מנהיג מלידה: אדר אוואט קשרה של הפועל אדומים אשדוד בראיון מיוחד

בחודש הבא (חודש אדר), אדר אוואט שחקנה של הפועל אדומים אשדוד יחגוג את יום הולדתו ה-26. הקשר שחזר לקדנציה שנייה במועדון המדשדש עמוק בתחתית הליגה הלאומית, מצא את עצמו מקבל את תפקיד המנהיג בחדר ההלבשה בתוך סיטואציה מורכבת במיוחד. בראיון לאתר 'אשדודי' הוא מספר על ההסתגלות למצב ("השחקנים צריכים את הדחיפה שלי בעיקר ברגעים הקשים"), על החזרה לבית האדום שנמצא בנק' שפל ("לא חשבתי פעמיים כשקיבלתי את הפנייה מההנהלה"), וגם על הסיכויים לדעתו של הקבוצה לשרוד: "יש מספיק משחקים ובטוח שנוכל לצמצם פערים".

image 1056 imageתגובות imageהדפסה
article

אדר אוואט בראיון מיוחד (מדיה אדומים אשדוד)

החיבור בין מועדון הכדורגל של הפועל אדומים אשדוד לבין השחקן אדר אוואט הוא טבעי לחלוטין. הקשר המחונן ידע בקדנציה הקודמת שלו במדים האדומים רגעים מאושרים על הדשא, כולל עליית ליגה ומקום רביעי בלאומית, אבל גם רגעי משבר גדולים בהם הקבוצה הייתה תחת עננה של חוסר ודאות בעונה שעברה, עם הטירוף אותו חווה המועדון תחת ההנהלה הקודמת.

 

לפני שלושה שבועות חזר אוואט הביתה אחרי גלות קצרה בבני יהודה וגילה שאם בעונה שעברה הוא היה שחקן מן המניין בסגל שכלל צעירים רעבים לצד וטרנים מוכרים, הפעם הוא כבר מגיע להיות המנהיג.

 

הקבוצה עצמה הפסידה 4:1 במשחק הליגה האחרון למועדון ספורט כפר קאסם ולמרות המרחק של 17 נקודות מחוף מבטחים כשנותרו עוד 42 נקודות בקופה, אדר, בנו של רוני אוואט שחקן הכדורגל בעבר ומאמן הכדורגל כיום, לא מתרגש מהלחץ שמונח על כתפיו:

 

"זה לא משהו שהוא חדש לי. כל השנים הייתי קפטן גם בשנתיים שהייתי בנוער של מ.ס אשדוד. תמיד בתור קפטן אתה לוקח יותר מנהיגות ויותר דומיננטי בחדר הלבשה וגם על הדשא. גם בנס ציונה הייתי דומיננטי גם עם המבוגרים של הקבוצה וידעתי להגיד את מה שיש לי בלי לעשות חשבון לאף אחד". מספר אוואט.

 

"בכל קבוצה שהייתי, גם כשהייתי יותר צעיר, יש שחקנים בני 19-20 שיודעים לקחת מנהיגות. זה נכון שחסר לנו הרבה ניסיון ויש שחקנים לא בשלים מדי ואני כן חושב שהיה צריך אולי לנסות לצרף עוד כמה שחקנים מבוגרים לסגל כדי שיוסיפו מהניסיון וגם שיכוונו אותם. עונה שעברה היו צעירים כמו איתמר נוי, חמזה מוואסי וניר חסון שהתקדמו הלאה וגם היה שלד של שחקנים מנוסים כמו אבי מלכה, עופר ורטה ואחרים שמשחקים הרבה שנים בליגות האלה וידעו לא רק להשפיע על הדשא, אלא גם להנהיג את יתר השחקנים גם בחדר ההלבשה. אני לא חשבתי פעמיים כשקיבלתי את הפנייה מההנהלה".

 

sss

אבי מלכה במדי הפועל אדומים אשדוד בעונה שעברה. העונה יש מחסור בשחקנים עם ניסיון כמו שלו (רז זהבי, מדיה אדומים אשדוד)

להתחיל את העונה עם קוף על הגב

 

עד כמה הבנייה הזו של הקבוצה פגעה בה לדעתך?

 

"ברור שהייתה בנייה עם רעיון מסוים בתחילת העונה, שנעשתה גם כדי להתאים למסגרת התקציב, כי ממה שאני יודע זה לא אותו תקציב של עונה שעברה וזה גם חלק מהעניין. גם מינוס 12 נקודות לפתוח אתו זה חתיכת קוף לסחוב על הגב. רק לראות את המינוס בטבלה ואתה יודע שלא משנה מה, לפחות עד מחזור 10-12 אתה תישאר במקום האחרון. רק קבוצות בודדות ועוצמתיות כמו מכבי נתניה למשל ידעו לצאת מבור כזה".

