הדרבי הגדול חוזר: דורון אוחיון ה"אבא" של עירוני אשדוד בראיון מיוחד

מאז שהוא בן 4 – דורון אוחיון (45) מנהל הקבוצה של עירוני אשדוד לא מוריד ממנו את הצבע הצהוב, לא מהחיוך ולא מהעיניים. בתור אחד שהכדורגל היה עבורו מפלט לילדות לא פשוטה, אוחיון הפך בשנים האחרונות מאוהד שרוף - למנהל הקבוצה, שהוא קודם כל החבר הכי טוב של כל השחקנים להם הוא דואג. לקראת העונה החדשה והדרבי מול האדומים ביום שישי הוא מספר בפתיחות כמו שרק הוא יודע, על החיבור לסמל הדולפין "לא אנטוש את הקבוצה אף פעם – עירוני אשדוד זו זוגיות שנייה", הקונספט החדש בסגל "שינו את כל התפיסה שלא עמדה בציפיות" והיחס החדש בין הקהלים המקומיים "הדור השתנה והיום כולם במחשבים ומפונקים יותר וקשה להביא גרעין של אוהדים".

image 1763 imageתגובות imageהדפסה
article

דורון אוחיון - ראיון מיוחד (מדיה עירוני אשדוד)

 

יש אנשים עליהם נאמר: "או שאתה אוהב אותם או שאתה לא יכול לסבול אותם". אז אם כך, דורון אוחיון, מנהל הקבוצה של עירוני אשדוד, הוא ככל הנראה אחד מהם.

הסיבה לכך היא ברורה – כולם יודעים שמדובר באדם שלא מפחד אף פעם להגיד את מה שיושב לו על הלב – לטוב או לרע. "יש הרבה אנשים שאני לא בא להם טוב בעין ולפעמים אני יותר עצבני ויותר כועס, אבל אני בן אדם כמו כולם וזה חלק מהחבילה" הוא מעיד על עצמו.

 

"אני מנהל קבוצה כבר 7 שנים. לא אשקר, שנה שעברה ירדו לי כל האוויר והאדרנלין ואני מקווה שהטירוף שלי יחזור השנה. מי שהכיר אותי גם מהתקופה של ליגה ג' וראה את זה גם בסדרה ב'כאן 11', ראה שאני לא אותו דורון אוחיון".

 

בכל מועדון יש מנהל קבוצה, מה עושה אותך שונה?

 

אני לא אנטוש את הקבוצה אף פעם, עירוני אשדוד זו אני וגם אני וגם אשתי ליאת שעושה פה עבודה נהדרת במחלקת נוער לבדה. המועדון הזה זה חלק גדול מהגרעין הקטן שלנו – אנחנו באים מאהבה ובהתנדבות. בשנה וחצי האחרונות התחלתי לעבוד בעירייה וקשה לי קצת להגיע יותר לאימונים, אני בא יותר לאימוני ערב כי בסוף הפרנסה חשובה לבית. אני בא לפה 2-3 פעמים בשבוע".

 

עד כמה החיבור שלך לבין השחקנים מורגש?

 

"יש שחקנים שאתה בשנייה הראשונה כבר מחליף איתם טלפונים ויש כאלו שמראש באים בשביל להעביר עוד עונה ולא מעניין אותם הצבע של החולצה. זה הכדורגל ואם אתה נותן את הנשמה שלך על המגרש, גם אם לא תהיה הכי טוב – האוהדים יעריכו ויאהבו אותך. היה פה שחקן תומר בן חיים שאפילו יש  לי קעקוע שלו על היד שעשיתי אחרי שעלינו מליגה ב' לליגה א' והוא היה בשבילי הכול וגם היום אני בקשר אתו פעם או פעמיים בחודש".

 

sss

דורון אוחיון עם שחקני עירוני אשדוד. חיבור מיוחד (מדיה עירוני אשדוד)

 

"לא מתבייש להגיד את זה – אין אוהדים באשדוד"

 

בעוד פחות מ-24 שעות אוחיון יאייש בפעם הראשונה את הספסל הימני במגרש הסינטטי שברובע ב'. אחרי סאגה מתישה, הוחלט שהדרבי בין עירוני להפועל אדומים במסגרת גביע המדינה – ייערך במגרש שמכיל כ-2000 מקומות, זאת במקום לקיים את המאבק העירוני שחזר אחרי שלוש שנים באצטדיון הי"א שמעמיד היצע של יותר מפי 3 מושבים.

