פרשת “הילד המוחרם” בב”ס נוף-ים: ההורים שוב נקטו צעדי מחאה כנגד ההנהלה

פחות מחודש לאחר שמספר הורים של אחת הכתות בשכבה ד’ בבית הספר ’נוף ים’, תיאמו ביניהם כי הם לא ישלחו את ילדיהם לבית הספר לאות מחאה על אוזלת ידה של הנהלת בית הספר בטיפול בילד עם קשיי השתלבות חברתית, השבוע זה קרה שוב. לטענת ההורים ''הצעדים שנעשו לא מספיקים ואין טיפול פרטני''. לאחרונה הילד הושעה מבי"ס אבל המשיך להגיע לשטח המוסד החינוכי, מבלי להיכנס לכיתה. בעירייה שומרים על שתיקה בנושא

image 732 imageתגובות imageהדפסה
article

אירוע חמור. בית הספר היסודי "נוף-ים" ברובע י"א (צילום: אשדודי)

בסיפור הזה – כל הילדים נפגעים וההורים מרגישים חסרי אונים: תלמיד כיתה ד’ בבית הספר נוף ים בעיר כבר תקופה ארוכה אינו מצליח להשתלב חברתית בבית הספר, מה שגרר המון חיכוכים (מילוליים ופיסיים) בינו לבין חבריו לספסל הלימודים. ההורים כבר עייפו מהבטחות הנהלת בית הספר לטפל בנושא, ולאות מחאה אף נקטו צעד חריג ולפני כחודש החרימו את הלימודים ולא שלחו את ילדיהם לבית הספר!

 

לטענת ההורים, הילדים שלהם נקלעו לעימותים תכופים עם אותו תלמיד, עד לכדי מצב בו הם מפחדים להגיע ללימודים, ומהצד השני – ישנם הורים הטוענים כי ברור שגם התלמיד המדובר הנו קורבן בסיפור, שכן קשיי ההשתלבות שלו אינם חדשים (הטענות התחילו כבר לפני כשנתיים), והוא ללא ספק סובל אף הוא מהסיטואציה הלא פשוטה, ומעל הכל – חרם ביוזמת ההורים הוא אינו הצעד שנכון לעשותו.

 

לאחר שהנהלת בית הספר העביר את התלמיד כיתה בתחילת השנה, שוב  התעוררו בעיות שנבעו מחוסר השתלבותו החברתית ואותן טענות על הפרעה למהלך הלימודים שוב עלו, ללא פיתרון ברור מצד הנהלת בית הספר, שאמנם הצמידה לילד מנתחת התנהגותית שמלווה אותו.

נק’ המפנה הייתה לפני כחודש, כאשר מספר הורים התארגנו בקבוצת הוואטסאפ הכיתתית, ללא הוריו של הילד המדובר, והחליטו ביניהם שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר ביום העוקב, כאות מחאה על חוסר הטיפול של הצוות החינוכי והנהלת בית הספר בתלונותיהם.

הצעד הזה זעזע את המערכת, שכן הציף את הנושא עד שהגיע גם לידיעת גורמים מחוץ לכותלי בית הספר.  בנוסף, ה”חרם” גם הביא לביקורת מסוימת מצד אלה שחשבו כי הוא אינו מידתי ובכל זאת מדובר בילד קטן. “יש כאן ילד שמתמודד עם קושי. מידור וחרם הם לא הפיתרון”, אמר אחד ההורים עמו שוחחנו.

sss

הילד מושעה מהכיתה אך ממשיך להגיע לשטח בית הספר, והילדים חוששים. חצר ב"ס נוף-ים (צילום: אשדודי)

 

חודש חלף – ודבר לא השתנה

לדברי ההורים, חודש חלף מאז אותו צעד בו נקטו –  אבל דבר לא השתנה.  לדבריהם, בהנהלת בית הספר מוסרים כי ננקטו צעדים על מנת לטפל בנושא כראוי ובצורה מקצועית –  אך לדברי ההורים, הצעדים שנעשו לא מספיקים מאחר ואין טיפול פרטני. לאחרונה הילד הושעה מבי”ס אבל המשיך להגיע לשטח המוסד החינוכי, מבלי להיכנס לכיתה.

 

בסביבתו של הילד מרגישים כי בית הספר עושה עוול גדול לילד מאחר ואינו מקבל טיפול ראוי – השנים חולפות ואותן בעיות שהיו קודם נשארו.

 

לאחרונה התלמיד היה מעורב שוב בתקרית חמורה , בעקבותיה אחת האימהות אף התלוננה במשטרה . הצעד הבא היה כאשר חלק מההורים שוב לא שלחו את הילדים לבי”ס כאות מחאה (לילדים נרשם “חיסור” ביומן).

אחת האמהות אמרה: “המנהלת מבטיחה הבטחות שווא, אולי הטקטיקה שלה היא למשוך את הזמן, אבל כדאי לה להבין שסוף השנה עוד רחוק”.

 

בעירייה שומרים על דום שתיקה ומסרבים להגיב לנושא.

imageעוד כתבות

בודק...