סכנה ברובע ט’: עבירות התנועה המסוכנות ממשיכות באין מפריע

כחודש לאחר שאתר הבנייה ברובע ט' החל את התארגנותו לקראת העבודות, המצב בכביש העוקף - בכניסה לאתר העבודות ממשיך להיות בכי רע. אוטובוסים חוצים קו הפרדה לבן מאחר ושדה הראיה שלהם אפסי בעוד המשאיות נאלצות לעכב את התנועה בכניסה לאתר. מי יקח אחריות במקרה של תאונה?

image 164 imageתגובות imageהדפסה
article

עבירות התנועה נמשכות ואיתן הסכנות התחבורתיות

אתר הבנייה ברובע ט’ החל לפעול לפני כחודש והתושבים שהתריעו על הבעיות הרבות חוששים כי חוסר ההתייחסות של העירייה ואנשיה עלול להביא לתאונות דרכים. על פי הבדיקה שערכנו אכן יש דברים בגו: בצומת הרחובות  “שדרות רחובות” ו”שדרות ראשון לציון” שברובע ט’ ממשיכים להכין את השטח לקראת בניית הבריכה בשטח הסמוך לאולפנה.

בבדיקה שערכנו מצאנו כי המפגע התחבורתי עדיין קיים במקום ועלול להתרחש בכל רגע נתון, זאת בעקבות הכניסה הבעייתית לאתר, שנקבעה על ידי יועץ התחבורה של העירייה. כזכור, הכניסה לאתר עומדת בדיוק בעיקול של הכביש, כאשר קו הפרדה לבן מסומן עליו ולא מאפשר לרכבים לעקוף על הנייר ומבחינה חוקית. בפועל (כפי שניתן לראות), הרכבים והאטובוסים חותכים את הקו הלבן –  לאור העובדה כי משאיות ניצבות משני הצדדים.

כאמור, במקום עוברים בין היתר אטובוסים ורכבים פרטיים ומספיקה שניה אחת של חוסר ריכוז על מנת להיקלע לתאונת חזיתית במקום. ועד רובע ט’ נפגש לפני כשבוע עם מנהל אגף התנועה

בעיר, ישראל בוקשפן, המהנדס ארקדי ברומר ונציג הקבלן. סוכם בין כולם כי התנועה תכוון במקום בעת עבודה אבל זה לא מה שקורה בפועל. המשאיות עומדות דקוץ ארוכות ולא כמה שניות, הדבר גורם לכלי רכב לעקוף אותן ולהמר.

בבירור שנערך מול חפ”א (חברה לפיתוח אשדוד) ההנחיה לא לחסום את המעבר הייתה ונשארה. בנוסף, היה סיור של המשטרה במקום והוחלט על הסדרי התנועה הללו שאמור להסתיים בעוד מספר ימים מאחר ועבודות ההתארגנות באתר מסתיימות גם כן. את ועד רובע ט’ זה לא משכנע: “פנינו בשם התושבים לעירייה וציינו את המפגע התחבורתי העלול להיות בעקבות הפתח שנקבע על ידי יועץ התחבורה של העירייה אשר קבע כי זה הפתח המתאים לכניסה ויציאה של משאיות” נמסר מהוועד, כאשר מחפ”א הגיעו מסרים כי ההנחיה הרשמית הייתה ועודנה וכי העבודות מסתיימות השבוע.

נמשיך לעקוב.

imageעוד כתבות

בודק...