מבזקים

כוח נשי: תכירו את שלי רביבו-אניג'ר, מנהלת מוסך פרו מוטורוס

מקצוע מכונאות הרכב נחשב מסורתית "עולם של גברים", או לפחות כך נתפס בעיני מרבית האנשים... מי שקוראת תיגר על התפיסה הזאת היא שלי רביבו-אניג'ר מאשדוד, שלמרות נתוני הפתיחה והקשיים בדרך, היא ראתה לנגד עיניה רק דרך אחת: להתמיד בדרכה, להתעקש גם כשהולך קשה ולא להפסיק לנסות להצליח. כעת היא מספרת בראיון על המסלול שעברה מהילדות ברובע ג' ועד הרגע בו הפכה למנהלת מוסך עם צוות של עשרות עובדים תחתיה. ראיון על אמונה, גאווה, העצמה נשית :"לעולם לא לוותר על החלומות שלכם, אתם יכולים להיות כל מה שתרצו!"

image 3736 imageתגובות imageהדפסה
article

"אין דבר כזה מקצוע של גברים ומקצוע של נשים" (צילום: חן קריפיצר)

"לא נולדתי עם כפית זהב בפה' ", אומרת שלי רביבו-אניג'ר (45), נשואה לשני ואמא לשלושה ילדים בגילאי 7,9,12 . רביבו נולדה וגדלה בעיר אשדוד בשכונה של רובע  ג' יחד עם  6 אחים ואחיות. "הבית היה מרוקאי אסלי" אומרת לי בחיוך, אימה הייתה עקרת בית שדאגה לבשל ולטפל בילדים ואביה היה עובד עירייה בתור איש אחזקה. "הילדות לא הייתה פשוטה והיה ברור לנו כבר בתור ילדים שאנחנו מתקשים מהבחינה הכלכלית, אבל הבית היה חם ואוהב ועוטף כל הזמן. אני זוכרת שבתור ילדה כל מה שחלמתי עליו שתהייה לי היכולת לעזור למשפחתי" מספרת שלי.

 

הלימודים לא היו בראש מעייניה, והעבירה יותר שעות מחוץ לכיתה מאשר בתוכה. לצד ספורט ושאר תחביבים,  שלי  אהבה במיוחד להתעסק בפירוקים והרכבות של כל מיני מכשירים ומוצרים… וגילתה במהרה שיש לה חוש לא רע בכך.

 

"אימי ז"ל שנפטרה לפני כשנה וחצי, הייתה אוהבת לספר שאני בתור ילדה קטנה הייתי אוהבת לפרק ולהרכיב את הרדיו". כבר אז הבינה שהחוש הטכני והתעסקות עם הידיים זה משהו שהיא מוצאת בו גם סיפוק וגם הצלחה.

 

"לא היו לי את הכלים והיכולות ללכת וללמוד …  חוסר הכסף בבית גרם לי לרצות לעזור למשפחה. החלום שלי היה תמיד היה שאני אצליח בחיים שאני אהיה בתפקיד בכיר וארוויח מספיק".

 

גריז על הידיים – והמון גאווה בעיניים

 

רבים מחבריה של לשכונה גדלו והלכו בדרכים פחות חיוביות, אבל שלי כבר בגיל 13 לקחה את עצמה בידיים והלכה גם ללמוד וגם לעבוד.

"למדתי בבית ספר "מפתן, ב"ס מקצועי בוא בחרתי ללמוד מכונאות. אני זוכרת עצמי בתור ילדה שאפתנית שבוער בה הרצון להצליח, וזה תמיד מה שהכנסתי לתת מודע שלי – אני אצליח ויהי מה"

 

בגיל 18 שלי קנתה את הרכב הראשון שלה.

"אני זוכרת שאני הייתי מטפלת ברכב הראשון שקניתי בחנייה ליד הבית, הייתה לי איזו בעיה במשאבת הדלק, קראתי לאמא שלי אמרתי לה אם היא יכולה להישאר ליד המכסה דלק הפתוח ושלא תעשן לידו בזמן ההמתנה, בעוד אני מנסה להבין מה הבעיה. אני מתניעה את האוטו ורואה שלמרות שיש דלק במיכל המחוג דלק לא עולה, אז הבנתי שהרכבתי את המשאבה ללא המצוף…כבר אז הבנתי שמכונאות זה שמי השני. אני לא הכרתי באותה תקופה עוד בחורות שהיה להן אומץ לעשות את הדברים הללו לבד ובטח ללא עזרתו של גבר, אני תיקנתי לבד את הבעיה שהייתה לי…"

 

 

וההורים זרמו?

