בכלל… אבל בשבילם –  זה הבית. בבוליביה אנשים חיים בתת תנאים ..בבקתות. אני אהבתי והתאהבתי בפשטות הזאת בחיים האלה, לא דרוש הרבה לאדם כדי להיות שמח ולראות את היופי שהטבע יכול להביא לנו, הטיול היה לגמרי נחוץ עבורי, כי הוא חידד לי כמה אני רוצה לעסוק במה שגורם לי טוב בחיים, אחרת – בשביל מה אני קיימת כאן?".

 

 

 

לימודי משחק וקולנוע במכללת ספיר

 

לאחר הטיול והחזרה לארץ, חן הלכה עם הלב ונרשמה ללימודי משחק במכללת ספיר, משתייכת למחזור השני ללימודי קולנוע ומשחק וכעת כבר נמצאת בשנת הלימודים האחרונה, וזכתה לעבוד כבר עם בימאים ומורים למשחק כמו שלומי אלקבץ, רני בלייר, אסתי זקהיים, שחר רוזן ודני גבע.

 "אני אוהבת להיות בדמות כנראה, ככה אני מצליחה להביא את עצמי לידי ביטוי. אני משערת שבתור ילדה קטנה –  לא הרגשתי שאני מצליחה לבטא את עצמי בצורה שהכי רציתי, ולכן אני מרגישה שבתור דמות במחזה או בהצגה –  אני יכולה ללבוש "עור חדש", שדרכו אני אוכל להסתכל על העולם באיזו צורה שאני ארצה, ובהמשך אולי גם לשנות את התפיסה אצל אנשים אחרים. "

 

"הרבה פעמים בלימודים אני תוהה לעצמי, שזה אולי בסך הכל טקסט ודמות  שלובשים ופושטים כל פעם מחדש, אבל בשבילי מדובר לגמרי על מקצוע לחיים".

במסגרת הלימודים במכללה, חן נחשפה והתנסתה גם בעולם הצילום ועריכת הוידאו: "אני ממש התאהבתי בזה ואני גם עוזרת לחבריי הסטודנטים בעריכת הסרטים שלהם, אני מלהקת לסרטים שהם עושים וגם אחד הסרטים שאני עורכת –  יוקרן בפסטיבל קולנוע דרום שאליו אני גם מלהקת שחקנים."

המורים ואנשי המקצוע שפגשתי בלימודים נתנו לי את הכלים ושיטות המשחק שסללו לי את דרך המחשבה והבניית המשחק שלי, עזרו לי להגיע למקסימום היכולות שלי ואני מאוד ממליצה לכל מי שרוצה ללמוד משחק לגשת לתואר הזה שמקנה לך לא רק כלים שיטתיים לעבודת משחק, אלא גם יכולות התמקצעות בתחום ההפקה, הבימוי, כתיבה, צילום ועריכת וידיאו".

 

sss

"בשבילי טקסט ודמות- זה מקצוע". טטרו בתמונה מתוך אחת ההפקות המצולמות

לומדת, מופיעה, יוצרת וגם – מתנדבת

 

חן הספיקה לשחק כאחות בסרט  לצד השחקנית יפית אסולין (מי שגילמה את "מירי" מהסדרה "זגורי אימפריה", "יפה" ב"ישמח חתני" ועוד..). "זאת הייתה חוויה מקצועית מרגשת עבורי, לשחק לצד שחקנית מנוסה ומוערכת כמוה".

בנוסף, היא שיחקה לאחרונה בסרט פיצ'ר של אפרת כורם שנקרא בשם "מפתח הלב", שייצא בקרוב לאקרנים.

 

"אני חייבת לגלות לך משהו…., אני עובדת עכשיו על פיתוח סדרה מקורית משלי, בהשראת אירוע שקרה לי בטיול בדרום אמריקה"

 

נו אני כבר במתח…

 

"כשטסתי לשם קרה לי מקרה לא נעים עם השותפה שטסתי איתה. היא פשוט "דפקה לי קטע" והשאירה אותי לבד. זה ביאס, אבל החלטתי לעשות מהלימון לימונדה, בזכות הפרידה הזאת הכרתי 4 בנות חדשות, כל אחת התפצלה מהשותפה שהייתה לה בתחילת הטיול – והפכנו לקבוצה חדשה ומגובשת."

 

"הסדרה שאני כותבת מבוססת על החוויות שקרו לי שם בטיול הזה: כל מיני דרמות, תככים, מזימות ורומנים. סדרה מאוד מעניינת שאני מאוד מקווה שבעזרת הכלים שקיבלתי בלימודים שלי אני אוכל לממש אותה ולהוציא אותה להפצה.  דרום אמריקה הייתה חלק מאוד משמעותי בחיים שלי, הייתי אז בזוגיות שהטיול איתגר גם אותה מאד, זה היה לי מאוד קשה אך עם זאת גם מאוד מאתגר. הייתי כל כך רחוקה מהבית והרגשתי שזה המקום שאני צריכה להיות בו כרגע כדי להבין איך אני ממשיכה מכאן את הדרך".

