לאחר תקיפת הרופאה בקופ”ח כללית > שביתה היום (חמישי) ומחר בבתי החולים

האלימות כלפי הצוותים הרפואיים נמשכת - שעות לאחר שרופאה הותקפה בקופת החולים כללית בבאר יעקב במוט ברזל בראשה אמש, הכריזה הסתדרות הרופאים על שביתה ועבודה במתכונת "שבת". גם בבית החולים אסותא באשדוד, כך הודיע דובר בית החולים אוהד יחזקאלי תתקיים שביתה של הצוותים הרפואיים. "יש לנו אפס סובלנות כלפי אלימות", אמר אמש פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית

image 130 imageתגובות imageהדפסה
article

שביתה בבית החולים אסותא (צילום: חנבו אמר)

האלימות בבתי החולים: שוב הצוותים הרפואיים בבתי החולים שובתים לאחר עוד גל אלימות שהולכת וגוברת כנגדם. השביתה הנוכחית תחול בכל בתי החולים ומרפאות הקהילה, הרופאים יעבדו במהלך השביתה במתכונת שבת בלבד. כאמור, רק לפני כחודש, ביום 19 במאי התקיימה שביתה של הצוותים הרפואיים ברחבי הארץ.

ד״ר לוי גיל מנהל רפואת רצפת אגן מבית החולים אסותא, אמר לאתר ‘אשדודי’ בשביתה > “אנחנו נמצאים פה כי איפשהו אנחנו נמצאים במצב של אין אונים, כל צוותי הרופאה בארץ נמצאים תחת מתקפה שאין לנו איך להסביר אותה. אנחנו בשביל שכבר קשה להגדיר את זה בתור אלימות אלא בתור טרור, הצוותים הרפואיים פוחדים להגיע לעבודה ולצערי יש גם לא מעט מטופלים שחוששים”.

 

יו”ר ההסתדרות הרפואית, פרופ’ ציון חגי, מסר בתום ישיבת מזכירות הארגון שבה הוחלט על המהלך>  “הבהרנו בשנה האחרונה באופן חד-משמעי שכל מקרה של אלימות ייתקל באפס סובלנות מצידנו. השביתה האחרונה הביאה להחלטת ממשלה חשובה בדבר הצבת עמדות שיטור בחדרי מיון והקצאת כוח האדם הדרוש, אולם עלינו לבחון את הדברים אך ורק ברמת היישום בשטח. כל עוד לא נראה מעשים של ממש בטווח המיידי, נחריף את הצעדים עד שמישהו פה יתעורר ויבין שהאלימות במערכת הבריאות היא מגפה של ממש”.

 

 

רופאת המשפחה שהותקפה אמש בבאר יעקב

מבית החולים הציבורי אסותא אשדוד נמסר בהמשך לאירועים אמש כי היום בשעה 12:30 תתקיים בביה”ח עצרת מחאה של צוותי הסיעוד והרפואה בעקבות מקרי האלימות המופנים נגדם.

imageעוד כתבות

בודק...