הסוף לפקקים בשדרות ירושלים?

פרויקט החלפת תשתיות המים והביוב בשדרות ירושלים אמור להוביל לשיפור איכות החיים של תושבי העיר אחרי שבחצי שנה האחרונה הם סבלו מאד מעומסי התנועה במקום. כעת משהסתיים הפרויקט - נפתח שוב הכביש לתנועה. ב'יובלים' מבטיחים כי התשתיות החדשות יביאו לשיפור באספקת המים ובאיכותם, למניעת תקלות ויאפשרו האצת פרוייקטים של התחדשות עירונית ברובעים ו', ח' ו- ה'.

image 147 imageתגובות imageהדפסה
article

התנועה בשד' י-ם תזרום ללא בעיות?

חברת “יובלים אשדוד” הודיעה כי סיימה להחליף את תשתיות המים והביוב הישנות שהיו בשד’ י-ם, רובן עוד משנות ה-60 וה-70, והתאימה אותן לתכניות ההתחדשות העירונית. התשתיות החדשות למים וביוב מאפשרות פינוי בינוי ברבעים ו’, ח’, ה’ עבור משפרי דיור וזוגות צעירים.

 

זה אמנם לקח הרבה מאד זמן, אבל פרויקט החלפת תשתיות המים והביוב בשדרות ירושלים אמור להוביל לשיפור איכות החיים של תושבי העיר, זאת למרות בחודשים האחרונים הם סבלו מאד מעומסי התנועה. כעת, הפרויקט להחלפת קווי המים והביוב בשדרות ירושלים הסתיים ובכך נפתח שוב הכביש לתנועה. ביובלים אשדוד מבטיחים כי התשתיות החדשות יביאו לשיפור באספקת המים ובאיכותם, למניעת תקלות ויאפשרו האצת פרוייקטים של התחדשות עירונית ברובעים ו’, ח’ ו- ה’.

 

כמו כן, שיפור משמעותי נוסף באיכות חיי התושבים הוא מניעת הצפות שאפיינו את האזור בחורף ופגעו רבות בשגרת החיים. זאת ועוד, הפרויקט יוביל גם לצמצום למינימום של אפשרות לגלישות ביוב – שעלולות  לגרום לזיהום סביבתי של הנחל. כל זאת כמובן בנוסף לתשתיות מים חדשות שבזכותן תמשך אספקת מים באיכות גבוהה ללא תקלות.

 

העבודות בשטח ארכו כארבעה חודשים היות ומדובר בפרויקט הנדסי בסדר גודל משמעותי אשר הצריך הנחת צינורות מים וביוב ברדיוס נרחב, בעומק חפירה של 6 מטרים ולאורך 460 מטרים. תוואי הנחת התשתית היה רווי בתשתית רבות כגון תשתיות חשמל, סיבי תקשורת, תשתיות ניקוז ולכן הצריך עבודה מאומצת ומקצועית כדי לא לפגוע בתשתיות הרבות שהיו סמוכות להנחת תשתיות המים והביוב. בעומק האדמה הזה הונחו צנרות מים וביוב חדישות שישמשו  לשנים רבות. עלות הפרויקט כ- 14 מיליון ש”ח.

 

מלי בן ברוך מנכ”לית ״יובלים״ סיכמה: ״הפרויקט מוביל לשיפור באיכות החיים בהווה וגם בראייה עתידית של פיתוח העיר. אנו נמשיך  להקים ולשדרג תשתיות  לטובת לקוחות “יובלים אשדוד”.

 

צילום יובלים אשדוד

sss

imageעוד כתבות

baner

"למה מחכים? שיקרה כאן שוב אסון?" עובד עיריית אשדוד נותר ללא קורת גג וישן ברחבת העירייה

18:03 | 08/12/2022
baner

צומת הרצל/ בן גוריון מציג: רולטה על הכביש

11:01 | 08/12/2022
baner

תכירו את המורים שיצטרפו לתיכון אמית י' ויובילו מסלולים חדשים

09:13 | 08/12/2022
baner

"אתם לא רוצים שזה יקרה לילד שלכם"- הפגנה למען הילד בן ה12 שהותקף מינית

09:08 | 08/12/2022
baner

מחירי הדירות בעיר עלו יותר מהממוצע הארצי בעשור החולף

13:51 | 07/12/2022
baner

חנייה משלהם: רחבת עיריית אשדוד הפכה לחנייה פרטית שמסכנת וחוסמת גישה להולכי רגל

13:49 | 07/12/2022
בודק...