 

צילום:חן חג'ג'

 

"בקטע מקומי" : קידום פרויקטים עירוניים במרכז כיוונים

 

בנוסף, חן מקדמת פרויקטים עירוניים שייצאו לדרך בקרוב במסגרת מלגה הנקראת "בקטע מקומי" שבמרכז 'כיוונים', הפועלת לטובת טיפוח האורבניות והעשרת העיר הן מהפן האומנותי והתרבותי והן מהאלמנט הסביבתי והחברתי.

מדובר בקבוצה של סטודנטים וחבר׳ה צעירים שפועלים יחד בגיבוש קבוצתי ונפגשים ליצור רעיונות על מנת לדאוג לטיפוח ופיתוח ההוויה והסביבה בעיר,  "בכדי שלנו התושבים יהיה יותר כיף ונעים פה – כי אין על אשדוד", היא אומרת.. "אני כל כך אוהבת את העיר הזאת ושמחה על כל הזדמנות שיש לי לתת יד בעשייה לטובת העיר וקידומה".

 

איפה את בעוד 5 שנים מהיום?

 

"אני מאמינה שאני אהיה שם מוכר בתעשייה, ויעריכו אותי על סמך העבודה והעשייה שלי. אני שואפת גם לפרוץ לא רק בארץ אלא גם בחו"ל, להגיע למסכי הקולנוע והטלוויזיה הגדולים ולהיות מוערכת על סמך העבודה והפרפורמנס שלי.

"החלום זה להצליח לגעת ולשנות לאנשים משהו בתפיסת העולם שלהם ולתת תקווה לכל אחד דרך כל דמות שאקבל אליי, להצליח להיות לכמה רגעים בעור אחר ופנים אחרות שלא תלויות במרחב הזמן או המציאות, זה משהו שיש בו קסם מבחינתי וזה שווה זהב ולכן אני אתחיל מעצמי ואנסה לשאוף לתת את כל כולי ולקבל את ההזדמנות הזו וכשהיא תגיע – לאחוז בה בשתי ידיים ומשם להתרומם. אני מקווה להמשיך ולהתפתח בתחום שלי, לקדם את עצמי ואחרים להגשמת החלומות והמטרות שלהם ולהביא גאווה רבה לעיר אשדוד".

 

 מה עם זוגיות?

 

"כרגע אני רווקה, אבל מקווה שבעוד 5 שנים כבר תהייה לי משפחה, בעל אוהב וילדים … אני מחכה ל"חבר הכי טוב שלי" , שירצה להישאר איתי כל החיים ויסבול אותי כל החיים…."

 

 

מהי אשדוד עבורך?

 

"אשדוד לדעתי היא העיר הכי טובה שיש,  מבחינתי יותר מתל אביב. יש בה הכל מהכל . העיר התפתחה בשנים האחרונות, מבחינה קולינארית, תרבותית, תיירותית, ברים ומסעדות…"

 

"הייתי רוצה שגם אחרים יסתכלו על הפוטנציאל העצום שיש בה. היום אני עובדת דרך מרכז 'כיוונים' על כמה פרויקטים שבקרוב גם ייצאו לאור אבל אין לי ספק כי הם יקדמו את הקהילה, יפריחו את השממה.

"אני מאוהבת בעיר הזאת, וחולמת להישאר ולהקים כאן את הבית והמשפחה שלי בעתיד"

imageעוד כתבות

baner

תרמתם לויצו? לא בטוח שהתרומות שלכם יגיעו לאן שצריך

18:01 | 24/04/2024
baner

המשוררת האשדודית דלית בת אדם הלכה לעולמה

06:48 | 24/04/2024
baner

על רקע גל החום הצפוי: מד״א בהנחיות מיוחדות

06:18 | 24/04/2024
baner

מוטי מלכא עוזב את המשכן לאומנויות: "יוצא לדרך חדשה-מהפכה עושים באהבה"

10:18 | 22/04/2024
baner

יוצאים לביעור חמץ? צוותי הכבאות ערוכים למענכם

09:08 | 22/04/2024
baner

קבלת שבת - קורל אסולין

17:00 | 19/04/2024

imageהמלצות נוספות

sss

תרמתם לויצו? לא בטוח שהתרומות שלכם יגיעו לאן שצריך

‫חן בוקר‬‎ אמר

18:01 | 24/04/2024

sss

המשוררת האשדודית דלית בת אדם הלכה לעולמה

‫חן בוקר‬‎ אמר

06:48 | 24/04/2024

sss

על רקע גל החום הצפוי: מד״א בהנחיות מיוחדות

‫חן בוקר‬‎ אמר

06:18 | 24/04/2024

imageעוד כתבות

baner

תרמתם לויצו? לא בטוח שהתרומות שלכם יגיעו לאן שצריך

18:01 | 24/04/2024
baner

המשוררת האשדודית דלית בת אדם הלכה לעולמה

06:48 | 24/04/2024
baner

על רקע גל החום הצפוי: מד״א בהנחיות מיוחדות

06:18 | 24/04/2024
baner

מוטי מלכא עוזב את המשכן לאומנויות: "יוצא לדרך חדשה-מהפכה עושים באהבה"

10:18 | 22/04/2024
baner

יוצאים לביעור חמץ? צוותי הכבאות ערוכים למענכם

09:08 | 22/04/2024
baner

קבלת שבת - קורל אסולין

17:00 | 19/04/2024
WordPress Ads