 

זה לא סוד שהקבוצה נראית קרובה מתמיד לליגה א'. אתה רואה סיכוי שבכל זאת תשרדו?

 

"אני לא אשקר, אני לא מעט שנים בליגה הזו ויודע את הסיטואציה ומה הסיכויים. כספורטאי  – כל עוד יש סיכוי אני אמשיך להאמין ואין לי ספק שכן יש חומר שחקנים טוב בקבוצה הזו שיכול להישאר בליגה.

מאז שהגעתי פספסנו כמה נקודות וקיבלנו כמה גולים בדקות האחרונות וזה גם היה לפני כן ואם לא היינו מקבלים את הגולים האלו אז היינו במצב הרבה יותר טוב".

 

מה נותן לכם את ההרגשה שאפשר להאמין?

 

"אני חושב שהליגה השנה היא דווקא די חלשה וזה בעיקר גם מה שגורם לי להאמין בנו. אנחנו יכולים להתחבר ולנצח משחקים וכמובן נקווה שהקבוצות שמעלינו לא יקחו נקודות. בנוסף לזה ולאמונה שיש גם לשאר השחקנים, עצם העובדה שידענו לשחק טוב נגד הקבוצות הגדולות של הליגה כמו הפועל ומכבי פתח תקווה וגם עפולה, נותנת תחושה טובה יותר לקראת המשחקים מול הקבוצות הקטנות יותר".

 

 

שחקני הפועל אדומים אשדוד ברגע לא אופייני של חגיגה אחרי משחק. מאמינים שאפשר לשרוד בליגה (מדיה אדומים אשדוד)

 

 "ער לניתוק שקיים – הקהל היה מוסיף לנו עוד נקודות"

 

אם יש דבר נוסף שדומה בין אותה הקבוצה של העונה שעברה לזו של העונה, היא בעיקר בגזרת המאמן. אמנם עידן שריקי ויאיר אזולאי כבר לא חלק מהמועדון למרות ההצלחה האדירה אשתקד, אך דוד רביבו –  שכמוהם נחשב מאמן מאוד צעיר וחסר ניסיון שרעב לאתגרים, יודע שאוואט הוא מסוג השחקנים שיכריעו לאן הקבוצה תפנה עד סיום העונה.

"אני חושב שבניגוד ליאיר אזולאי ועידן שריקי שקיבלו קבוצה די מוכנה אחרי שאבא שלי רוני פתח את העונה שעברה כמאמן, הפעם דוד (רביבו) לגמרי היה חלק אינטגרלי בבנייה של הסגל. הוא לקח את הקבוצה במצב לא קל וממה שדברתי אתו לא כל מה שהוא רצה להביא הוא יכל להביא".

 

מה דוד אמר לך כששוחחתם לראשונה מבחינת תיאום הציפיות?

 

"ברור שהוא מצפה ממני לדברים שהוא לא מצפה משחקנים אחרים. מהיום הראשון שהגעתי ונפגשתי אתו שזה היה באותו יום של המשחק מול הפועל רמת גן ואפילו לא הכרתי את השמות של השחקנים, התחלתי בספסל וכל הזמן עודדתי אותם משם וכיוונתי אותם. השחקנים האלה צריכים את הדחיפה הזו במיוחד ברגעים יותר לחוצים וקשים וזה תפקיד שאני לוקח על עצמי גם מעבר להיותי עוד שחקן בקבוצה".

 

בשונה מהקדנציה הקודמת שלך באשדוד, הפעם נראה שהקהל ממעט להגיע. מה דעתך על זה?

 

"זה חורה לי מאד.  זו העונה השלישית שלי פה, כולל העונה שעליתי עם הקבוצה מליגה א' ללאומית והיציעים היו הרבה יותר מלאים. הקהל הזה תמיד היה לטוב ולרע מחובר למועדון הזה אפילו יותר מדי. היה קהל אוהדים מדהים שבמשחק העלייה באו 3000 איש ובליגה לאומית היו משחקים גם בחוץ ששמעתי את הקהל הזה וזה הרגיש שאנחנו במשחקים של ליגת העל."

 

"אני ער למה שקורה העונה ויודע שיש קצת ניתוק. אני לא מחובר לכל הפרטים של למה ואיך, אבל כן יודע שיש ניתוק בין האוהדים לקבוצה וההנהלה וזה מבאס כי הקהל הזה היה שווה לנו עוד כמה נקודות העונה בוודאות שגם היו עוזרות לשחקנים הצעירים האלה".

