"משפט שלמה" – שחקן המריבה במוקד המחלוקת בין מכביAOV לרשות הספורט העירונית

תאקל "שקט" של שנתיים מאיים להתפוצץ עכשיו ברעש גדול – בקבוצת הכדורעף של "מכבי AOV אשדוד" מאשימים מזה זמן רב את הרשות הספורט בניסיון השתלטות על שחקניה במטרה להעבירם אל קבוצת הכדורעף תחת ניהולה. במוקד הסיפור – קווין קוזמיצוב – מי שנחשב לאחד הכישרונות הגדולים שצמחו בעיר ובארץ. אמו של השחקן: "קווין לא צעצוע של אף אחד"

image 1990 imageתגובות imageהדפסה
article

מכבי AOV אשדוד - לא מוכנים לשתוק יותר אל מול ההתנכלות לטענתם של רשות הספורט העירונית

קבוצת מכבי AOV אשדוד, טוענת לסקנדל ענק  ומתמשך המתנהל במחשכים כבר למעלה משנתיים בין "שחקן המריבה"- קווין קוזמיצוב, מועדון מכבי אשדוד ו AOV עצמה.

 

השחקן במוקד המחלוקת הוא קווין קוזמיצוב בן ה 19 (2.00 מ'), אשדודי מוכשר אשר החל את צעדיו בענף במועדון AOV המקומי במסגרת המועדון הבית ספרי במקיף ח' המופעל ע״י האגודה ובקבוצת הנערים במועדון.

 

בעונת 19/20 ערך את הופעת הבכורה שלו בליגת העל לגברים במסגרת המועדון בהיותו בן 16 בלבד (במקביל לפעילותו באקדמיה בוינגייט אליה הגיע מהמועדון) וסומן מאז כהבטחה גדולה. מדובר בישראלי היחיד המשחק בשלוש נבחרות ישראל במקביל: נבחרת העתודה, בוגרים וחופים וככל הנראה הישראלי היחיד כיום בכדורעף הגברים עם פוטנציאל לקריירה מעבר לים.

מועדון מכבי AOV קיים מזה למעלה מ-5 שנים, בניהולם של אורי שפירא ואלכס בובריק ומשחקים בליגה הארצית (היו בליגת העל עד לפני כשנתיים). המועדון בבעלות פרטית ואינו נהנה מתמיכת העירייה או מרכז מכבי, אך מצליח להתקיים בזכות התנהלות אחראית ונכונה וכן בזכות הכנסות מהפעילות ומהטוטו.

sss

נחשב אחד הכשרונות הכי גדולים שצמחו בעיר עד היום. קווין קוזמיצוב (צילום: אינטגרם)

 

הסיבה למחלוקת – "נכסים" (ולא של נדל"ן)

 

הטענה המרכזית של מועדון AOV כלפי אגודת מכבי אשדוד ורשות הספורט העירונית היא על כך שהרשות שמה לעצמה כמטרה להשתלט על נכסי המועדון שלהם – כלומר השחקנים, וכמובן שביניהם גם הכישרון הגדול קווין קוזמיצוב.

 

אורי שפירא, הבעלים של AOV: "במשך שלוש עונות מנסה מכבי אשדוד להעביר לידיה את השחקן קווין קוזמיצוב (ושחקנים נוספים) בשלל דרכים שונות ומשונות תוך ניהול מגעים עם השחקן, הוריו ועם מנכ"ל איגוד הכדורעף היוצא, מעל ראשה ומאחורי גבה של אגודת AOV אשר אצלה רשום השחקן, כאשר כל הדרכים והאמצעים כשרים מבחינת מכבי אשדוד מלבד לנהל מו״מ ולהגיע להבנות והסכמות בין הצדדים כנהוג בכל עולם הספורט."

 

"אם לא די בכך", אומר שפירא,  "כחלק מרצונו ״לפתח את הכדורעף בעיר אשדוד״ נרתם איגוד הכדורעף לניסיונות גניבת השחקן ע״י מכבי אשדוד (אשר מנוהלת בניגוד עניינים ע״י מנהל במחלקת הספורט העירונית) ובהחלטה שערורייתית מונע מ AOV את שיתופו של קווין במסגרת קבוצת המועדון בליגה הלאומית, על אף שהינו רשום כשחקן במועדון".

