בא להציל: ברנרד כהן מתמודד לראשות ועד עובדי עיריית אשדוד

ביום רביעי הקרוב יתקיימו הבחירות לתפקיד יו"ר וועד עובדי עיריית אשדוד וכ-3,000 עובדי עירייה בעלי זכות הצבעה יצאו להצביע. ברנרד כהן הוא היחיד שמעז לקרוא תיגר על "שדרת השלטון" בעירייה וכעת מתמודד לתפקיד היו"ר מול איריס נפתלי, מקורבתו של יחיאל לסרי שמכהנת בתפקיד כבר למעלה מעשור: "עובדי עיריית אשדוד הולכים על ביצים ופוחדים. אני מקווה שמאחורי הפרגוד הם יעשו את ההחלטה הנכונה כי רק ככה יהיה להם באמת וועד שיהיה קשוב אליהם ורק שלהם ולא עוד וועד של ההנהלה"

image 757 imageתגובות imageהדפסה
article

ברנרד כהן מתמודד כנגד איריס נפתלי לתפקיד יו"ר וועד עובדי עיריית אשדוד (אלבום פרטי)

לא מפחד: האם יכול להיות כי ברביעי הקרוב, דווקא בבחירות שיתקיימו לוועד העובדים בעירייה, נזכה לראות מהפך?

מי שמבקש להציב אלטרנטיבה לשלטון היחיד של לסריו ומקורביו הוא המציל הותיק ברנרד כהן (56, נשוי+5 וסב לשני נכדים).

 

אמנם כהן, שנולד וגדל באשדוד, למד כאן ב"אורט" ימי ושירת בחיל הים כלוחם ב'סטילים', מתהדר בתואר ראשון בסוציולוגיה ומשאבי אנוש ותואר שני במשפטים (שניהם באונ' בר אילן) –  אבל הוא לפני הכל פשוט איש של ים ואנשים.

 

כהן עובד בעיריית אשדוד משנת 1992 (31 שנים) כמציל בחופי אשדוד והציל מאות אנשים במהלך חייו במסגרת התפקיד, הוא חבר וועד עובדים מכהן ברצף מזה כ-20 שנה ומתמודד שוב על תפקיד יו״ר וועד העובדים של עיריית אשדוד בבחירות שאמורות להתקיים ביום רביעי הקרוב, 10 באפריל.

 

בזמנו הפנוי הוא גם מדריך בטיחות בבתי ספר לילדים על סכנות בים, חובש ונהג אמבולנס בהתנדבות מעל ל-20 שנה במד״א, ואחד מ- 7 בוחני המצילים הפועלים בארץ מטעם משרד העבודה ואם השם או התיאור מצלצלים לכם מוכרים אז כן, כהן מידי יום, מפרסם לציבור הרחב בדף הפייסבוק הפרטי שלו סרטונים ותמונות ומעדכן לגבי מצב הים והדגל בעקביות קרוב ל-15 שנה.

 

כעת הוא יוצא להתמודדות לא פשוטה על תפקיד יו"ר ועד העובדים של העירייה, מול איריס נפתלי החברה בועד 25 שנה ומכהנת בתפקיד יושבת הראש כבר למעלה מעשור.

חשוב להדגיש שמי שנבחר לתפקיד היו"ר הוא מי שמכניס הכי הרבה חברים מהקבוצה שלו לועד- ולא המועמד שמקבל הכי הרבה קולות אישית.

sss

איש של ים ואנשים. ברנרד כהן על החסקה

אווירת פחד, איומים בקרב עובדים, התנהלות תמוהה של ועדת הבחירות

 

כהן לא שותף לפחד שלטענתו אוחז ברבים מעובדי העירייה – והוא מטיח ביקורת על ההנהלה הקיימת.

כך למשל הוא מספר כי בניגוד מוחלט לחוק, אחת מחברות הוועד (רויטל יצחק) מפרסמת דברי הלל לגב׳ נפתלי ברשת הפייסבוק, בניגוד לתקנון.

בנוסף, כהן מציין כי בתפקיד היו״ר של הוועדה עומד אבי לוי (מנהל להקת הריקוד "אביבים") הכפוף ישירות לגב' נפתלי, שהיא המנהלת שלו, ויש כאן ניגוד עניינים לכאורה.