 

"אותי לא מעניין אם יש או אין פערי רמות, אני יודע שלדרבי יש חוקים משלו. גם בדרבי האחרון שהיה וגם לפני כן הן היו עם תקציב של 2 או 3 מיליון ואנחנו עם 400 אלף שקל ונתנו להם שתי חתיכות בי"א. אני לא שוכח את המשחקים האלו ומי שיבוא עם רצון ותשוקה ואמונה הוא ינצח, שמות לא משחקים במגרש, משחקים שחקני כדורגל. תן לי 1:0 קטן דקה 90 ובשבילי זה יהיה הכי מתוק. אני רוצה את הדרבי ואם יגידו לי לעלות ליגה או דרבי אני אגיד רק דרבי – זה יוקרה והכי כיף".

 

בשנתיים האחרונות נדמה שיש תשישות אצל הקהלים בעיר.

 

"זה נכון שיש אכזבה ואנשים לא מבסוטים. עשינו שנתיים קשות ובמיוחד השנה שעברה שבתור אחד שחולה על כדורגל, בשנה שעברה זה היה הדבר הכי מגעיל שהכרתי בספורט הזה.

זה התחיל מהתחלה עם המכות פה בין אוהד למאמן ואז החלפות מאמנים. גם לי היה חלק בזה כמו לכולם וכמעט הכול התפרק – נשארנו בליגה הזאת בנס".

 

מה הייתה הבעיה העיקרית בעונה שעברה?

 

"עונה שעברה שבנו את הקבוצה, אני ידעתי מהתחלה שזה מתכון להתרסקות. בנינו את הקבוצה בלי משקולות, הגיעו עוד ועוד שחקנים שיש להם אולי שם גדול בליגה א', אבל הבנייה הייתה גרועה מאוד. מי שהביא את השחקנים היה המאמן ומקצועית הוא היה הכתובת הראשית ושילם ראשון את המחיר והלך הביתה.

העונה שינו את כל התפיסה. החליטו ללכת על סגל צעיר וכל שחקן שבא לעירוני אשדוד עובר בדק בית לא רק מבחינה מקצועית, אלא גם מבחינת האופי שלו והחיבור החברתי שלו. יש צוות שבודק את זה בראשות אבישי טל האנליסט שהוא יודע 'לצוד' את השחקנים האלו והוא עשה את השיעורי בית שלו. מי שמחליט בסוף זה המאמן אלי כהן שהוא פיגורה רצינית לליגה א'. הביאו שחקנים צעירים וזה יכול להיות טוב ויכול להיות התרסקות גם".

 

המצב הקיים בו אוהדים משתי הקבוצות מדירים את רגליהם מדאיג אותך לגבי ההמשך?

 

"אני לא מתבייש להגיד את האמת – אבל אין אוהדים באשדוד. כאחד שגדל בגיל 4 על הצבע הצהוב והתייתם בגיל צעיר, הייתי הולך לכל משחק של עירוני הנוסטלגית והכרתי את כל השחקנים. המצב כרגע לא קרוב להיות מה שהיה לא בשנים האחרונות ובטח לא עשרות שנים אחורה שהיו באים 7-8 אלף לכל משחק. הדור השתנה והיום כולם במחשבים ומפונקים יותר וקשה להביא גרעין של אוהדים. אז יש את ה-400-500 הקבועים וזה היה ככה גם במשחקי דרבי בליגה ב' וג' גם כשהיו מגיעים 3000 צהובים ו-3000 אדומים. אם ננצח 2-3 משחקים רצופים אז יגיעו אלף אוהדים לסינטטי. אני לא קורא לכל בן אדם שבא ליציע 'אוהד'.

 

העונה בנו גג מרשים בסינתטיקו. זה יעזור להביא קהל?

 

"קודם כל הגג הזה ביציע זה משהו שחיכינו לו 40 שנה והגיע הזמן שיעשו את זה. אני פה כל שבת וכל הכבוד על המושבה הזאת ושאפו ליורם אסרף (יו"ר רשות הספורט) ששנה שעברה הבטיח והשנה קיים. זה משהו שעושה חסד עם כל הקבוצות מכל המועדונים ואני רוצה להגיד בשם עירוני אשדוד תודה רבה על כך".

