נתיבים סגורים בשד’ ירושלים: ”אכלנו צינור, תרתי משמע”

עומסי התנועה ברחבי העיר הפכו בשנה האחרונה לצערנו לדבר שבשגרה, אבל נראה כי בשלושת החודשים האחרונים, הנושא הפך למטרד גדול במיוחד עבור הנהגים שיוצאים בבקרים מאשדוד בדרך למקום עבודתם, וצריכים לנסוע דרך שד' י-ם - נתקלים שם בנתיבים סגורים ובמראה הצינורות השחורים הנחים על החול ומסביבם הגדרות בטיחות. עמית, נהג מקומי: "אפשר לומר שכולנו בפקק הזה אכלנו צינור, תרתי משמע. אני עד היום לא מבין למה הם ביטלו את הפניה שמאלה לסיטי מאיזור י', מה שעצוב זה שאין שם בכלל תזוזה לכיוון סיום העבודות".

image 303 imageתגובות imageהדפסה
article

הצינור המדובר בשד' י-ם

כבר שלושה חודשים שהעבודות בכביש שד’ י-ם בעיר נמשכות והסוף לא נראה באופק. מדי בוקר מאות (אם לא אלפי..) רכבים עומדים בכבישים של שד’ י-ם לפינת בני ברית ומנחם בגין, הפקק עצום והתנועה איטית להחריד.

 

שני נתיבים בשד’ י-ם סגורים ומביאים לכאוס, העבודות בכביש בעיצומן כאשר צינורות שחורים וגדולים עומדים על מצע חול ומסביבם גדרות בטיחות. הבעיה היא שעל מנת ‘לחסוך’ את הפקקים, ישנם רכבים שממשיכים ישר ונוהגים לרמזור הבא, לרובע י’, בכך הם אולי חוסכים את הפקק הראשון, אבל אז הם נתקלים בכביש המקביל לבי”ח אסותא –  שעמוס אף הוא לכל הנהגים המגיעים מרובע י’ ומעלה.

 

בשיחה שערכנו עם אחד הנהגים בעיר, ירון דוידה, שמדי יום חווה את ההרגשה, הוא מספר: ” היציאה מכיכר אילן רמון למנחם בגין הפכה לעמוסה מאד לאור העובדה ששני נתיבים בשד’ י-ם סגורים – זה מביא לכך שהפקקים הפכו לקשים מנשוא ואין לנו אלטרנטיבה אחרת לצאת מהעיר.  בעבר הייתה גישה דרך שד’ ים אז הייתה פחות תנועה – העניין הוא שרוב האזורים שסמוכים לשד’ י-ם הם ישנים, יש את האזור החדש [סיטי, מע”ר, י”א, י”ב, י”ז], אז חלק באים דרך אסותא, חלק מגיעים דרך מנחם בגין וחלק נוסע על שד’ י-ם אבל ברגע שהוא נסגר, הכל התנקז לבגין והיציאה לכביש של בגין מכיכר רמון  הפכה לקטסטרופלית”.

 

עמית, נהג אחר, שעובד בנס ציונה, שיתף אותנו גם כן: “בכל בוקר קשה לי להאמין לאן אני נקלע. אנחנו אוכלים עצבים ברמה קשה, כל בוקר מחדש. לפעמים אני יוצא מוקדם יותר אבל עדין זה לא מספיק לי. הבעיה היא שלא נראה שזה הולך להסתיים בקרוב וזה לא רק בשד’ ירושלים כי סגרו את כל הפניות שמאלה בעיר. אם זה בשד’ הרצל, במנחם בגין, בפינת הסייפן ובעוד מקומות. אפשר לומר שכולנו בפקק הזה אכלנו צינור, תרתי משמע. אני עד היום לא מבין למה הם ביטלו את הפניה שמאלה לסיטי מאיזור י’, כל פעם אני נגנב מחדש ומה שעצוב זה שאין שם בכלל תזוזה לכיוון סיום העבודות”.

 

 

אז מתי העבודות בשד’ י-ם יסתיימו? מעיריית אשדוד טרם נמסרה תגובה בנושא.

 

imageעוד כתבות

imageתגובות

בודק...