 

בהכרזה על קיום הבחירות לוועד עובדי העירייה נתנו רק ארבעה ימים להגשת מועמדות ולאחריהם סגרו את האפשרות. מעבר לזה הוכרזו 7 חברי וועדת בחירות שכולם מטעמה של איריס נפתלי ואפילו לא אחד מהצד של כהן לבקשתו. זאת ועוד החליטו להקטין את הוועד מ-9 ל-7 חברים.

 

בשבוע האחרון, בעת שכהן היה בהשתלמות מצילים באילת כחובה מתוקף תפקידו במשך חמישה ימים, גילה כשחזר לאשדוד שבמהירות הבזק תכננו לקיים את הבחירות ביום ראשון, לטענתו כדי שלא יספיק להתארגן בהתאם: "וועדת הבחירות קובעת את המועד אבל הכול כמובן בשליטתה של הגב' נפתלי", הוא אומר.

 

יתרה מכך, באורח "פלא", כחצי שעה בלבד לאחר שהתכנסה וועדת הבחירות  – הם כבר שיגרו מסמך מסכם, שלדעתו של כהן היה מוכן מראש, כי לא יכול להיות שהם ישבו והכינו את זה בזמן כה קצר וגם הספיקו לעשות לו תפוצה רחבה (המסמך מדבר על לו״ז הבחירות- תאריך הגשת מועמדות, הבחירות עצמן, מועדי ערעורים וכו').

 

אחרי שבוע ימים שכהן פירסם את המספרים בקלפי שוועדת הבחירות קבעה, לפתע מפני שעובדת שהייתה ברשימה שלו הסירה מועמדות (מפאת כבודה הוא בחר שלא לפרט מדוע, כלשונו) הגב׳ נפתלי לקחה את המספר שהיה שלו (8) ושינו את המספר שלו למספר 7.

אי לכך הוא מבקש לחדד: "בהזדמנות זו אני מודיע שאני מספר 7. שלא תתבלבלו וזכרו שגם לכם מגיע משהו שבאמת יידאג לכם. מיצינו את ההתנהלות הזו של אפס ניקיון כפיים. מספיק".

 

"בקלפי העובדים ניצבים לבדם ואין מצלמות כמו שמפחידים אותם".. אומר ברנרד.  "רק לידע הכללי , זה מעשה פלילי ואסור על פי חוק, אז שלא יחששו לרגע שיש מצלמות, ויצביעו לפי צו מצפונם".

"אפס ניקיון כפיים": המכתב ששוגר במהירות הבזק (מימין) והפוסט התומך של חברת הוועד ליו"רית המכהנת.

 

מה אתה מבקש לשנות?

 

"בראש ובראשונה, אני רוצה לתת לעובדים בטחון שלא יפחדו. הם מבוהלים כל הזמן וזו גם הסיבה שבמשך שנים הם פוחדים לעמוד על הדרישות שלהם. לצערי כיום, ובמשך לא מעט שנים יש תחושה שלהיות עובד בעיריית אשדוד אומר שצריך 'ללכת על ביצים' במסדרונות בעירייה, בחשש שמא ישמעו שהם דיברו רעה על העירייה או "חלילה", מי מהם ניסה לעמוד ולדרוש את הזכויות שלו והכי נורא זה שכולם יודעים שמי שמעז להתלונן או לדבר ולא יישר קו בשתיקה, הפגיעה בו לא תאחר להגיע".

 

 

אם כל כך רע להיות עובד עירייה מדוע לא נוצר שינוי מזה שנים ארוכות?

 

"לראייה- אנשים לא מגישים מועמדות לוועד עובדים, לא מנסים להתמודד בכלל כנגד היו״רית המכהנת מזה למעלה מעשור. יתרה מכך ושלא כחוק – במשך עשור שלם לא התקיימו בחירות לוועד העובדים, כי כל מי שהגיש מועמדות, הסיר אותה לאחר שקיבל מסרים נחרצים שעדיף לו לא להיכנס לזה. הבחירות לוועד אמורות להתקיים כל שלוש שנים. הפעם האחרונה שהתקיימו בחירות לוועד בעירייה היה בשנת 2014, לפני עשור".

 

ומה שונה הפעם? אתה חושב שתצליחו ליצור שינוי?

