לאחר המוות הטרגי: הגיע מכתב התודה למיילדת באסותא

בשבוע שעבר נהרגה שושנה גלושטיין ז"ל יחד עם שתי בנותיה הקטנות בתאונה הקטלנית בירושלים. כחודש לפני מותה, היא מצאה במהלך שיפוץ הבית מכתב ושי שהכינה לפני שלוש שנים עבור המיילדת שלה בבית החולים אסותא אשדוד - אולם שכחה, וכעת - החליטה לשלוח סוף סוף.. אלא שלמרבה הצער, התרחש האסון והמכתב והמתנה הגיעו בצירוף מקרים מצמרר אל המיילדת בזמן השבעה של שושנה ובנותיה זכרונן לברכה

image 285 imageתגובות imageהדפסה
article

המתנה והמכתב שהכינה שושנה למיילדת (צילום: בית החולים הציבורי אסותא אשדוד)

שושנה גלושטיין, בת 40 מאופקים שהייתה בהריון מתקדם, נהרגה יחד עם בנותיה הקטנות, חיה שרה בת ה-7 וחנה בת ה-3, בתאונת דרכים קטלנית ברחוב שמגר בירושלים בחמישי שעבר. מתחקיר האירוע עלה שהן נדרסו על ידי אוטובוס אגד תקול שהתדרדר ועלה על המדרכה, ושהנהג לא היה בתוך האוטובוס.

 

בחודש האחרון של חייה, מצאו שושנה ובעלה במקרה מתנה עם מכתב שהתכוונו לשלוח לפני שלוש שנים למיילדת של ביתם חנה -רונית הרץ, מבית החולים אסותא אשדוד. שושנה ז”ל החליטה לשלוח את החבילה למיילדת באיחור של שלוש שנים, ומאז התרחש האסון הנורא. החבילה הגיעה בזמן השבעה של שושנה, והמיילדת לא נותרה אדישה לאירוע המצמרר: “זו סגירת מעגל שהרעידה את כולנו”.

 

“אני זוכרת ששושי התקשרה אליי במוצ”ש ואמרה לי שהיא עם צירים ומתלבטת אם לבוא”, שחזרה הרץ, מיילדת בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. “אמרתי לה שתבוא ובאמת ככה היה והיא הגיעה ואני יילדתי אותה. האירוע נגמר והכל היה בסדר. לפני יומיים כשהייתי בחופשה בצפון פתאום בעלי מתקשר אליי ואומר לי ‘את לא מבינה מי התקשר אליי עכשיו – התקשרו אליי ממשפחת גלושטיין ואמרו שהם כבר העבירו לנו חבילה דרך מכר משותף לפני שבוע, ושאלו אם החבילה הזו הגיעה'”.

sss

מכתב התודה המצמרר (קרדיט: אסותא אשדוד)

“בעלי נסע למכר המשותף לקחת את החבילה ופתח אות. הוא גילה שזה משושי גלושטיין, שמסתבר שזו מתנה שהיא הכינה לי מיד אחרי הלילה של הלידה. היא כתבה מכתב ורצתה לשלוח אותו אבל זה נתקע באמצע ונכנס לתוך הבלאגן של הבית. כשהם עשו שיפוץ בבית היא גילתה את המכתב והחליטה שהיא חייבת לסגור מעגל ושהיא לא השלימה את מה שהיא התחילה. כנראה שזה נשלח ממש סמוך לתאונה שהיא נהרגה בה. זה הגיע תוך כדי השבעה וסגר בעצם את המעגל הזה. זה הגיע אתמול וזה הרעיד את כולנו. אני חושבת שזה משהו מאוד חזק, זה נותן ממד נוסף להבין מה זה החיים האלה, אני מסתכלת על הכרת הטוב, הצורך הזה להודות ולהכיר טובה אני חושבת שזה משהו ענק. זאת הייתה שושי, זאת היא תמיד ידעה להודות מתי שצריך. המסר כאן הוא מאוד חזק. חשבתי על זה הרבה מאז שזה קרה”, סיכמה הרץ.

אחראית חדר לידה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד טלי בן ואליד, סיפרה על הקשר המיוחד בין מיילדות לאימהות אותן הן מלוות ברגעים שהן יזכרו תמיד: “למיילדות הזכות ללוות יולדות ברגעים המשמעותיים ביותר בחייהן תוך הבאת חיים חדשים לעולם ועל כן מתחדדת ההבנה על חשיבות קידוש ושמירת חיי אדם. הסיפור הנוכחי מעיד על השבריריות והטלטלה באובדן חיי אדם, כולי תפילה כי על כולנו לעשות מאמץ לשמור על כולנו ועל הסובבים אותנו כל יום”.

 

imageעוד כתבות

בודק...