עוקפת בסיבוב – באשקלון מקימים פארק מים בסדר גודל בינלאומי

לאלפי המשפחות האשדודיות שנטשו לטובת אשקלון בשנים האחרונות – הנה עוד בשורה משמחת - בעוד פחות משבועיים יינעל המכרז של רשות מקרקעי ישראל ועיריית אשקלון להקמת פארק המים החדש בעיר, שהייתה מזוהה במשך שנים עם פארק המים המיתולוגי "אשקלונה". לפי תנאי המכרז – עתיד פארק המים להיות ומוכן ולפתוח שעריו לכל המאוחר בתחילת 2027. אנחנו באשדוד נסתפק גם בקאנטרי, לבינתיים

image 278 imageתגובות imageהדפסה
article

פארק מים באשקלון (הדמיה: PROSLIDE)

חום יולי אוגוסט מעיק על כולם, ובהיעדר בריכות ציבוריות ראויות נותר לנו רק לברוח אל הים, או להישאר במזגן עם ההדמיות של פרויקטים ורודים עתידיים.

לא ניתן להתעלם מההתפתחות של העיר השכנה אשקלון – בזמן שאצלנו בעיקר מדברים ועסוקים בהדמיות – באשקלון עושה רושם שדברים זזים בקצב קצת יותר מהיר. הטיילת שם לא מפסיקה להפתיע, המרינה שם כבר מזמן נחשבת למוקד בילוי (כשאצלנו עדיין מדובר בחנייה לסירות) ועכשיו, בזמן שכולם מצפים לקאנטרי המובטח מזה כ- 20 שנה ואולי אולי יהיה מוכן עד הקיץ הבא, באשקלון מאיימים לעקוף את אשדוד בעוד פרויקט מדובר – ומציגים תכנית מתקדמת להקמת פארק מים המאיים להאפיל על זה המתוכנן כאן באשדוד.

 

 

מדובר בפרויקט עצום של פארק מים אטרקטיבי במיוחד גם ברמה בין לאומית, שיתפרש על פני 60 דונם, שרובם ינוצלו ליותר מ-25 אטרקציות. ביניהם LAZY RIVER הכולל נהרות מלאכותיים עם גלים בגובה של כ-60 ס״מ. כמו כן יוקמו במקום בריכת פעילות עם מסלולים שונים, מתקן ענק הכולל שש מגלשות, מגלשות ובריכות לילדים, משחקי פעוטות ומשטח התזה, קומפלקס אבובים ועוד. בנוסף לכל אלה, יכלול הפארק כ-6,600 מ”ר של מתחמי מסחר והסעדה, ספא, חלל לאירועים והפעלות ולרשות המבקרים יעמוד חניון גדול במיוחד.

 

בחודש יוני האחרון יצא הפרויקט לדרך, כשרשות מקרקעי ישראל פרסמה את המכרז, שייסגר ב-12.9.22.על פי המכרז, פארק המים אמור להתחיל לפעול בעוד קצת יותר מארבע שנים (סוף 2026-תחילת 2027)

sss

כאן יוקם פארק האקו-ספורט (קרדיט: דף הפייסבוק של ראש עיריית אשקלון תומר גלאם)

כל זה מגיע אחרי שפורסם לאחרונה כי יוקמו בקרוב פארק הייטק ענק בכניסה הצפונית לעיר וכן – פארק אקו-ספורט בלב שכונת אגמים, שמתקדם בצעדי ענק ויכלול את האגם המלאכותי הגדול בישראל, מאות דונמים של שטחים ירוקים והצללה טבעית ושפע של אטרקציות, שבילי אופניים והליכה, אזורי פיקניק ומתחמי בילוי והסעדה – שישמש הפארק כמרכז לפעילות אתלטיקה וספורט ימי… בקיצור, אשקלון מזמן נותנת ‘פייט’ לאשדוד וכל פרויקט גדול שמובטח פה מתקדם מהר יותר וגדול יותר בעיר השכנה ואם עד עכשיו נותרנו אדישים… אז כבר לא.

 

 

 

בנוסף לכך, בימים אלה החלה בנייתו של פארק עיר היין במרכז שכונת המגורים החדשה, בעלת אותו השם. הפארק ישתרע על שטח של 600 דונם ובו יוכלו המבקרים ליהנות מחדשנות לצד ארכיאולוגיה, הופעות מוזיקליות לצד פעילויות אקסטרים, מתחמי הסעדה לצד מתקני ספורט ועוד.

imageעוד כתבות

בודק...