 

"כן, ההורים שלי אף פעם לא היו נגד, הם ראו שזאת הדרך שאני בוחרת ללכת בה ואיחלו בהצלחה, ככה זה היה גם עם שאר האחים שלי הם אף פעם לא כפו עלינו להיות משהו אחר ממה שרצינו, כל אחד בחר בדרך שלו והם היו שם תמיד לתמוך ולעודד".

 

 

אני לא בטוחה שההורים שלי היו תומכים בי ככה…

 

"אני הייתי הגאווה שלהם, הם התגאו שהבת שלהם יודעת לטפל במכוניות. אני לגמרי חושבת שזה חשוב תמיכה במה שהילד בוחר לעשות בחיים ולא משנה מה מגדרו, גבר או אישה. גבר יכול להיות רקדן, מאפר, או עוסק בכל מיני מקצועות של נשים. ואישה יכולה להיות הנדימנית, שיפוצניקית מכונאית…למה לא? אם אתה טוב במשהו וזה עושה לך אושר אז תילך על זה אל תחשוב על מה טוב לאחרים, תמיד תחשוב מה טוב לך…אתה גם תצליח בזה יותר".

 

 

 

"בחורצ'יק בוא רגע"

 

שלי מאד ורבלית, מדברת חד וישיר, ישר מתוך הלב – אבל עם עיניים מחייכות כל הזמן . גם כשהיא יורה הוראות לעובדים שלה, היא עושה זאת באסרטיביות ובנועם  – ומשדרת מקצועיות בכל רגע נתון

 

כשהייתה מכונאית צעירה ב"מוסך זוהר" בבעלותו של יוסי כנפו אשר לימד אותה את המקצוע מבחינה פרקטית, היא מספרת ש"היו רואים אותי במוסך וכאשר היו רוצים לקרוא לי היו אומרים לי 'בחורצ'יק בוא' רגע".. אז אני הייתי דואגת להבהיר להם שאני אישה… אף פעם ולא וויתרתי לאף אחד, אני אישה !בוא נתקדם.."

 

לאחר כמה שניים כשהייתה מכונאית רכב קיבלה הצעה במוסך השירות של רנו ניסאן בתור יועצת שירות ומאז המשיכה להתמקצע ולהתקדם בתפקידים וב8 שנים האחרונות הייתה מנהלת העבודה של מרכז השירות שם. לאחר 14 שנים סה"כ קיבלה הצעה מפתה מאוד  – ללכת לנהל מרכז שירות פרו מוטורס.

 

היום שלי מנהלת מרכז השירות במוסך פרו מוטורס ואחראית על כל המחלקות

 

"לכל מחלקה יש את מנהל העבודה שלה ואני אחראית בעצם על כל המחלקות ככה שהכל עובר דרכי. אני נחשבת לממ"שית "מה זאת אומרת?" מנהלת מרכז שירות

לפני שנה, שלי ניגשה ללימודי הסמכה לניהול מוסך במכללת עתיד, וזאת לאחר שרק בגיל 43 השלימה 12 שנות לימוד ובגרות מלאה. "בזכות שי מארק הבעל בית הקודם, ניגשתי לזה". "היום אני מלמדת את הילדים שלי שיש רק דרך אחת בחיים וזה הלימודים, זה הדבר הראשון, אני בתור ילדה לא רציתי ללכת ללימודים וזה היה משגע אותי. הייתי שונה משאר בני גילי באותה תקופה, זה ברור מי שלא הולך ללמוד הולך לעבוד."

 

"אין דבר העומד בפני הרצון, אני לא רציתי שיהיו לי בעיות וקשיים כלכליים, אז לכן אני מעבירה את הילדים שלי שיעור גדול לחיים, שידעו שהיה להם את התמיכה שלי תמיד, לכן היה לי חשוב להצליח בחיים".

 

לשלי נשארו שנתיים ללימודים, תוך כדי הלימודים מתכוונת להתמקצע וללמוד שמאות רכב.