 

אוהדי עירוני אשדוד בדרבי הקודם באצטדיון ה"א. כמה אוהדים יגיעו מחר? (מדיה עירוני אשדוד)

 

"בטוח שהרפורמה תעשה טוב לעירוני אשדוד"

 

אם יש שחקן שיהיה מאוד מעניין לראות אותו בדרבי מחר הוא הקשר הצעיר – שי דגן. מי שגדל במחלקת הנוער הצהובה, לא קיבל מספיק דקות בשתי העונות האחרונות ובקיץ האחרון חצה את הכביש לצד האדום של העיר.

 

"שי דגן שחקן בית שלנו ושחקן מצוין והיו כמה דברים בדרך שאני לא רוצה להיכנס אליהם מפאת כבוד שיש לי לאנשים גם בהנהלה וגם בצד השני. טוב עשינו וטוב הוא עשה שהוא הלך להשאלה, לדעתי זה יעשה רק טוב. 5-6 מאמנים בעירוני אשדוד לא נתנו לו לשחק ואם הוא יעשה עונה אחת טובה באדומים – נרוויח אותו לעונה שאחרי כשהוא ייכנס מהדלת הראשית".

 

הקהל הצהוב יזכה לראות את השחקן המקומי העונה?

 

"יש היום 5-6 שחקנים בבוגרים שגדלו אצלנו. דוד מנטייב הבלם היה שנתיים בלוד ועבד מאוד קשה והנה חזר ישר לקבוצה עם חוזה מכובד לשחקן בית והכי מגיע לו בעולם כי הוא לא התייאש, הוא יצא להשאלה וחזר בענק. ליעד כהן כוכב כדורגל וזה מה שעירוני אשדוד צריכה".

 

מה דעתך על הרפורמה העונה בליגה א'?

 

"אני חושב שזה מצוין – קודם כל בשביל עירוני אשדוד וגם בשביל הליגה. כסף שחור אמנם חוגג ויש כמה קבוצות בליגה א' העונה שאני בטוח שיחרגו מההגבלה של השכר, אבל זאת הזדמנות להרבה קבוצות ושחקנים צעירים ואלמוניים להוכיח את עצמם – עם שמות לא הולכים למכולת".

 

לסיום, אי אפשר בלי הימור. מה תהיה התוצאה מחר?

 

"ייגמר 2-0 לעירוני אשדוד – צמד של דניאל אלמלח".

 

אוחיון עם האישה ליאת והילד רום. עירוני הפכה להיות חלק עצום בחיים שלהם (מדיה עירוני אשדוד)

imageעוד כתבות

baner

צעד גדול ללאומית: מכבי אשדוד עלתה ל-1:0 בחצי גמר הפלייאוף

20:58 | 29/05/2024
baner

מרשים: כוכבת הליגה האנגלית חתמה בבנות אשדוד

23:36 | 28/05/2024
baner

שלומי אזולאי וניר ביטון בין השמות שמועמדים ל-מ.ס אשדוד

12:36 | 28/05/2024
baner

מחכים למועצה: בעירוני אשדוד חוששים מפירוק

07:12 | 28/05/2024
baner

עירוני אשדוד מציגה: ימים של הכרעה פוליטית

01:25 | 27/05/2024
baner

הפנים לפלייאוף: מכבי אשדוד הביסה את הפועל בדרבי הסל

01:01 | 27/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

צעד גדול ללאומית: מכבי אשדוד עלתה ל-1:0 בחצי גמר הפלייאוף

מאור לוי

20:58 | 29/05/2024

sss

מרשים: כוכבת הליגה האנגלית חתמה בבנות אשדוד

מאור לוי

23:36 | 28/05/2024

sss

שלומי אזולאי וניר ביטון בין השמות שמועמדים ל-מ.ס אשדוד

מאור לוי

12:36 | 28/05/2024

imageעוד כתבות

baner

צעד גדול ללאומית: מכבי אשדוד עלתה ל-1:0 בחצי גמר הפלייאוף

20:58 | 29/05/2024
baner

מרשים: כוכבת הליגה האנגלית חתמה בבנות אשדוד

23:36 | 28/05/2024
baner

שלומי אזולאי וניר ביטון בין השמות שמועמדים ל-מ.ס אשדוד

12:36 | 28/05/2024
baner

מחכים למועצה: בעירוני אשדוד חוששים מפירוק

07:12 | 28/05/2024
baner

עירוני אשדוד מציגה: ימים של הכרעה פוליטית

01:25 | 27/05/2024
baner

הפנים לפלייאוף: מכבי אשדוד הביסה את הפועל בדרבי הסל

01:01 | 27/05/2024
WordPress Ads