“סירי לידה” הגיעו לעיר

בהריון או רק ילדתן? שיהיה במזל טוב! בטח תשמחו לדעת שהמיזם הנשי- קהילתי "סירי לידה" שקיים ברחבי הארץ - החל לפעול גם באשדוד. כל שעליכן הוא להירשם ותקבלו מידי יום "פינוק" מיוחד שיכינו עבורכן נשים אחרות - ללא עלות - דוגמת סיר אוכל, עוגה, סלט או כל דבר שיקל עליכן אחרי הלידה ובעיקר ישמח אתכן למשך תקופת משכב הלידה. מובילת המיזם באשדוד, שירן דונה אימני: "פרויקט מרגש, תומך ובעיקר מחבר בין נשים"

image 345 imageתגובות imageהדפסה
article

נשים אחרי לידה, לרוב נמצאות ב”חופשת לידה” שהיא כל דבר חוץ מחופש ומלהטטות בין ניסיון לתפוס שינה כשהתינוק ישן, לבית עבודות הבית והניסיון להבין רגע מה קרה (בעיקר כשמדובר בלידה ראשונה). שירן דונה אימני (35) עברה לפני כמה חודשים מישובי גדרות לאשדוד יחד עם בן זוגה ושתי ילדות ובהריון שלישי, שם הם התגוררו בכפר אביב והפרויקט של “סירי לידה” עבד באופן מקסים בין השכנות “בכל יום או יומיים מישהי הגיעה אליי עם סיר. במושב זה היה ממש טבעי, בעיקר כי כולנו הכרנו אחת את השנייה”, היא מספרת.

במקצועה אימני היא מדריכה מונטסורית לגיל הרך, היה לה מרכז מונטסורי קטן בישובי גדרות ובימים אלו עובדת על הקמה מחדש באשדוד.

 

sss

לקבל ולתת

 

“במשך כל השנים הייתי מאלה שנותנות עד הלידה השנייה, שפתאום קיבלתי בעצמי פינוקים והבנתי כמה זה משמעותי ומטורף איך שזה מרגיש” מספרת אימני ומוסיפה שעם המעבר לאשדוד החליטה להרים את הכפפה ולקדם את הפרויקט הזה גם בעיר אשדוד, בין נשים – שיזכו לתת וגם לקבל מכל הלב, במיוחד בתקופה כזו לפעמים יש שמרגישות קצת בודדות, אבודות, עייפות ולא אחת – שהן לא מספיקות כמעט כלום כי הן עסוקות בטיפול בתינוק.

 

איך זה עובד?

כל מה שצריך הוא להיכנס לקבוצת וואטסאפ (להצטרפות לחצו כאן) יעודית אליה מוזמנות להירשם כל מי שרוצה להתנדב, בהריון או שרוצה להיות חלק מהקהילה הזו.
אימני אמונה על בניית הלו”ז – מדברת עם היולדת לבדוק אם יש לה אילוצי אוכל כלשהם וכל השאר כמעט קורה מעצמו – כמובן שעושה תיאומים כדי שהיא לא תקבל כמה ארוחות ביום אחד ובימים אחרים תישאר ללא כלום למשך תקופת ‘משכב הלידה’ – שישה שבועות.

אימני עם הבנות נטע לי (5) ורוני (3)

imageעוד כתבות

בודק...