 

דוד רביבו על הקווים. מצפה מאדר אוואט להיות המנהיג של הקבוצה באדום (מדיה אדומים אשדוד)

כדורגל ומשפחה

 

אבא שלך רוני היה לא רק מאמן שלך, אלא גם שחקן עבר מקומי מאוד מוערך. איזה טיפים הוא נותן לך גם היום?

 

"זה בכל משחק משתנה. הטיפים שלו יהיו חשובים בשבילי עד היום האחרון שלי וזה לא משנה הגיל ואם זה בכדורגל. במשחקים הטיפים הם גם כשאני טוב אז איך אני צריך להיות יותר טוב וכשאני רע אז להבין למה זה קורה ומה צריך לשפר. ברור שכשהייתי יותר צעיר אז הטיפים היו בתדירות גבוהה יותר, אבל אבא שלי הוא איש כדורגל בכל רמ"ח אבריו וכל מה שהוא יסביר לי וימליץ זה יהיה מבורך".

 

התחתנת לאחרונה. איך אתה משלב בין חיי המשפחה לבין הכדורגל?

 

"יש לי אישה שאין דברים כמוה בעולם. אני ממשיך להתרכז בכדורגל והחיים בתור אדם נשוי לא מונע ממני לא מהתשוקה למשחק ולא מהמקצועיות. אני מתכונן באותו אופן למשחקים והכול מסתדר ברוך השם".

 

אתה רואה סיטואציה שהמועדון יכול גם להתרסק במובן מסוים?

 

"קודם כל יש פה הנהלה של אנשים כמו נועם ואלון פרקש ומלכי אניג'ר שהמועדון הזה חשוב להם מאוד ואני רוצה להאמין שהמועדון הזה לא יתרסק. זו קבוצה בליגה לאומית ויש לה לאן לשאוף ובעונה שעברה אם היה עוד טיפה מזל גם יכולנו להגיע לליגת העל וזה היה יכול להיות דבר הכי מדהים שיש."

"מבחינה אישית ברור שאני תמיד רוצה לשאוף לכמה שיותר גבוה. דברתי עם אנשים במועדון ואמרתי להם שאם אשחק שוב בליגה השלישית זה יהיה רק בהפועל אדומים אשדוד. זה הבית שלי ולא אעזוב אותו ברגעים קשים".

אדר אוואט בחגיגות העלייה לליגה הלאומית לפני שנתיים. היו ימים שמחים גם עם הקהל האדום (מדיה אדומים אשדוד)

imageעוד כתבות

baner

הכי טובה בפלייאוף: מ.ס סיימה עונה עם ניצחון ביתי מול הפועל ירושלים

20:39 | 18/05/2024
baner

רגע לפני הפלייאוף: אורי קוקיה פוטר ממכבי אשדוד

20:19 | 18/05/2024
baner

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

15:48 | 17/05/2024
baner

יד מכוונת? בעירייה מקדמים מהלך לפירוק עירוני והאדומים

14:01 | 17/05/2024
baner

מהטיל קרקע-אוויר של קאפלה ועד ההתעלות במאני-טיים: סיכום העונה של עירוני אשדוד

12:32 | 17/05/2024
baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הכי טובה בפלייאוף: מ.ס סיימה עונה עם ניצחון ביתי מול הפועל ירושלים

מאור לוי

20:39 | 18/05/2024

sss

רגע לפני הפלייאוף: אורי קוקיה פוטר ממכבי אשדוד

מאור לוי

20:19 | 18/05/2024

sss

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

מאור לוי

15:48 | 17/05/2024

imageעוד כתבות

baner

הכי טובה בפלייאוף: מ.ס סיימה עונה עם ניצחון ביתי מול הפועל ירושלים

20:39 | 18/05/2024
baner

רגע לפני הפלייאוף: אורי קוקיה פוטר ממכבי אשדוד

20:19 | 18/05/2024
baner

פרק הסיום: מ.ס מתכוננת להפועל ירושלים - אלון חזן עתיד להצטרף

15:48 | 17/05/2024
baner

יד מכוונת? בעירייה מקדמים מהלך לפירוק עירוני והאדומים

14:01 | 17/05/2024
baner

מהטיל קרקע-אוויר של קאפלה ועד ההתעלות במאני-טיים: סיכום העונה של עירוני אשדוד

12:32 | 17/05/2024
baner

חיבור סביב הכדור: האחים המאמנים יוני וראובן דרעי

12:12 | 16/05/2024
WordPress Ads