איש עסקים אשדודי ניצל מניסיון התנקשות בגיאורגיה

הערב נחשף כי איש העסקים המקומי, יו"ר ארגון ההסברה "בית ישראל", ויו"ר לשכת העסקים ישראל, איציק משה ניצל מניסיון ההתנקשות אחרי התערבותם של שירותי הביטחון הגיאורגים. החוליה שניסתה לחסל אותו הופעלה על ידי אזרח איראני. משה: "תודה לכל גורמי הביטחון בגאורגיה שפעלו בהצלחה בנושא''

image 80 imageתגובות imageהדפסה
article

איציק משה, יו"ר ארגון ההסברה "בית ישראל", ויו"ר לשכת העסקים ישראל

כוחות הביטחון הגאורגים חשפו הערב מי האיש שעמד מאחורי ניסיון החיסול האיראני. מדובר באיציק משה, איש עסקים מעיר הנמל, שלו זו הינצלות שנייה מניסיון חיסול. הכוחות הגיאורגים חשפו כי הצליחו לסכל ניסיון של משמרות המהפכה של איראן בשיתוף גורמי כוח קודס, לבצע פיגוע טרור בטביליסי נגד משה, אשר פועל לקידום הקשר בין ישראל לגאורגיה ועוד מדינות באזור.

 

מה היתה התכנית? על פי הדיווחים, משמרות המהפכה תכננו את הפיגוע באמצעות מספר צוותים בשטח ממדינות שונות. אנשי הצוות שמונו למשימת החיסול הם פקיסטנים המזוהים עם ארגון אלקאעדה, אשר הגיעו לטביליסי, אספו מודיעין על משה והגיעו לרמת מוכנות גבוהה.

 

למזלו של איציק משה, בשבוע שעבר כוחות הביטחון הגאורגים עצרו את אחד המחסלים על רקע התנהלות חשודה בשטח. ברשותו נתפסו אמל”ח ובחקירתו התברר כי הוא הגיע לגאורגיה בהכוונה איראנית, במטרה להתנקש באיציק משה שהתייחס לסיכול: ”גם הישראלים בתפוצות הם בחזית המלחמה ששמה: אנטישמיות ואנטי ציונות. זה עתה סיימנו כנס בינ”ל מעל 300 משתתפים בירושלים בנושא אנטישמיות והסברת ישראל, וקראנו למוסדות להפוך מיליון ישראלים למיליון שגרירים בשירות המדינה”.

 

עוד אמר: ”עלינו להיזהר בכל מדינה ומדינה, ואינני חושב שיש משמעות לאידנטיפיקציה על מי מדובר, כל הישראלים הם בעלי שווה ערך לגבי ישראל ועל כולם אנו דואגים. תודה לכל גורמי הביטחון בגאורגיה שפעלו בהצלחה בנושא”.

imageעוד כתבות

בודק...