הטורבינות המזהמות בתחנת הכח אשכול שוב בכותרות

הרחבת פעילותן של טורבינות מזהמות בתחנת הכוח אשכול, אשר עלולות להביא לפגיעה קשה באיכות האוויר באשדוד וסביבתה, ממשיכה להדיר שינה מחברי מועצת העיר וכעת גם שרון מרק נכנסה לתמונה: "אמשיך לדרוש אוויר נקי לנשימה לא רק לאור פעילות חברת החשמל כעת אלא מול כל הגורמים המזהמים התעשייתיים, הימיים והיבשתיים באשדוד''

image 98 imageתגובות imageהדפסה
article

טורבינות חשמל אילוסטרציה (קרדיט: CANVA PRO)

רשות החשמל וחברת החשמל ביקשו לפני כחודש מהמשרד להגנת הסביבה ומשרד האנרגיה, לאשר תוספת של 10,000 שעות הפעלה לארבע היחידות המוסבות בתחנת הכוח אשכול שבעיר, בכדי להפחית את השימוש בפחם לצורך הוזלת עלויות יש לציין כי אותה הפחתה אמורה לעלות בבריאות של תושבי העיר שייאלצו לסבול מזיהום אוויר גבוה יותר. הדבר עורר סערה אצל קברניטי העיר, זאת לאחר שהפעיל החברתי אלכס פנוב מתנועת “אשדודים” ויוני ספיר, יו”ר עמותת “שומרי הבית” התריעו וביקשו לעצור את המהלך.
 
מנכ״לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, שלחה כעת תגובה לפנייתן של חברת המועצה שרון מרק מאשדוד ופעילת הציבור עו”ד תמר קידר מאשקלון כאשר הודיעה להן כי במשרדה שותפים לדאגה לבריאות הציבור. על פי חברת המועצה שרון מרק, הובטח לה במשרד כי כל החלטה לגבי היתר בעתיד תועבר להיוועצות עם הציבור ובשלב זה לא תתאפשר הרחבת היתר הפליטה לחברת החשמל.
 
חברת המועצה מרק הוסיפה: ”אמשיך יחד עם תושבי ותושבות העיר לדרוש אוויר נקי לנשימה לא רק לאור פעילות חברת החשמל כעת אלא מול כל הגורמים המזהמים התעשייתיים, הימיים והיבשתיים באשדוד, אשר מביאים את אשדוד להיות מזוהמת אף יותר ממפרץ חיפה וזאת על פי דוחות המשרד להכנת הסביבה. כמו כן אמשיך לפעול להרחבת מערך הניטור בכל העיר (ולא כפי המצוי כעת, תחנות בודדות אשר מנטרות מספר מצומצם שם מזהמים) כפי שעשיתי היותי יו״ר ועדת איכות הסביבה בעיר תוך האכיפה על מפעלים שכבר נערך לגביהם שימוע בניהם בתי זיקוק ונמל אשדוד. אני מזמינה את תושבי העיר להצטרף ולקחת חלק במאבק ובפעילות כנגד הגורמים המזהמים בעיר”.
 
עו”ד תמר קידר מאשקלון סיכמה: ”אני מברכת על עמדת משרד הגנת הסביבה. אני גאה במהלך שהובלתי עם חברתי שרון מרק למען הציבור הן באשקלון והן באשדוד. קולנו ישמע, ואנחנו נהיה שם כדי להביע את עמדת הציבור”.

imageעוד כתבות

בודק...