קורונה, זוכרים? העלייה בתחלואה נמשכת – נשקלת חזרת חובת עטיית מסיכות בחללים סגורים

למעלה מ-6 אלף מאומתים חדשים במהלך הסופ"ש, וההמלצה לחזור ולשים מסיכה במקומות סגורים כבר נאמרת במפורש ע"י בכירי משרד הבריאות ופרויקטור הקורונה, פרופסור סלמאן זרקא: "המסיכה מגנה עלינו, יש כאן מחלה מאד מדבקת. אני ממליץ לכולם להשתמש במסיכה". במשרד הבריאות יקיימו דיון לשקול האם להחזיר חובת עטיית מסיכות בחללים סגורים

image 96 imageתגובות imageהדפסה
article

“הנתונים מראים עלייה ברורה בשבוע האחרון, מדובר בתת-זן של האומיקרון, ראינו את התופעה מתרחפשת בדרום אפריקה, בפורטוגול, ולצערי היא מתרחשת גם אצלנו”, אומר הבוקר פרויקטור הקורונה, הפרופסור סלמאן זרקא, בראיון עם ענת דוידוב וגולפן יוכפז ברדיו 103.

 

במקביל, קטי דור, כתבת הבריאות של תאגיד “כאן11”, מדווחת כי ביומיים הקרובים עתידים להתכנס במשרד הבריאות, ולשקול להחזיר את עטיית המסיכות בחללים סגורים.

 

“מה שאנחנו רואים זה קצה הקרחון בהקשר של כמות הבדיקות, ברור לחלוטין שיש המון אנשים שאנחנו לא יכולים לנטר אותם עדיין כי הם מסתפקים בבדיקה הביתית ולא מדווחים הלאה. אנחנו ממליצים לציבור, במיוחד לאוכלוסייה בציבור – לחזור ולשים מסיכה בציבור, אומר פרופסור זרקא.

 

בנוגע לשאלת החזרת המגבלות, אומר הפרופסור כי כרגע זה לא על הפרק (בניגוד לדיווח מקביל כי הצעד הזה יישקל במשרד הבריאות). “אני קורא לכולם להתחסן, ובעיקר לאוכלוסייה בסיכון – להתחסן ב-3 מנות. בוודאי עם החזרה לנסיעות לחו”ל ולתיירות הנכנסת והיוצאת.”

 

 

 

 

**תמונה ראשית: מסיכות קורונה – mika-baumeister-unsplash

imageעוד כתבות

בודק...