עונשי מאסר כבדים בפרשת השוחד של בכירי עיריית אשדוד

עונשי מאסר כבדים נגזרו על בכירי עיריית אשדוד לשעבר, עמרם כנפו שהיה סגן ראש העיר ויצחק דרי שהיה מ"מ ראש העירייה, שהורשעו בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים מיזמי נדל"ן בעיר בתמורה לקידום פרויקטים. גורם משפטי: זאת ענישה חסרת תקדים בחומרתה ביחס לעבירות, הפרקליטות חיפשה לעשות מהם "מקרה לדוגמא"

image 317 imageתגובות imageהדפסה
article

ענישה חסרת תקדים:  ארבעה חודשים חלפו מאז שבית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע את אשמתם של עמרם כנפו, מי שהיה סגן ראש עיריית אשדוד, ואת יצחק דרי, שהיה ממלא-מקום ראש העירייה, בשורה של עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים בנוגע לפרויקטים נדל”ניים בעיר, שנעשו במהלך העשור הראשון של שנות האלפיים – והיום השופט דניאל בן טולילה קבע את גזר הדין הכבד: 5 שנות מאסר לכנפו ו-6 שנות מאסר לדרי.

 

לאורך כל ניהול המשפט, טענו הנאשמים כנפו ודרי כי הם לא פעלו שלא כשורה והם כופרים באשמה וטוענים לחפותם, בעוד שיתר הנאשמים במשפט “סגרו” עסקאות טיעון עם הפרקליטות עוד קודם לכן.

 

גורם משפטי אמר בתגובה לגזר הדין כי מדובר בעונש כמעט חסר תקדים ביחס לעבירות, לחומר הראיות והרקע של הנאשמים, גילם ומצב בריאותם. “לאורך כל המשפט הפרקליטות הפגינה “מוטיבציה יתירה” להשית עונש מאסר בפועל בכל מחיר, ולא הראתה נכונות לבוא לקראת הנאשמים בשום צורה. עבריינים כבדים ביותר מתחומי פשיעה קשים הרבה יותר – אינם מקבלים עונשים שכאלה”.

 

עונש מאסר כבד. סגן ראש העיר לשעבר, הרב עמרם כנפו

 כמו כן, בנוסף לעונשי המאסר, הטיל בית המשפט על הנאשמים קנסות בסך כולל של 300,000 ₪  והורה על חילוט רכושם המסתכם בכ- 1.45 מליון ₪. כן הטיל בית המשפט על הנאשמים קלון ופסלם לכהן כחברי ועדת התכנון והבנייה בעתיד.

בית המשפט המחוזי קבע כי: “במעשיהם כמכלול , פגעו הנאשמים פגיעה קשה וחמורה בערכים החברתיים המוגנים… לא רק קיבלו מתת מושחתת, אלא דאגו במרבית המקרים לתת בעדה תמורה מלאה לנותני השוחד”.

על פי ההערכות נכון לעכשיו, בכוונת הנאשמים לערער על גזר הדין.

imageעוד כתבות

בודק...