"כל מה שאני עושה בפרו מוטורס זה מתוך האופי שלי שאני לא יכולה ולא יודעת לשקר לבן אדם, האמינות אצלי ואצלנו בכלל  זה דבר ראשון, אנחנו באים לקראת הלקוח ושקופים איתו ב100 אחוז. "

 

 

את משדרת המון עוצמתיות וחוזק. מהילדות שלך ועד היום. איפה בכל זאת את מרגישה מעט שברירית לפעמים?

 

"היה לא מזמן רגע בו הרגשתי קושי מנטאלי גדול… זה היה במבחנים שעשיתי להשלים 12 שנות לימוד, אחד מהם היה במתמטיקה, ובואי נדבר על זה שבלי קשר לא יכולתי לעזור לילדים שלי בשיעורי הבית וזה היה מתסכל אותי מאוד, היה לי בלאק אאוט יצאתי מהמבחן והתחלתי פשוט לבכות…, המורה חיבקה אותי ואמרה לי שהכל בסדר…כנראה זה משהו שצף מהעבר".

 

הילדים שלך גם הולכים אחרי אימא שלהם בעסקי המכונאות?

 

"הם לא בקטע בכלל , הם אוהבים ספורט כדורגל וכדורסל. אני מאוד מקפידה שהם ישקיעו בלימודים, אבל הם כן באים בחגים לעזור לי , בחופשים. הם מאוד גאים בי".

 

 

 

 

את ממליצה לעוד נשים להיכנס לעולם של מכונאות הרכב?

 

"בוודאי,  מי שיש לה זיקה לתחום ויכולות טכניות אז בשמחה גדולה אפילו. אני קוראת לנשים שרוצות ללמוד את המכונאות או אפילו לראות אם אתן מתחברות לזה להגיע לכאן, לדבר איתי אני אקבל אותכן בשמחה!"

 

"תבואי גם את!" היא אומרת לי… אני מחייכת אליה במבוכה. "אל תפחדו לעולם ללכת אחרי החלומות שלכם בסוף אפשר להגשים אותם".

 

משפט לסיום?

 

"מכירה את הסרטוני מוטיבציה האלה? "אתם יכולים! לכו אחר החלומות שלכם!"

זה מה שדרבן אותי להתעקש ולנסות ולהצליח, והנה היום אני מדרבנת בחזרה- אני אישה שגאה במה שהיא עושה, אין מקצוע של בנים ואני חושבת שדווקא פה במכונאות נשים יכולות רק להועיל – אחרי הכל, לאישה יש טאצ'…"

 

 

 

מוסך פרו מוטורס- הכל תחת קורת גג אחת!

 

מגוון שירותים לרכב במחירים הוגנים ובאיכות יצרן תוך דגש על יחס אישי ושקיפות, שימוש בחלפים מקוריים/OEM ומתן אחריות מלאה לכל תיקון

כתובת: מוסך פרו מוטורס כתובת ניר 8 א"ת באר טוביה

טלפון: 08-6697000 ,058-7799677, *9836

 

 

imageעוד כתבות

baner

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

11:00 | 20/06/2024
baner

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

11:26 | 18/06/2024
baner

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

15:54 | 17/06/2024
baner

רו"ח ניסן לוי נכנס לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד

15:44 | 16/06/2024
baner

זוכה פרס אות רמון: ירין גלעדי תלמיד מקיף א' מאשדוד

08:48 | 16/06/2024
baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024

imageהמלצות נוספות

sss

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

יניב יוסיף-אור

11:00 | 20/06/2024

sss

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

‫חן בוקר‬‎ אמר

11:26 | 18/06/2024

sss

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

מאור לוי

15:54 | 17/06/2024

imageעוד כתבות

baner

הערב: אירוע פתיחת הקיץ בחוף הקשתות

11:00 | 20/06/2024
baner

אלופים אולימפיים בלשון: 8 תלמידים ותלמידות מאשדוד קטפו את המקומות הראשונים

11:26 | 18/06/2024
baner

מאירים את עומר: בסופ"ש אירוע ספורט ים לזכרו של עומר לב

15:54 | 17/06/2024
baner

רו"ח ניסן לוי נכנס לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד

15:44 | 16/06/2024
baner

זוכה פרס אות רמון: ירין גלעדי תלמיד מקיף א' מאשדוד

08:48 | 16/06/2024
baner

קבלת שבת - מאור חיים

11:03 | 14/06/2024
WordPress Ads