דיירי רחוב אחי אילת חוששים מאסון

בעקבות המצב הביטחוני, חלק מדיירי מתחם הבניינים ברחוב אחי אילת עזבו את דירתם לרובעים אחרים בעיר ויש כאלה שאף נדדו צפונה עד יעבור זעם. אחד הדיירות: "הבת שלי ואני עושות משמרות מהפחד שלא נשמע אזעקה כי המקלט הכי קרוב לבניין נמצא 300 מטרים מאיתנו"

image 272 imageתגובות imageהדפסה
article

דיירי רחוב אחי אילת שוב על המוקד. אחרי שרק לפני שבועיים וחצי הם מחו על תשתית מתחם הבניינים הרעועה במקום והתריעו מפני סבב לחימה שעלול להביא לקריסה סופית של הבנין, הם חווים על בשרם שוב תקופה של רגעים דרמטיים וחוששים שנפילה אחת באזור הרחוב שלהם תביא לקריסה של המבנה.

 

העובדה כי עבור חלק מהדיירים, המרחב המוגן נמצא במרחק של 300 מטרים מהם, מביא אותם לצאת אל חדר המדרגות של המבנה אך גם שם אפשר לראות בתמונות כי הקירות לא בשיאם בלשון המעטה.

 

בדקנו עם התושבים על מצבם בעת הזאת והתחושות הן של חרדה ופחד: “יש כאן אנשים מבוגרים שבכל אזעקה רצים לחדר המדרגות בכל בניין, אבל הבעיה היא שכל הבניינים במצב גרוע – אין להם לאן ללכת”. סיפר אחד הדיירים בבנין.

 

מצד שני, אחת הדיירות שמובילה את המאבק מול העיריה, סוזן כהן, סיפרה שהלילה הראשון היה מנשוא עבורה: ”אני סובלת מפוסט טראומה ואסור לי להיות בפחדים – לא ישנתי לילה שלם בשישי וזה הספיק לי. קיבלתי התקף פניקה לכן גיסי אסף אותי למרחב מוגן באזור ה’ , 5 דקות מהבית שלי. בעיריה אמנם פתחו מקלטים אבל אף אחד לא הגיע לבדוק. המצב נורא, אני לא ישנה כי אני פוחדת לא לשמוע אזעקות – הבת שלי ואני עושות משמרות. המצב של המדרגות איום ונורא פה”.

 

לדיירים אחרים אין לאן להתפנות והם נותרים במבנה בתקווה שהמבצע יסתיים ללא נפגעים או נפילות ברחוב: “לאן נלך? זה הבית שלי ואני לא הולך לשום מקום” אמר דייר אחר ברחוב אחי אילת.

 

 

כזכור, בבדיקה שערכנו מצאנו כי מצבו הכללי של הבניין נראה בכי רע והתשתיות השונות עושות רושם שנמצאות על ”ערש דווי”. תקרה מתפוררת, צינורות חשופים, מדרגות ללא מעקב בטיחות יציב ועוד. ההפגנות של התושבים לא הועילו עד עתה ובמכתב ששיגר המהנדס בנו ברקוביץ נכתב כי יש לתמוך מיידית את התקרות של הקומה המפולשת עם מגדלים אקרו. יש לחזק את העמודים בשיטת עיבוי עמודים מהיסודות ועד התקרה, לשקם את מערכת המים והביוב מאחר ומסביב לתאי הביוב, לאורך התוואי של הצינורות, ישנם שקיעות של הריצוף.

 

imageעוד כתבות

בודק...