 

 

לקראת פתיחת העונה הנוכחית, מכבי אשדוד בישרה ברשתות על החתמתה של קווין קוזמצוב לעונת 22/23 אך אז דרשה AOV מן האיגוד ויועצו המשפטי הבהרות מי אישר למכבי אשדוד להחתים את שחקנה ללא רשותה. על כך אמר שפירא: "בכל מקום נורמלי ניתן היה לצפות שהאיגוד אשר מנהל את הספורט בו מתרחש תסריט שכזה היה מזמין את האגודה אשר עוברת על תקנוני הענף וחוק הספורט ומעמיד אותה לדין על כך. התשובה של האיגוד לדרישה להבהרות בעניין פרסומי החתמת קווין במכבי אשדוד הייתה שיתוף בפרסומי המדיה החברתית של האיגוד את פרסומי מכבי אשדוד על צירופו של קווין".

 

 

לאחר הסאגה המדוברת, נערך טורניר טרום עונה כהכנה לליגת העל גברים כאשר משלב המוקדמות עולות 4 הראשונות לפיינל פור. מכבי AOV ,כצעד מנע, שלחה לאגודת מכבי אשדוד התראה פן תשתף בפעילותה את קווין קוזמיצוב וכי פעולה שכזו חושפת אותם בפני תביעה בשל עבירה על התקנון וחוק הספורט, לדבריהם. כך או כך, העתק המכתב שנשלח למכבי אשדוד נשלח גם לאיגוד הכדורעף.

 

בAOV טוענים  כי המכתב זכה להתעלמות גורפת הן ממכבי אשדוד והן מן האיגוד. "תפקיד האיגוד הוא לאכוף את חוקי ותקנוני הענף והספורט ואם בכך לא די, אף אישר למכבי אשדוד לשתף שחקן שרשום במועדון אחר בניגוד לחוק". סיכם שפירא את פני הדברים.

שתיים רבות, אבל מה לגבי רצונו של החשקן? קווין בפעולה אווירית.

 

"קווין הוא לא צעצוע של אף אחד"

 

כאשר ביקשנו לקבל את תגובתו של קווין היא לא הגיעה, אך אימו, ג'ני קוזמיצוב, התייחסה לסוגיה בפוסט ברשת כשכתבה בין היתר: "קווין הוא לא צעצוע של אף אחד – אנחנו גם לא נשתוק ולא נשב במקום שהיינו עד עכשיו". בסביבתו של השחקן מדברים על כך שישכרו שירותי עו"ד שייצג אותם בסוגיה הסבוכה.

 

על כך הגיבו במועדון AOV: "באפשרותנו רק להצטער לשמע האיומים על תביעה ועל טענות להכפשות השחקן מצידנו. כל מילה מתארת מצב עובדתי נתון שאין עליו עוררין ויתרה על כך מגובה בהוכחות. איש מהמועדון לא הכפיש את קווין אשר אהוב ואהוד מאוד במועדון בו גדל, נהפוך הוא, קווין רק זכה לשבחים ופרגון אדיר לכשרונו וכישוריו. אין המועדון עומד בדרכו לעבור למועדון אחר אם חפץ בכך, רק שהדברים צריכים להיעשות כמקובל בעולם הספורט- בסיכום אליו יגיע המועדון שלנו עם המועדון המעוניין לקלוט אותו. לצערנו, מסתמן שקווין ומשפחתו זוכים לייעוץ אשר לא שם את טובת השחקן בראש העדיפויות ועושים בו שימוש ציני כדי להתנגח במועדון וחבל שכך".

בעיריית אשדוד ורשות הספורט בחרו שלא להגיב לנושא.

 

מאיגוד הכדורעף נמסר: "בין AOV לאיגוד, כמו גם בין AOV לגורמים באשדוד מתנהלים הליכים משפטיים במוסדות המתאימים. האיגוד פעל בהתאם לתקנון האקדמיה ואינו צד לסכסוך הקיים בין האגודות באשדוד. שחקן בוגר אקדמיה חייב לשחק רק בליגת העל וההחלטה בעניינו של השחקן נעשתה על פי התקנון. דרישותיה החוזרות של AOV לחרוג מהתקנון ולהיטיב עימה נדחו ובצדק".

בAOV ביקשו להגיב על דברי האגוד:

 

"טענת האיגוד כי הינו פועל בסוגיה בכפוף לתקנון האקדמיה מבוססת על לא כלום ונוגדת באופן מובהק את העובדות הענייניות והמשפטיות.

א. קווין אשר החל דרכו בקבוצות המועדון באולם מהן עבר אל מסלול כדורעף החופים באקדמיה אותו סיים בהצלחה כשסיים לימודיו בכיתה י"ב והינו שחקן נבחרת ישראל בכדורעף חופים עד עצם היום הזה.  מאחר ובוגרי מסלול החופים אינם משויכים בכפוף להוראת תקנון לאגודות אולמות בליגת העל בניגוד לבוגרי האקדמיה באולמות, טענת האיגוד כי שיוכו למועדון אחר מעוגן בתקנון הינו ניסיון נפסד ושגוי.

