בעקבות פניית ”אשדודי”: אספקת הגז חודשה לדיירי רחוב נאות ספיר

יממה לאחר שדיירי רחוב נאות ספיר בעיר התקוממו על כך שהם אלו שצריכים לממן את תיקון הצנרת שניזוקה באירוע הפלילי שארע בשבוע שעבר, חברת אמישראגז התקפלה מההחלטה הראשונית שלה ובעקבות הלחץ שהופעל, בחרה לקחת אחריות מלאה על תיקון התשתית ובכך דיירי הרחוב זכו לחידוש אספקת הגז

image 117 imageתגובות imageהדפסה
article

תושבי רחוב נאות ספיר זעמו בתחילת השבוע על חברת אמישראגז אשר הודיעה להם כי המימון על הנזקים שנעשו הוא על חשבונם. השיחות השונות של הדיירים עלו בתוהו, כאשר נציגי החברה אמרו להם תחילה ש”אם אינם רוצים לממן את התיקון הם מוזמנים להתנתק משירותי הגז”. לאחר פנייה של ”אשדודי” לחברת הגז בנושא, הוחלט באמישראגז לתקן בחינם את הנזקים, ללא גבייה מאותם דיירים שנאלצו להישאר ללא אספקה, על לא עוול בכפם.

כזכור, לפני כשבוע ריח גז חריף חרך את האוויר ברחוב המדובר וכבר בשעות הבוקר, שוטרים וכוחות כב”ה הגיעו למקום. הם איתרו את מקור הדליפה, שהגיעה מתשתיות גז של שלושה בניינים, שם הבחינו בצינורות גז חתוכים, כשחלקם אף היו חסרים. בסריקות שביצעו השוטרים באזור, איתרו תיק ובו כלי פריצה, וכן תעודה מזהה של החשוד בגניבת תשתיות הגז. הוא נעצר תוך זמן קצר לחקירה בחשד לגניבה והיזק לתשתיות ושימוש פחזני בחומר דליק.

במהלך אותו היום, הדיירים עוד קיוו והאמינו שחברת הגז תבוא לסדר את התשתית במקום אבל זה לא קרה עד סוף השבוע החולף ומרביתם נאלצו להעביר את השבת אצל חברים ומשפחות מאחר ולא הייתה להם אפשרות להכין ארוחות שבת. תחילה, במכתב שהדיירים קיבלו מחברת אמישראגז נכתב: “אותה דליפת גז שנגרמה עקב נזק מכוון וגניבת צנרת, אשר חייבה את ניתוק אספקת הגז מהצובר, אל בתי הדיירים וזאת מטעמי בטיחות”. עוד נכתב: “לפי הוראות החוק, מערכת הגז שייכת לכלל דיירי הבנין המשותף ולכן נדרשים דיירי הבית המשותף לשאת בעלות התיקון”.

החלופות שהוצעו לדיירים היו תיקון על ידי החברה בעלות של 3300 ש”ח, שתחולק בין כל הדיירים, או תיקון באמצעות מתקין מורשה. עתה, מחברת אמישראגז נמסר כי התיקון יהיה עליהם כשהם מסרו לנו: ”תשתיות הגז בבנייני מגורים וכל הנזק הנגרם הינם באחריות הדיירים, על פי חוק. יחד עם זאת ולפנים משורת הדין, אמישראגז תטפל ללא עלות בתשתית הגז למען רווחת הדיירים”.

ואכן, הבוקר הגיע למקום טכנאי שטיפל בנזקים שנעשו כאשר הוא סידר את תשתית הגז והאספקה חודשה לדיירים. סוף טוב הכל טוב.

imageעוד כתבות

imageתגובות

בודק...