כצנלסון מבקש לבטל את הקצאת המרכז הרוחני בשטח בי”ס רתמים

סאגת הקצאת שטח למרכז רוחני ובית כנסת בבית ספר רתמים מתקרבת לסיומה? במכתב ששיגר הבוקר סגן ראש העיר,אינג' שמעון כצנלסון, לראש העיר ומזכירת הוועדה הוא ביקש לבטל את ההקצאה ולהתכנס לדיון למציאת שטח מתאים אחר. האם תושבי רובע י''ג יכולים לנשום לרווחה אחרי המאבק שלהם בנושא?

image 160 imageתגובות imageהדפסה
article

סאגת הקצאת שטח למרכז רוחני ובית כנסת בבית ספר רתמים מתקרבת לסיומה?

בתחילת השבוע, יו״ר וועד ההורים בבית ספר רתמים, אינג׳ גבריאל פינקלשטיין, ונציגת הוועד בכיתות, גב׳ גילנה דן, ציינו והצהירו בהכרזה נחרצת שלא משתמעת לשתי פנים או בשום פנים ואופן כי התכנית לפגוע בשטח בית הספר לא תצא ליישום ביצוע בפועל או במילים שלהם: ״זה לא  יקרה במשמרת שלנו״.

 

כמו כן, לגבי הפיתרון שהוצע, אנשי הוועד היו סבורים ובטוחים, שהכי נכון יהיה להגיע לפתרונות שיהיו מוסכמים בראש ובראשונה על התושבים ורק אז הדברים ייעשו בצורה נכונה לרווחת הכלל “שזוהי עדיפות עליונה לכל צד ו/או עניין עבור כל הגורמים המעורבים בתהליך חיוני זה” לדברם.

 

במילים אחרות ופשוטות יותר, נציגי הוועד אמרו לשמעון כצנלסון שהם מתנגדים בתוקף להקצאה של שטח מבית הספר לטובת בית כנסת או מרכז רוחני או כל מבנה כלשהו אחר מאחר וזהו שטח שמיועד בראש ובראשונה עבור תלמידי בית הספר ותו לא.

 

”שמעון כצנלסון אמר בהתייחסותו שהדבר היחיד אשר מנחה אותו הינו אך ורק רצון התושבים בלבד ואם התושבים אומרים לא – אז זה לא” עוד נמסר מאנשי ועד ההורים והנה כעת, כצנלסון בא לקראתם זאת לאחר ששיגר הבוקר מכתב לביטול הקצאת הקרקע לעמותת הדור הרביעי במתחם בית הספר רתמים.

 

תושבי הרובע הגיעו עם למעלה מ300 חתימות אשר מתנגדות למהלך המדובר וכצנלסון בחלק ממכתבו ציין: “אני בטוח שאין בכוונת העירייה לאשר בניה בניגוד מובהק לרצון התושבים ובטח בניגוד לרצון ההורים. המיקום המוצע אינו מתאים להקמת בית כנסת וצריך להישאר חלק מחצר בית הספר. אי לכך אני מבקש לבטל את החלטת הוועדה ולהעבירה למקום בו לא תהיה התנגדות של תושבים”.

 

מוועד ההורים נמסר: “הוסכם וודאית, מול עמותת ״הדור הרביעי״ שהקמתו של בית הכנסת תיעשה אך ורק בהסכמה מלאה של התושבים ולא אחרת. דהיינו, אם אין הסכמה – אז אין בית כנסת. עם כל הכבוד לנציגי האופוזיציה ואכן יש כבוד בלתי מבוטל, רק לסיעה שלהם יש השפעה כוחנית ומספקת עם חוזק חיסוני בכדי לבטל את הקצאת הקרקע וזה מה שהם ייעשו נחרצות בוודאות ללא עוררין, דופי, דחייה או/ו כל ספק אפילו קלוש”.

sss

imageעוד כתבות

בודק...