הטכנולוגיה שתעזור להורדת הלחץ בקרב הילדים בבתי החולים

בבית החולים 'אסותא' יזמו הצעה שתאפשר לילדים שמגיעים לטיפול בחדרי הניתוח השונים, להימנע מחרדה תוך כדי שימוש במשקפי מציאות מדומה שדרכם יוכלו לראות סרטונים ולשמוע קטעי מוסיקה שונים. רועי טרסוב, ראש צוות חדר הניתוח: "הילדים משתפים פעולה ברצון רב וכל חווית הניתוח שלהם וההגעה אל בית החולים משתנה"

22 תגובות הדפסה
article

יהונתן אליאב עם משקפי המציאות המדומה (דוברות אסותא)

לא פעם ולא פעמיים נתקלים צוותי בתי החולים השונים בבעיות מול ילדים המגיעים לעבור טיפול בחדרי הניתוח השונים. החרדה והלחץ של אותם ילדים ניכרים וצוות המנתחים והרופאים מתבקשים להרגיע אותם על מנת להביא להליך פעולה מושלם ממנו ייצאו הילדים עם הטיפול המושלם.

 

בבית החולים ‘אסותא’ שבאשדוד החלו ליזום הצעה שתאפשר לאותם ילדים להירגע טרם כניסתם אל חדר הניתוח ולהפחית אצלם את רגעי החרדה. היוזמה תאפשר לילדים המטופלים לעשות שימוש במשקפי ‘vr’ או בשמם העברי ‘מציאות מדומה’ במטרה להקל על הלחץ והחרדה.

הילדים יכולים לבחור מה לראות ולשמוע מתוך מגוון של כ70 סרטונים וקטעי מוזיקה. הפעלת המשקפיים היא נוחה וידידותית, ואינה דורשת שימוש בשלט, מחשב, או אינטרנט.

רועי טרסוב אח חדר ניתוח וראש צוות חדר ניתוח מיילדותי מסביר “מדובר בכלי מסייע שמוכיח עצמו בהורדת מפלס החרדה של הילדים טרם כניסתם לניתוח. הילדים משתפים פעולה ברצון רב, וכל חוויית הניתוח שלהם וההגעה על בית החולים משתנה”.

 

אחד המטופלים הצעירים שכבר התנסה במשקפי המציאות המדומה הוא יהונתן אליאב בן ה-9 מבאר גנים שהגיע בליוויו של אביו אל חדר הניתוח בבית החולים.

sss

משקפי המציאות המדומה (ksp)

עוד כתבות

תגובות