קחו בחשבון: מחר בבוקר שיבושים בתחבורה הציבורית

מחר בבוקר ימשיכו העיצומים של נהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ, גם באשדוד וגן יבנה, לאחר שבית הדין הארצי לעבודה קיבל את ערעורם של ההסתדרות הלאומית ושל ארגון נהגי האוטובוסים וביטל את צו המניעה לשביתה. לא תהיה תחבורה ציבורית עד השעה 09:00 בבוקר. בצה"ל הודיעו כי חיילים יורשו להגיע באיחור

image 158 imageתגובות imageהדפסה
article

זה התחיל בשבוע שעבר וזה ממשיך ביתר שאת גם השבוע: מחר (ראשון) בשעות הבוקר העמוסות, צפויה השבתה נרחבת במערך התחבורה הציבורית ברחבי הארץ כאשר ארגון נהגי האוטובוסים מרחיב את מחאתו כנגד הסחבת במשא ומתן מול משרד התחבורה על שיפור תנאיהם – ומשבית את התחבורה הציבורית ברחבי הארץ  – נהגי האוטובוסים של חברות התחבורה אלקטרה אפיקים, אקסטרה, תנופה, דן באר שבע ובית שמש אקספרס יחלו את עבודתם מחר רק לאחר השעה 09:00-  מה שיוביל לשיבושים נרחבים.

 

בשבוע שעבר נעצר יוני קריספין, דובר ארגון נהגי האוטובוסים – לאחר שהמשטרה טענה כי עבר על החוק במהלך המחאה שהתקיימה באשדוד. לאחר שעוכב לחקירה – שוחרר לביתו.

 

עיקר הטענות של ארגון הנהגים הן כי קיים מחסור של אלפי נהגים במערכי התחבורה הציבורית, לצד השכר הממוצע הנמוך, וכל זאת לאור העובדה כי האלימות כנגד הנהגים גואה בשנים האחרונות -טוענים כי 40% מהם הותקפו במהלך עבודתם באופן מילולי ואף פיזי. בנוגע לכך, על פי ארגון הנהגים, רק השנה נספרו כבר 300 תקיפות.

 

 

לאור העובדה כי חיילי צה”ל נוהגים לחזור לבסיסים בימי ראשון בבוקר – בצה”ל הודיעו הערב (מוצ”ש) כי האיחורים יתקבלו בהבנה לאור השיבושים.

imageעוד כתבות

בודק...