 

אני וחברי לוועד המכהן מזה כעשור, יואב הרוש החלטנו שאנחנו לא מאמינים בדרך של היו"ר איריס נפתלי ורוצים לשנות כמה דברים בעירייה: להיות וועד נטו לעובדים, לא של אדם אחד ולא של הנהלת העיר. נכון לעכשיו בעשר שנים היו אולי 3-4 ישיבות וועד. היא מתנהלת לבד מול מנכ״ל העירייה אילן בן עדי וחורצת החלטות עם עצמה. כך למשל, החליטה הגברת כי על אף שאמורים להיות 9 חברי וועד, יהיו בקדנציה הנוכחית רק 7 חברי וועד".

 

בבחירות האחרונות לראשות העיר, על אף הטענות הרבות של התושבים ושל עובדי העירייה עצמם – הם לא יצאו כלל להצביע בקלפי. אתה חושב שהבחירות לוועד ייראו אחרת?

 

״אני לא מתערב בנושא הפוליטיקה המקומית של ראשות העיר, זה לא מעניין אותי, אני פה מגיש מועמדות לתפקיד יו״ר וועד העובדים. אני חושב שיש לנו אנשים ועובדים טובים בעירייה שמגיע להם ייצוג טוב ואמיתי ואין סיבה להמשיך ולכפות עליהם או לקבוע להם במה או במי הם יצביעו וממש לזלזל באינטליגנציה שלהם שמנסים לקבוע את קולם. העיר שלנו יפה ויש לנו חופים מדהימים, אני אשמח שנעבוד כולנו בהרמוניה ונשמור על הזכויות של כל אחד ואחת, בכבוד ומקצועיות. האנשים שמתמודדים איתי הם אמיצים וטובים וזה לא מובן מאליו שבסיטואציה הנוכחית הם הסכימו לקום להרים את הדגל ולהתמודד מול הוועד המכהן".

מרבה להתנדב ולהרצות בקהילה. ברנרד כהן

 

איך אתם מעריכים את הסיכויים שלכם הפעם?

 

"אני יכול לומר שהעובדים מאוד אוהבים את הקבוצה שלי ורוצים אותי כיו״ר. מנגד, לצערי הם מאוד מפוחדים ומאוימים לכאורה. מה ינצח? אני מקווה שהפחד לא ידברו עליהם כשיהיו לבד מאחורי הפרגוד ויעשו את ההחלטה הנכונה כי רק ככה יהיה להם באמת וועד שיהיה קשוב אליהם ורק שלהם ולא עוד וועד של הנהלה".

 

אם לא תיבחר, מה תעשה?

 

״אני בעבודה שלי כרגיל ועובד כמציל לכל דבר. אני חושב שההזדמנות הזאת בבחירות הנוכחיות זו הזדמנות שלא תהיה להם לשינוי עוד הרבה שנים קדימה. מעטים האמיצים לעמוד מולם".

 

יו"ר ראש ועד העובדים הגב' איריס נפתלי בחרה שלא להגיב לדברים.

"עובדי עיריית אשדוד, אם אתם רוצים שינוי - שימו את המספר 7 בקלפי". ברנרד כהן

קבוצת המועמדים לוועד בראשות ברנרד כהן שמבקשת להביא אלטרנטיבה.

imageעוד כתבות

baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

יניב קקון לראש העיר: מה מסתירים מהציבור?

09:24 | 27/03/2024
baner

בסוף החודש: הכיכרות בעיר יאורו בכחול להגברת המודעות לסרטן המעי הגס

16:37 | 26/03/2024

imageהמלצות נוספות

sss

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

מערכת אשדודי

20:52 | 13/05/2024

sss

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

‫חן בוקר‬‎ אמר

20:31 | 17/04/2024

sss

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

‫חן בוקר‬‎ אמר

18:58 | 17/04/2024

imageעוד כתבות

baner

לסרי מקיים הבטחות: פרויקט הצעירים בסיטי יוצא לדרך

20:52 | 13/05/2024
baner

רגע לפני הצבעה על התקציב: חבר המועצה יניב קקון בקריאה לכלל חבר המועצה

20:31 | 17/04/2024
baner

ישיבת המועצה בשידור 'פיראטי': חבר המועצה עמירם בן זקן בלייב

18:58 | 17/04/2024
baner

חיסול פסטיבל או חיסול חשבונות? בוטל תקצוב פסטיבל "מדיטרנה"

13:39 | 11/04/2024
baner

יניב קקון לראש העיר: מה מסתירים מהציבור?

09:24 | 27/03/2024
baner

בסוף החודש: הכיכרות בעיר יאורו בכחול להגברת המודעות לסרטן המעי הגס

16:37 | 26/03/2024
WordPress Ads