5 שנים לנפילתה של לוחמת מג”ב הדס מלכא הי”ד

הערב, יום ג' כ"ב סיוון תשפ"ב, 21/06/22 בשעה 18:00 תתקיים אזכרה בבית העלמין הצבאי באשדוד לזכרה של לוחמת מג"ב הדס מלכא שנרצחה לפני חמש שנים בירושלים על ידי מחבלים

image 108 imageתגובות imageהדפסה
article

הדס מלכא ז”ל, בתם של דוד וגאולה מלכא, אחותם של תמיר, גיא, שקד, נטע וגפן, חירפה את נפשה על אדמת ירושלים אותה אהבה אהבת נפש, בעת שירותה הצבאי כלוחמת מג”ב, בשירות קבע. חייה נלקחו על ידי מחבל ארור בשער שכם, בתאריך ה–16.06.17, כ”ב בסיוון ה’תשע”ז, והיא רק בת 23.

הדס התגייסה תחילה לחיל הים לתפקיד מנהלי, וזאת חרף רצונה העז לשרת כלוחמת במשמר הגבול. לאחר כ-7 חודשי מאבק והתעקשות, הצליחה הדס להחליף את המדים הבהירים במדים האפורים, ואת הכומתה הכחולה בזו הירוקה. בהמשך, הדס שירתה כלוחמת בפלוגת חליף שבירושלים ולאחר מכן יצאה לקורס מפקדים ופיקדה על טירונים בנים בפלוגת איתן שבעוטף ירושלים. לא עברה שנה משהשתחררה ממג”ב, כאשר החליטה לחתום קבע ולחזור לתפקידה, אשר הוביל אותה שוב לאדמת ירושלים.

הדס התאפיינה בחריצות ובעשייה, והיוותה מודל לחיקוי והשראה בקרב הסובבים אותה. העוצמה, הפעלתנות, הרגישות, הנחישות והתעוזה היו חלק בלתי נפרד ממנה, כמו גם החיוך הרחב שלא ניתן היה לפספס.

סעודת מצווה “בבית העם”
בשעה 19:30 ביישוב עזר

יהי זכרה ברוך

imageעוד כתבות

בודק...