ב. ע"פ התקנון וועדת האקדמיה מכריעה לגבי שיוך הבוגרים המסיימים את האקדמיה באותה שנה, היות וקווין קוזמיצוב סיים זה מכבר את האקדמיה ואינו נמנה על הבוגרים המסיימים אותה השנה )גם ללא הקשר של חופים או אולמות( הופכת את טיעון תקנון האקדמיה למגוחך, הלא שאם כך, ניתן להכריע ולקבוע מחדש את שיוכם של כלל בוגרי האקדמיה בעבר למועדונים חדשים.

ג. בעונת 20/19 שיחקה AOV בליגת העל ורצתה לקלוט את בוגר אקדמית האולמות רון בוחבוט אשר הגיע ממועדון מכבי חיפה, וועדת האקדמיה קבעה בעניינו של בוחבוט כי יחזור לאגודתו אשר אינה משחקת בליגת העל לגברים וממנה יושאל לאגודתנו מכבי AOV אשדוד ששיחקה בליגת העל, וזאת ע"פ סיכום שיושג בין האגודות. יודגש כי לאחר עונה אחת חזר בוחבוט למכבי חיפה שעדיין אינה משחקת בליגת העל, לאחר החלטת האיגוד למנוע את השתתפות AOV בליגת העל בעונת 22/21. תקדים זה שולל ושומט את הקרקע מתחת לכל טיעון תקנוני כזה או אחר בעניין, ובכפוף לתקדים החלטת האיגוד עצמו, גם טענות התקנון היו מוצדקות )וכאמור אינן) הרי שדינו של קווין קוזמיצוב כדינו של רון בוחבוט.

אנו מצרים על כך שאיגוד הכדורעף מאלץ את אגודתנו לבזבז את זמנה וכספה, פעם אחר פעם, בכדי לברר את החלטותיו והתנהלותו הנוגעות לאגודתנו בערכאות משפטיות אשר מקבלות את טענות המועדון כנגד האיגוד פעם אחר פעם ומורות על ביטול החלטותיו השגויות.  בנוסף, דרישותינו החוזרות לקבלת החלטת איגוד כתובה בעניין, נתקלת בהתעלמות עקבית, לרבות ע"י יועמ"ש האיגוד עצמו מהסיבות השמורות להם בלבד".

 

imageעוד כתבות

baner

בכורה מוצלחת: מכבי אשדוד והמאמן החדש גברו על אשקלון

00:48 | 23/05/2024
baner

"מחויבים ומלאי אמונה": קבוצת הנוער של מ.ס מתכוננת לגמר הגביע

20:31 | 22/05/2024
baner

מרשים: אחד ממאמני העונה בלאומית חתם במכבי אשדוד

21:27 | 21/05/2024
baner

דאגה לפלייאוף? מכבי אשדוד הפסידה לאליצור יבנה ותסיים שנייה את העונה

00:03 | 20/05/2024
baner

שו שו שולמית: קבוצת הנשים של עירוני אשדוד בליגה הלאומית

23:48 | 19/05/2024
baner

פסע מעלייה: קבוצת הנשים של עירוני אשדוד עם הפנים ללאומית

00:01 | 19/05/2024

imageהמלצות נוספות

sss

בכורה מוצלחת: מכבי אשדוד והמאמן החדש גברו על אשקלון

מאור לוי

00:48 | 23/05/2024

sss

"מחויבים ומלאי אמונה": קבוצת הנוער של מ.ס מתכוננת לגמר הגביע

מאור לוי

20:31 | 22/05/2024

sss

מרשים: אחד ממאמני העונה בלאומית חתם במכבי אשדוד

מאור לוי

21:27 | 21/05/2024

imageעוד כתבות

baner

בכורה מוצלחת: מכבי אשדוד והמאמן החדש גברו על אשקלון

00:48 | 23/05/2024
baner

"מחויבים ומלאי אמונה": קבוצת הנוער של מ.ס מתכוננת לגמר הגביע

20:31 | 22/05/2024
baner

מרשים: אחד ממאמני העונה בלאומית חתם במכבי אשדוד

21:27 | 21/05/2024
baner

דאגה לפלייאוף? מכבי אשדוד הפסידה לאליצור יבנה ותסיים שנייה את העונה

00:03 | 20/05/2024
baner

שו שו שולמית: קבוצת הנשים של עירוני אשדוד בליגה הלאומית

23:48 | 19/05/2024
baner

פסע מעלייה: קבוצת הנשים של עירוני אשדוד עם הפנים ללאומית

00:01 | 19/05/2024
WordPress Ads