כך ניצלו חייו של נער מקומי

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד התקבל רועי בן לבן, בן 11 תושב העיר, לאחר תלונות על מספר ימי חום. מיום קבלתו ניכר היה כי הוא מבולבל לצד הליכה לא תקינה. תוצאות הבדיקות הראו כי הוא סובל מדלקת מוח והוא הועבר למחלקת טיפול נמרץ ילדים - מצבו הדרדר והיה צורך להרדימו ולהנשימו אך לאחר מתן טיפול הוא התאושש וכעת מצבו קל

image 59 imageתגובות imageהדפסה
article

חייו של נער בן 11 ניצלו  לאחר שלקה בדלקת מוח (אנצפליטיס) והיה מורדם ומונשם. הכל החל כאשר אל בית החולים הציבורי אסותא התקבל רועי בן לבן, בן 11 תושב העיר, לאחר תלונות על מספר ימי חום. מיום קבלתו ניכר היה כי הוא מבולבל לצד הליכה לא תקינה. תוצאות הבדיקות הראו כי הוא סובל מדלקת מוח והוא הועבר למחלקת טיפול נמרץ ילדים.

 

במהלך הבירור החל לסבול מפרכוסים ובעוד מצבו מדרדר היה צורך להרדימו ולהנשימו. בטיפול נמרץ ילדים טופל בין השאר בתרופות לעצירת הפרכוס, סטרואידים ונוגדנים במחשבה על מחלה אוטואימונית.

 

ביומיים האחרונים חל שיפור ניכר במצבו והוא העובר להמשך טיפול ומעקב במחלקת ילדים בעודו נושם באופן עצמוני ומצבו מוגדר קל, כאשר לפניו ולפני משפחתו תקופת שיקום ממושכת.

 

ד”ר נוי כהן סגן מנהלת מלר”ד ביה”ח הציבורי אסותא אשדוד אמרה: “דלקת מוח (אנצפליטיס) הינה מחלה נדירה שעלולה להוביל לנזק בלתי הפיך וללא זיהוי וטיפול מהיר ישנו חשש לחיי המטופל. לעיתים, מאחר והתסמינים אינם ספציפיים (הקאות, חום, בלבול) יש קושי באבחנה. לשמחת כולנו, לא כך הדבר הפעם, והצלחנו לזהות ולתת טיפול מהיר בזמן וכעת כאמור, מצבו מוגדר קל”.

imageעוד כתבות

בודק...